testowe Nikon D850 - bezkompromisowy następca D810 - test Foto-Kurier 10/2017![]() ![]() 24 sierpnia 2017, w ponad 3 lata po premierze Nikona D810 (26.06.2014, test FK 7/15), Nikon zapowiedział jego następcę tj. model D850, który za sprawą swojej konstrukcji przekroczył wiele barier niedostępnych dotychczas w modelach profesjonalnych aparatów firmy Nikon. W teście zwracamy głównie uwagę na różnice między modelami D810 i D850, ale też odnosimy się do Nikona D5, który pod wieloma względami może być też uważany za protoplastę modelu D850.
![]()
Od zewnątrz, ergonomia, estetyka i intuicyjność obsługi
![]()
Aparat ma liczne zabezpieczenia, uszczelnienia obudowy przed czynnikami atmosferycznymi co umożliwia nam korzystanie z D850 w trudnych warunkach pogodowych.
![]()
W czołowej części korpusu zniknął przycisk lampy błyskowej gdyż model ten, jak pisaliśmy powyżej po prostu jej nie ma. Z lewej strony zniknęła też biała lampka podświetlająca i wspomagająca pracę systemu AF. Powyżej jej dotychczasowego położenia pojawił się świecący na czerwono wskaźnik samowyzwalacza. Nad przednią częścią pryzmatu zostały umieszczone otwory mikrofonu stereofonicznego. Drobna kosmetyczna zmiana dotknęła również kształtu gumowych osłon gniazd w przedniej części korpusu. Te nowe są mniej obłe, ale za to podkreślają wyrazistość konstrukcji. W górnej części korpusu, nad nieco inaczej wyprofilowanym uchwytem, pojawił się przycisk ISO, analogiczny do tego z Nikona D5. I co ważne, docenią to posiadacze dużych dłoni i długich palców, grip w D850 jest teraz lepiej wyprofilowany. Opuszki palców nie wpijają się już w gumowaną okładzinę imitującą skórę. Tak jak to miało miejsce w modelu D810. To drobna, ale bardzo istotna i dobra zmiana.
![]()
Kilka drobnych zmian znalazło się również na tylnej ściance korpusu. Zmieniono okolicę przycisków AF-ON i zrezygnowano ze zintegrowanego przycisku AE-L/AF-L na rzecz mini joysticka, tego samego co w Nikonie D5.
data dodania: 03-11-2017
godzina dodania: 11:06
odsłon: 8343 powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy bez tajemnic - w najlepszych salonach prasowych i on line Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy - jest w najlepszych salonach prasowych oraz w naszym e-kiosku. Czy wiecie jaka jest średnia wartość obiektywu zamieszczonego w tej publikacji mieszczącej m.in. opisy ponad 110 obiektywów? Czym się różnią obiektywy do bezlusterkowców od tych do lustrzanek? Co to jest skala odwzorowania? Jaki kąt widzenia ma dany obiektyw? Co to jest bokeh i jak go kreować? Na te i wiele innych pytań znajdziecie w nim odpowiedź. ![]() Test Epsona EcoTank L8180 - fotograficzna jakość do A3+ (a nawet do 2 m długości) przy niskiej cenie w Pierwszy raz na temat tej drukarki pisaliśmy w wydaniu specjalnym Foto-Kuriera 2/21 w grudniu 2021 roku, ale dopiero teraz ten ciekawy model 6-cio kolorowej drukarki A3+ w systemie EcoTank trafił pod nasze redakcyjne strzechy. Dzięki temu mogliśmy go przetestować, a teraz dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami. ![]() Test Nikona Z50II - wreszcie poprawiony, z matrycą APS-C 7 listopada 2024 r., po ponad pięciu latach od premiery Nikona Z50 (10.2019 r.), Nikon zaprezentował swój najnowszy, również produkowany w Tajlandii, model bezlusterkowca o symbolu Nikon Z50II. Jest to nadal budżetowy aparat typu DX, czyli z matrycą APS-C o rozdzielczości 20,9 mln pikseli, ale wprowadzono w nim sporo dobrych modyfikacji likwidując przepaść technologiczną między modelem APS-C, a współczesnymi modelami pełnoklatkowymi tego producenta. W grudniu egzemplarz finalny trafił do naszej redakcji, a w dalszej części prezentujemy pełny test tego modelu aparatu. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |