testowe Nowy odporniak od Olympusa - TG-4![]() Firma Olympus zaprezentowała nowy wytrzymały aparat z serii Stylus Tough - TG-4. Aparat wyposażony został w matrycę 1/2,3" CMOS o rozdzielczości 16 mln pikseli oraz obiektyw o ogniskowych 25-100 mm o jasności od f/2.
Zakres czułości wynosi ISO 100-6400. Aparat odporny jest na upadki z wysokości 2,1 m, zgniatanie do 100 kg oraz zapewnia wodoszczelność do 15 m bez specjalnej obudowy. Olympus TG-4 docenią płetwonurkowie, gdyż dla nich przygotowano specjalny tryb "Podwodny HDR", wbudowano manometr, wygodne w obsłudze (nawet w rękawiczkach) programowalne pokrętło trybów i cztery różne tryby makro.
![]() Nowy TOUGH TG-4 ma pięć mocnych zalet: ultrajasny obiektyw z przysłoną f/2, system Variable Macro z czterema różnymi trybami, szeroki wybór akcesoriów, udogodnienia (GPS, WIFI, geotracking) oraz, co oczywiste, niezwykłą wytrzymałość. TG-4 jest odporny na upadki z wysokości 2,1 metra, odporny na zgniatanie ciężarem 100 kg, mrozoodorny do -10°C, odporny na kurz i wodoodporny do głębokości 15 m bez dodatkowej obudowy podwodnej. Przetestowana i sprawdzona odporność sprawia, że TG-4 jest doskonałym towarzyszem dla każdego, kto spędza czas na outdoorowych wyprawach. Jak powiedział alpinista, podróżnik i fotograf Ed Farelly: „Od szczytów po głębiny, w upale i na mrozie, ten aparat towarzyszył mi podróżach po świecie i jeszcze nigdy mnie nie zawiódł”. Farelly mówił o poprzednim flagowym modelu TOUGH, ale bez wątpienia dotyczy to także nowegoTG-4.
![]()
![]() Wiernie oddana natura Kolejne dwie nowości dla entuzjastów natury to Podwodny HDR oraz funkcja Autofokus Obszaru. Podwodny HDR podkreśla obszary z mocnym światłem i cieniami, dodając więcej dramatyzmu zdjęciom podwodnym, na których fauna i flora może wyjść zbyt niebieska i przygaszona. Autofokus Obszaru pozwala, dzięki przyciskom na tyle aparatu, ustawić ostrość na określonym obszarze lub obiektach. Jest to idealna funkcja do wykorzystania w jednym z trybów makro.
Łatwy dostęp, śledzeni i publikowanie Tak samo użyteczna jest wbudowana obsługa Wi-Fi i aplikacji OI.Share. Wi-Fi pozwala na łatwe przesyłanie plików na inne urządzenia i publikowanie zdjęć oraz filmów na portalach społecznościowych. Dodatkowo można zdalnie kontrolować aparat poprzez smartfona z aplikacją OI.Share. Zdalne ustawianie samowyzwalacza może być przydatne przy robieniu selfie, można też wybrać zdjęcia sekwencyjne, z interwałem czasowym lub robić zdjęcia z oddali tym zwierzętom, które z natury unikają kontaktu z człowiekiem. Można też zwalniać migawkę bezpośrednio z telefonu i od razu sprawdzać jak wyszło selfie. OI.Share nie powinno być mylone z OI.Track, które, jak sugeruje nazwa, automatycznie dodaje do zdjęcia dane z GPS i Elektronicznego Kompasu: długość i szerokość geograficzną, wysokość nad poziomem morza lub głębokość nurkowania. Oczywiście dodawanie tych danych można w każdej chwili wyłączyć.
![]() Rozszerzenia i akcesoria Dla każdego, kto chce przenieść swoje fotografie na wyższy poziom, TG-4 ma szeroki wybór dedykowanych akcesoriów, zarówno optycznych, jak i praktycznych. Zapewne spodoba się to szukającym wrażeń snowboardzistom, kitesurferom oraz zaawansowanym płetwonurkom, którzy chcą robić zdjęcia na głębokościach poniżej 15 metrów. Wśród akcesoriów znajdują się: Sport Holder, pozwalający przypiąć aparat do uprzęży, konwertery obiektywów, pływający pasek, przystawka kierująca światło LED, oraz obudowa wodoszczelna do głębokości 45 metrów. Telekonwerter (TCON-T01) oraz konwerter Rybie Oko (FCON-T01) mogą być mocowane bezpośrednio do aparatu za pomocą adaptera, a w trakcie nurkowania konwerter makro (PTMC-01) i konwerter szerokokątny (PTWC-01) montowane są za pomocą adaptera do obudowy podwodnej. Zaawansowanym płetwonurkom TG-4 otwiera nowy, podwodny świat fotograficznych możliwości – i to w niezwykle atrakcyjnych cenach. Można na przykład kupić zestaw składający się z podwodnej obudowy PT-056, wydajnej lampy podwodnej UFL-3 oraz krótkiego ramienia do lampy PTSA-03 w cenie ok 476 zł – co jest wszystkim, czego potrzeba, aby robić spektakularne zdjęcia na głębokościach ponad 40 metrów, w cenie zdecydowanie niższej od konkurencyjnych zestawów. Pełne zestawienie akcesoriów przeznaczonych do zdjęć podwodnych znajduje się w przeznaczonej do tego sekcji na stronie firmowej Olympus.
![]() Olympus był pionierem w kategorii, aparatów outdoorowych, a TOUGH TG-4 posiada wszystkie zaawansowane funkcje, jakich można oczekiwać od lidera w tym segmencie. Z inteligentnymi funkcjami, jak kontrola dotykowa, połączonymi ze sprawdzonym 16 Megapikselowym sensorem i obiektywem 1:2.0 z optycznym 4-krotnym zoomem, TG-4 jest wszechstronnym, wydajnym systemem dla szukających wrażeń użytkowników z fotograficznymi ambicjami. Biorąc pod uwagę słynną wytrzymałość aparatów TOUGH, dodatkowa 6-miesięczna gwarancja wydaje się być niepotrzebna, ale, jak mówi podróżnik Ed Farelly, zawsze dobrze jest mieć dodatkowe poczucie bezpieczeństwa.
data dodania: 13-04-2015
godzina dodania: 11:27
odsłon: 3285 powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Następca Noct-Nikkora
![]() Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy bez tajemnic - w najlepszych salonach prasowych i on line Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy - jest w najlepszych salonach prasowych oraz w naszym e-kiosku. Czy wiecie jaka jest średnia wartość obiektywu zamieszczonego w tej publikacji mieszczącej m.in. opisy ponad 110 obiektywów? Czym się różnią obiektywy do bezlusterkowców od tych do lustrzanek? Co to jest skala odwzorowania? Jaki kąt widzenia ma dany obiektyw? Co to jest bokeh i jak go kreować? Na te i wiele innych pytań znajdziecie w nim odpowiedź. ![]() Test Epsona EcoTank L8180 - fotograficzna jakość do A3+ (a nawet do 2 m długości) przy niskiej cenie w Pierwszy raz na temat tej drukarki pisaliśmy w wydaniu specjalnym Foto-Kuriera 2/21 w grudniu 2021 roku, ale dopiero teraz ten ciekawy model 6-cio kolorowej drukarki A3+ w systemie EcoTank trafił pod nasze redakcyjne strzechy. Dzięki temu mogliśmy go przetestować, a teraz dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami. ![]() Test Nikona Z50II - wreszcie poprawiony, z matrycą APS-C 7 listopada 2024 r., po ponad pięciu latach od premiery Nikona Z50 (10.2019 r.), Nikon zaprezentował swój najnowszy, również produkowany w Tajlandii, model bezlusterkowca o symbolu Nikon Z50II. Jest to nadal budżetowy aparat typu DX, czyli z matrycą APS-C o rozdzielczości 20,9 mln pikseli, ale wprowadzono w nim sporo dobrych modyfikacji likwidując przepaść technologiczną między modelem APS-C, a współczesnymi modelami pełnoklatkowymi tego producenta. W grudniu egzemplarz finalny trafił do naszej redakcji, a w dalszej części prezentujemy pełny test tego modelu aparatu. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |