testowe Fujifilm – nowa uszczelniona stałka o jasności f/1,4![]() Firma Fujifilm zaprezentowała dzisiaj stałoogniskowy obiektyw o dużym otworze względnym – XF 16 mm f/1,4 R WR. Jest to piąta jasna „stałka” w ofercie Fujifilm (po modelach XF 23 mm f/1,4 R, XF 35 mm f/1,4 R, XF 56 mm f/1,2 R oraz XF 56 mm f/1,2 R APD). Obiektyw dedykowany jest do aparatów serii X z matrycą APS-C (kąt widzenia jest analogiczny do 24 mm przy „pełnej klatce”). Znamy cenę!
![]()
Konstrukcja obiektywu jest uszczelniona (9 uszczelnień) i dzięki temu odporna jest na kurz, zachlapania i mróz (do -10 °C).
![]()
Cechą charakterystyczną obiektywu jest jego szybki system AF, który, wg danych producenta, ustawia ostrość w ciągu 0,11 s. Układ optyczny XF 16 mm f/1,4 R WR składa się z 13 elementów rozmieszczonych w 11 grupach.
![]()
Wśród nich znajdziemy dwie soczewki asferyczne i dwie soczewki ze szkła ED. Wszystkie elementy optyczne pokryte są powłoką Fujifilm HT-EBC, a 6 z nich powłoką Nano GI. Powłoki te zmieniają współczynnik załamania światła między szkłem a powietrzem, co ograniczać ma występowanie tzw. duszków i efektu flary.
![]()
Przysłona obiektywu składa się z 9 listków i można ją przymknąć do f/16, minimalna odległość ustawiania ostrości wynosi 15 cm. Obiektyw ma wymiary 73,4x73 mm i waży 375 g. Ma być dostępny w maju tego roku w cenie ok. 4000 zł (999 euro).
![]()
Zobacz specyfikację techniczną obiektywu >>>
(P.B.)
data dodania: 16-04-2015
godzina dodania: 13:46
odsłon: 1908 powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Następca Noct-Nikkora
![]() Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy bez tajemnic - w najlepszych salonach prasowych i on line Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy - jest w najlepszych salonach prasowych oraz w naszym e-kiosku. Czy wiecie jaka jest średnia wartość obiektywu zamieszczonego w tej publikacji mieszczącej m.in. opisy ponad 110 obiektywów? Czym się różnią obiektywy do bezlusterkowców od tych do lustrzanek? Co to jest skala odwzorowania? Jaki kąt widzenia ma dany obiektyw? Co to jest bokeh i jak go kreować? Na te i wiele innych pytań znajdziecie w nim odpowiedź. ![]() Test Epsona EcoTank L8180 - fotograficzna jakość do A3+ (a nawet do 2 m długości) przy niskiej cenie w Pierwszy raz na temat tej drukarki pisaliśmy w wydaniu specjalnym Foto-Kuriera 2/21 w grudniu 2021 roku, ale dopiero teraz ten ciekawy model 6-cio kolorowej drukarki A3+ w systemie EcoTank trafił pod nasze redakcyjne strzechy. Dzięki temu mogliśmy go przetestować, a teraz dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami. ![]() Test Nikona Z50II - wreszcie poprawiony, z matrycą APS-C 7 listopada 2024 r., po ponad pięciu latach od premiery Nikona Z50 (10.2019 r.), Nikon zaprezentował swój najnowszy, również produkowany w Tajlandii, model bezlusterkowca o symbolu Nikon Z50II. Jest to nadal budżetowy aparat typu DX, czyli z matrycą APS-C o rozdzielczości 20,9 mln pikseli, ale wprowadzono w nim sporo dobrych modyfikacji likwidując przepaść technologiczną między modelem APS-C, a współczesnymi modelami pełnoklatkowymi tego producenta. W grudniu egzemplarz finalny trafił do naszej redakcji, a w dalszej części prezentujemy pełny test tego modelu aparatu. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |