testowe Sony A1 II – nowy flagowy korpus, cena i dostępność19 listopada 2024 r. firma Sony zaprezentowała drugą generację flagowego pełnoklatkowego korpusu Sony A1 II. Nowy model zachował lekkość i będzie wygodnym w użyciu w różnych zastosowaniach profesjonalnych.
Połączenie szybkości, wysokiej rozdzielczości i rozpoznawania opartego na AI w różnorodnych zastosowaniach profesjonalnych.
W porównaniu z poprzednim modelem, według zapewnień producenta, poprawiła się czystość obrazu rejestrowanego przy średnich i wysokich czułościach. Korpus Sony α1 II został wyposażony w procesor AI, a dzięki temu także w system AF z rozpoznawaniem w czasie rzeczywistym. Technologia ta szacuje postawę człowieka, co umożliwia błyskawiczną identyfikację głowy i tułowia. Dokładnie utrzymuje ostrość także na zwierzętach, ptakach, owadach i pojazdach. Całkowitą nowością jest automatyczny tryb pracy systemu AF z rozpoznawaniem w czasie rzeczywistym. Po jego włączeniu aparat samoczynnie identyfikuje typ rozpoznawanego obiektu.
W korpusie Sony A1 II pojawiły się ponadto innowacje z modelu Sony A9 III, w tym funkcja wstępnego przechwytywania w czasie do jednej sekundy przed ekspozycją i udoskonalona, ergonomiczna konstrukcja, ale o tych cechach napiszemy już najprawdopodobniej przy kolejnej publikacji, kiedy aparat będzie już fizycznie dostępny na rynku.
Wygodna obsługa i sprawna praca
W porównaniu z modelem Sony A1 w nowym modelu poprawiła się ergonomia. Jest to wynik starannie przemyślanych zmian w uchwycie, przyciskach użytkownika i umiejscowieniu przycisku migawki. Wzorowano się w tych rozwiązaniach na model Sony A9 III.
Korpus Sony A1 II jest dostarczany z nową, głęboką muszlą oczną (FDA-EP21). Umożliwia ona lepsze dostosowanie naszego odka do wizjera i lepszą jego izolację od wpływów zewnętrznych. W zależności od własnych preferencji można nią zastąpić fabrycznie zainstalowaną na korpusie, standardową muszlę.
Te zaawansowane funkcje łączności znacznie usprawniają pracę w zastosowaniach profesjonalnych, od przesyłania danych po tworzenie i rozpowszechnianie treści. Rejestrowane dane można także automatycznie przesyłać do aplikacji Adobe Lightroom™ lub Google Drive™ za pośrednictwem serwisu chmurowego Sony Creators' Cloud . Ułatwia to edycję materiału po zakończeniu zdjęć.
Nowy model zachował lekkość: waży tylko 743 gramy, będzie więc wygodny w użyciu w różnych zastosowaniach profesjonalnych.
data dodania: 19-11-2024
godzina dodania: 15:30
odsłon: 1164 powrót na stronę główną »
Komentarzesortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy bez tajemnic - w najlepszych salonach prasowych i on line Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy - jest w najlepszych salonach prasowych oraz w naszym e-kiosku. Czy wiecie jaka jest średnia wartość obiektywu zamieszczonego w tej publikacji mieszczącej m.in. opisy ponad 110 obiektywów? Czym się różnią obiektywy do bezlusterkowców od tych do lustrzanek? Co to jest skala odwzorowania? Jaki kąt widzenia ma dany obiektyw? Co to jest bokeh i jak go kreować? Na te i wiele innych pytań znajdziecie w nim odpowiedź. Test Epsona EcoTank L8180 - fotograficzna jakość do A3+ (a nawet do 2 m długości) przy niskiej cenie w Pierwszy raz na temat tej drukarki pisaliśmy w wydaniu specjalnym Foto-Kuriera 2/21 w grudniu 2021 roku, ale dopiero teraz ten ciekawy model 6-cio kolorowej drukarki A3+ w systemie EcoTank trafił pod nasze redakcyjne strzechy. Dzięki temu mogliśmy go przetestować, a teraz dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami. Test Nikona Z50II - wreszcie poprawiony, z matrycą APS-C 7 listopada 2024 r., po ponad pięciu latach od premiery Nikona Z50 (10.2019 r.), Nikon zaprezentował swój najnowszy, również produkowany w Tajlandii, model bezlusterkowca o symbolu Nikon Z50II. Jest to nadal budżetowy aparat typu DX, czyli z matrycą APS-C o rozdzielczości 20,9 mln pikseli, ale wprowadzono w nim sporo dobrych modyfikacji likwidując przepaść technologiczną między modelem APS-C, a współczesnymi modelami pełnoklatkowymi tego producenta. W grudniu egzemplarz finalny trafił do naszej redakcji, a w dalszej części prezentujemy pełny test tego modelu aparatu. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |