testowe Sigma 135 mm f/1,8 DG HSM ART – pełnia możliwości![]() Sigma rozpocznie wkrótce dostawy kolejnego stałoogniskowego obiektywu z prestiżowej linii ART. Tym samym oferta tych ponadprzeciętnych szkieł pokrywa zakres ogniskowych od 14 do 135 mm. Na fali sukcesu dobrze znanych i cenionych modeli producent kontynuuje rozwój linii dedykowanej dla zawodowych fotografów, oczekujących niedostępnej dotychczas ostrości obrazu, jednocześnie zachowując rozsądną politykę cenową.
![]()
Nowy obiektyw Sigma 135 mm f/1,8 DG HSM ART, doskonale sprawdzi się w fotografii portretowej oraz reporterskiej. Wysoka ostrość obrazu już od przysłony f/1,8 pozwala na pracę, nawet w bardzo trudnych warunkach oświetleniowych. Obiektyw zaprojektowano z myślą o możliwości wykorzystania pełnego potencjału matryc o wysokich rozdzielczościach. Użytkownicy 50-cio milionowych sensorów, będą mogli stworzyć doskonały zestaw fotograficzny.
![]() Do budowy obiektywu wykorzystano 13 soczewek, ułożonych w 10 grupach. Za likwidacje aberracji barwnych odpowiadają soczewki wykonane ze specjalnych szkieł niskodyspersyjnych SLD oraz FLD. Ostrość jest ustawiana przez ultradźwiękowy silnik HSM. Dzięki nowym algorytmom ustawianie ostrości odbywa się o 30 % szybciej niż w poprzednich modelach. Napęd nie ma klasycznych połączeń mechanicznych, taka konstrukcja pozwala na ręczne doostrzanie bez konieczności przełączania w tryb MF. Mocowanie obiektywu wyposażono w dodatkowe uszczelnienia, podnosząc jego odporność na pracę w wilgotnym oraz zapylonym środowisku.
data dodania: 25-02-2017
godzina dodania: 13:05
odsłon: 4137 powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy bez tajemnic - w najlepszych salonach prasowych i on line Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy - jest w najlepszych salonach prasowych oraz w naszym e-kiosku. Czy wiecie jaka jest średnia wartość obiektywu zamieszczonego w tej publikacji mieszczącej m.in. opisy ponad 110 obiektywów? Czym się różnią obiektywy do bezlusterkowców od tych do lustrzanek? Co to jest skala odwzorowania? Jaki kąt widzenia ma dany obiektyw? Co to jest bokeh i jak go kreować? Na te i wiele innych pytań znajdziecie w nim odpowiedź. ![]() Test Epsona EcoTank L8180 - fotograficzna jakość do A3+ (a nawet do 2 m długości) przy niskiej cenie w Pierwszy raz na temat tej drukarki pisaliśmy w wydaniu specjalnym Foto-Kuriera 2/21 w grudniu 2021 roku, ale dopiero teraz ten ciekawy model 6-cio kolorowej drukarki A3+ w systemie EcoTank trafił pod nasze redakcyjne strzechy. Dzięki temu mogliśmy go przetestować, a teraz dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami. ![]() Test Nikona Z50II - wreszcie poprawiony, z matrycą APS-C 7 listopada 2024 r., po ponad pięciu latach od premiery Nikona Z50 (10.2019 r.), Nikon zaprezentował swój najnowszy, również produkowany w Tajlandii, model bezlusterkowca o symbolu Nikon Z50II. Jest to nadal budżetowy aparat typu DX, czyli z matrycą APS-C o rozdzielczości 20,9 mln pikseli, ale wprowadzono w nim sporo dobrych modyfikacji likwidując przepaść technologiczną między modelem APS-C, a współczesnymi modelami pełnoklatkowymi tego producenta. W grudniu egzemplarz finalny trafił do naszej redakcji, a w dalszej części prezentujemy pełny test tego modelu aparatu. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |