testowe Sony A7 IV - czwarte wcielenie pełnej klatkiciąg dalszy...
Możliwości multimedialne Sony A7 IV to również kamera wideo o dużych możliwościach, w której wykorzystano technologie stosowane także w produkcjach filmowych, jak system S-Cinetone™, nadający obrazowi kinematograficzny wygląd. System pochodzi z rodziny kamer Cinema Line, cenionych przez szeroką rzeszę filmowców. Aparat umożliwia nagrywanie filmów w formacie 4K 60p w trybie Super 35 mm i formatach do 4K 30p z nadpróbkowaniem 7K w trybie pełnoklatkowym. Dzięki obsłudze 10-bitowego próbkowania koloru 4:2:2 będzie można uzyskać naturalne przejścia tonalne. Z myślą o wydajnej edycji zapewniono obsługę wewnątrzklatkowego kodowania XAVC S-I™. Można też skorzystać z kodowania XAVC HS™, dwukrotnie zwiększającego skuteczność kompresji.
W przypadku użycia Sony A7 IV w parze z obiektywem z mocowaniem typu E dostępne są unikatowe rozwiązania AF, jak funkcja Asysta AF, ułatwiająca przenoszenie ostrości w trybie AF, czy Mapa ostrości do wizualizacji głębi ostrości. Nowością w serii A jest możliwość użycia cyfrowej funkcji kompensacji „oddychania”, zapobiegającej zmianom kąta widzenia obiektywu podczas regulacji ostrości.
W Sony A7 IV pozostawiono dwa gniazda na karty SD. Slot numer 1 ma dwustronne gniazdo CFexpress typu A i SD. Natomiast slot numer 2 przystosowany jest jedynie do gniazd SD (oba sloty obsługują karty w standardzie SD UHS-II). Tym samym, wraz z Sony A7 IV, Memory Stick odeszły w niełaskę. Zastosowany w aparacie system rozpraszania ciepła umożliwia nagrywanie przez ponad godzinę 10-bitowego materiału wideo 4K 60p z próbkowaniem koloru 4:2:2.
Aparat ma umożliwiać przesyłanie plików na smartfon, tablet, komputer. Jego bogaty zestaw gniazd umożliwia streaming i udostępnianie materiałów o wysokiej jakości prosto z miejsca wykonywania zdjęć. Aparat można połączyć przez Bluetooth z aplikacją na smartfon Imaging Edge Mobile™. Do szybkiego przesyłania danych można natomiast użyć łącza Wi-Fi 5 GHz /2,4 GHz. Sony A7 IV ma nową funkcję „znacznika ujęcia” do odnajdywania oznaczonych scen w ujęciu. Znaczniki te można wykorzystywać zarówno w samym aparacie, jak i programach Sony Catalyst Browse/Prepare. Niestety tych funkcji nie udało się nam sprawdzić gdyż nasz model miał oprogramowanie wewnętrzne na poziomie 0,2.
Zasilanie
Do zasilania Sony A7 IV przeznaczono ten sam co do A7 III akumulator litowo-jonowy NP-FZ1000. Niestety nieco zmniejszył się czas pracy akumulatora: zgodnie z normą Camera & Imaging Products Association po jednym ładowaniu można wykonać teraz do 610 zdjęć (w A 7III było to 710 zdjęć). Teoretycznie bez problemu powinniśmy nagrać materiał o długości ok. 90 minut. W praktyce zawsze lepiej mieć naładowany, dodatkowy akumulator.
data dodania: 21-10-2021
godzina dodania: 16:00
odsłon: 5095 powrót na stronę główną »
Komentarzesortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:Nikkor Z 35 mm f/1,2 i Nikon Coolpix 1100 - niespodziewany debiut, dwie potęgi w różnych kategoriach - znamy cenę 5 lutego 2025 r. Nikon zaprezentował dwa skrajnie różne produkty. Jednym z nich jest superjasny, pełnoklatkowy Nikkor Z 35 mm f/1,2 S, a drugim kompaktowy superzoom Nikon Coolpix 1100. Czyli od dzisiaj można szerzej rozmywać świat i podróżować po Księżycu bez lotu w kosmos. Hanna Kantor zdobywa nagrodę Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 4 lutego 2025 r. firma Sony Europe poinformowała, że nagrodę Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 otrzymała Hanna Kantor. Publikujemy pierwsze wrażenia wyróżnionej i listę zwycięzców z pozostałych krajów. Tamron 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD - również w wersji do Nikona Z 26 września 2024 r. Tamron zaprezentował nowego Tamrona 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD. To wszechstronny obiektyw przeznaczony zarówno do pełnoklatkowych bezlusterkowców z mocowaniem Sony E, jak i Nikon Z. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |