Wydania FK: 176,
publikacje: 9345,
wydarzenia: 2235,
opisy i testy: 2129,
galerie zdjęć: 300557,
użytkownicy: 9919
Trwa wyszukiwanie informacji - proszę czekać ...
Wyniki wyszukiwania dla podświetlonej kategorii
Panasonic Lumix FZ1000 II z 1-calową matrycą
ciąg dalszy...
4. Szybkie reagowanie i wyjątkowa mobilność
W aparacie LUMIX FZ1000II zastosowano dedykowany silnik liniowy w systemie ustawiania ostrości, pozwalający uzyskać jeszcze szybsze reakcje i większą mobilność. Funkcja szybkiego autofokusu Light Speed AF z technologią uzyskiwania głębi obrazu przez zmniejszenie ostrości (DFD, Depth From Defocus) dodatkowo skraca czas ustawiania ostrości. Imponująca jest także szybkość wykonywania zdjęć seryjnych — 12 kl./s (AFS) i 7 kl./s (AFC), zapewniająca ostre zdjęcia (maks. 100 (JPEG) / 26 (RAW)) szybko poruszających obiektów. Aparat LUMIX FZ1000 II może zwolnić mechaniczną migawkę w czasie maks. 1/4000 sek. i migawkę elektroniczną w czasie 1/16000, co redukuje rozmycia nawet przy silnym świetle słonecznym.
Ponadto stabilność ciągłego ogniskowania jest teraz jeszcze bardziej płynna dzięki zminimalizowaniu chybotania zarówno podczas fotografowanie, jak i nagrywania filmów. Połączenie szybkiego uruchamiania, z krótkim opóźnieniem czasowym zwolnienia migawki, w aparacie LUMIX FZ1000 II nie pozwoli użytkownikowi przegapić ulotnych chwil wartych uwiecznienia.
5. Intuicyjna obsługa z użyciem wizjera LVF w technologii OLED, nowy tylny wyświetlacz dotykowy i zoptymalizowana konstrukcja
W modelu FZ1000 II zastosowano wysoce precyzyjny i szybki wizjer LVF (Live View Finder) w technologii OLED (organicznych diod elektroluminescencyjnych). Nowy ekran wizjera LVF o przekątnej 0,39 cala w formacie 4:3, o wysokiej rozdzielczości 2360 tys. punktów zapewnia powiększenie ok. 0,74x (odpowiednik aparatu 35 mm) i 100% pole widzenia. Punkt oczny wynosi ok. 20 mm, co zapewnia znakomitą widoczność i komfort patrzenia osobom noszącym okulary. Obraz jest zawsze ostry i wyraźny, od środka aż po narożniki.
Nowy trzycalowy odchylany tylny wyświetlacz dotykowy o rozdzielczości 1240 tys. punktów można obracać o 180° w bok i przechylać o 270° w górę i w dół, co zapewnia niemal 100% pole widzenia. Zastosowanie statycznego systemu sterowania dotykowego pozwala użytkownikom od razu ustawić ostrość na obiekcie, po prostu dotykając ekranu i zwalniając migawkę. Docelowy punkt można dowolnie i łatwo powiększyć opuszkami palców w celu uzyskania precyzyjnego ogniskowania.
W modelu LUMIX FZ1000 II została również usprawniona obsługa, przez co stała się ona intuicyjna. System pokręteł z przodu i z tyłu aparatu pozwala szybko zmieniać ustawienia prędkości migawki i przysłony. W celu uzyskania szybkiego dostępu do menu ustawień obiektu docelowego użytkownik może przypisać często używane funkcje do 13 przycisków funkcyjnych, w tym 3 nowych przycisków na obudowie obiektywu i 5 w menu sterowania dotykowego.
6. Inne funkcje
Bluetooth 4.2 i Wi-Fi 2,4 GHz (IEEE802.11b/g/n)
FZ1000 II ma zintegrowaną łączność Bluetooth i WiFi®, co zapewnia większą elastyczność przy wykonywaniu zdjęć i umożliwia natychmiastowe i łatwe ich udostępnienie. Po sparowaniu aparatu ze smartfonem lub tabletem, dzięki zainstalowanej aplikacji Panasonic Image App dla systemów iOS/Android można wykonywać, przeglądać i udostępniać zdjęcia w trybie zdalnym. Za pomocą tej aplikacji użytkownik może wybrać jakość zdjęć, które mają zostać przesłane. Kompatybilność ze standardem Bluetooth 4.2 (tzw. BLE: Bluetooth Low Energy — Bluetooth z niskim poborem energii) pozwala na ciągłe połączenie ze smartfonem/tabletem przy minimalnym zużyciu energii. Dzięki temu aparat może być w prosty sposób uaktywniany za pomocą smartfona lub tabletu oraz może automatycznie dodawać do zdjęć tag geograficzny GPS.
・Długi czas pracy na akumulatorze i ładowanie za pomocą ładowarki lub przez gniazdo USB
Aparat LUMIX FZ1000 II charakteryzuje się długim czasem pracy na akumulatorze, odpowiadającym wykonaniu około 440 zdjęć* na każde naładowanie. Dzięki nowemu trybowi ekonomicznemu 30 klatek na sekundę, aparatem można wykonać około 430 zdjęć nawet z użyciem wizjera LVF. Akumulator aparatu można ponownie naładować, używając zasilacza prądu zmiennego lub poprzez gniazdo USB, w zależności od tego, która opcja będzie w danym przypadku wygodniejsza dla użytkownika.
* Przy korzystaniu z tylnego wyświetlacza
W aparacie FZ1000 II bracketing fokusa i bracketing przysłony, czyli nowe dodatki do konwencjonalnych funkcji bracketingu ekspozycji i balansu bieli, pozwalają użytkownikowi wybrać najlepsze ujęcie po wykonaniu zdjęcia. W trybie bracketingu fokusa można wykonać maksymalnie 999 zdjęć z różnym ogniskowaniem. Bracketing przysłony pozwala zarejestrować wiele ujęć z różną głębią pola.
Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy - jest w najlepszych salonach prasowych oraz w naszym e-kiosku. Czy wiecie jaka jest średnia wartość obiektywu zamieszczonego w tej publikacji mieszczącej m.in. opisy ponad 110 obiektywów? Czym się różnią obiektywy do bezlusterkowców od tych do lustrzanek? Co to jest skala odwzorowania? Jaki kąt widzenia ma dany obiektyw? Co to jest bokeh i jak go kreować? Na te i wiele innych pytań znajdziecie w nim odpowiedź.
Pierwszy raz na temat tej drukarki pisaliśmy w wydaniu specjalnym Foto-Kuriera 2/21 w grudniu 2021 roku, ale dopiero teraz ten ciekawy model 6-cio kolorowej drukarki A3+ w systemie EcoTank trafił pod nasze redakcyjne strzechy. Dzięki temu mogliśmy go przetestować, a teraz dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami.
7 listopada 2024 r., po ponad pięciu latach od premiery Nikona Z50 (10.2019 r.), Nikon zaprezentował swój najnowszy, również produkowany w Tajlandii, model bezlusterkowca o symbolu Nikon Z50II. Jest to nadal budżetowy aparat typu DX, czyli z matrycą APS-C o rozdzielczości 20,9 mln pikseli, ale wprowadzono w nim sporo dobrych modyfikacji likwidując przepaść technologiczną między modelem APS-C, a współczesnymi modelami pełnoklatkowymi tego producenta. W grudniu egzemplarz finalny trafił do naszej redakcji, a w dalszej części prezentujemy pełny test tego modelu aparatu.
Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024