testowe Test Sony A7R II, w pełnej odsłonie w FK 12/1510 czerwca 2015 r. Sony zapowiedziało wprowadzenie na rynek zmodyfikowanej wersji flagowego, pełnoklatkowego modelu bezlusterkowego A7R oznaczonego symbolem A7R II o rozdzielczości 42,2 mln pikseli z czułością matrycy rozszerzaną do ISO 102 400. Pod koniec października dotarła do nas finalna wersja aparatu i dlatego dopiero w tym wydaniu Foto-Kuriera, zgodnie z zapowiedziami, możemy podzielić się z państwem wynikami naszego testu.
Sony A7R II + FE 24–70 mm f/4 ZA OSS; 1/160 s; f/8; ISO 3200; f=70 mm
Od zewnątrz, ergonomia i estetyka
Tych co czytali test Sony A7 II opublikowany w FK 3/15 Foto-Kuriera nie trzeba już przekonywać, że Sony A7R II to bardziej zaawansowana i oczywiście droższa wersja pełnoklatkowego A7 II. Jedna z niewielu różnic w wyglądzie zewnętrznym w stosunku do A7 II, który otrzymał nagrodę EISA dla najlepszego europejskiego profesjonalnego aparatu systemowego 2015–2016, polega na umieszczeniu w A7R II drobnego oznaczenia nowej nazwy w tylnej części korpusu, powyżej przycisku MENU oraz zmianie rzymskiej II na symbol R w nazwie aparatu w przedniej części korpusu.
Szkielet korpusu A7R II, podobnie jak w A7 II, wykonany został ze stopu magnezu.
Aparat ma uszczelnienia zabezpieczające przed dostaniem się kurzu i wilgoci.
W tej solidnej konstrukcji drobne zmiany znajdziemy jeszcze w górnej części korpusu. Na lewo od wizjera pojawił się piktogram 4K, co sugeruje możliwość rejestracji filmów w tej rozdzielczości oraz przycisk blokady zabezpieczający przypadkowemu obrotowi koła wyboru trybów pracy tj. PASM. To dobre rozwiązanie i ten kto często wkłada i wyjmuje sprzęt do torby oraz fotografujący w terenie kilkoma aparatami bez wątpienia docenią ten fakt. Pokrętła sterowania przednie i tylne nie sprawiają kłopotu w obsłudze nawet przez osoby o dość dużych dłoniach.
Więcej w aktualnym wydaniu Foto-Kuriera, ARW.
data dodania: 13-01-2016
godzina dodania: 16:28
odsłon: 1765 powrót na stronę główną »
Komentarzesortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:Następca Noct-Nikkora
Nikkor Z 35 mm f/1,2 i Nikon Coolpix 1100 - niespodziewany debiut, dwie potęgi w różnych kategoriach - znamy cenę 5 lutego 2025 r. Nikon zaprezentował dwa skrajnie różne produkty. Jednym z nich jest superjasny, pełnoklatkowy Nikkor Z 35 mm f/1,2 S, a drugim kompaktowy superzoom Nikon Coolpix 1100. Czyli od dzisiaj można szerzej rozmywać świat i podróżować po Księżycu bez lotu w kosmos. Hanna Kantor zdobywa nagrodę Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 4 lutego 2025 r. firma Sony Europe poinformowała, że nagrodę Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 otrzymała Hanna Kantor. Publikujemy pierwsze wrażenia wyróżnionej i listę zwycięzców z pozostałych krajów. Tamron 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD - również w wersji do Nikona Z 26 września 2024 r. Tamron zaprezentował nowego Tamrona 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD. To wszechstronny obiektyw przeznaczony zarówno do pełnoklatkowych bezlusterkowców z mocowaniem Sony E, jak i Nikon Z. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |