Wydania FK: 176,
publikacje: 9345,
wydarzenia: 2235,
opisy i testy: 2129,
galerie zdjęć: 300559,
użytkownicy: 9919
Trwa wyszukiwanie informacji - proszę czekać ...
Wyniki wyszukiwania dla podświetlonej kategorii
Canon EOS-1D X Mark III - nowe granice profesjonalnej fotografii - znamy cenę!
ciąg dalszy...
Dzięki zwiększonym możliwościom przetwarzania szumów przez matrycę, użytkownicy mogą zmieniać ekspozycję obrazów w postprodukcji, bez zakłóceń wpływających na ciemne obszary obrazów – uzyskując jeszcze większy użyteczny zakres dynamiczny niż w poprzednich modelach. EOS-1D X Mark III to pierwszy aparat na rynku, który wykorzystuje nowy filtr dolnoprzepustowy (High Detail Low-Pass Filter) o wysokiej szczegółowości, który próbkuje punkt świetlny na większej liczbie punktów, aby uzyskać ostrzejsze obrazy o wyższej rozdzielczości, jednocześnie zapobiegając efektowi mory. To również pierwszy model EOS obsługujący format HEIF (High Efficiency Image File Format), oparty na kodeku HEVC, który umożliwia zapisywanie 10-bitowych obrazów przy zachowaniu niskiej wagi plików – przy mniejszej ilości artefaktów przy kompresji. Aparat wykorzystuje także nową generację kart pamięci CFexpress, osiągając trzykrotnie wyższą prędkość zapisu niż karty CFast i umożliwiając wykonywanie ponad 1000 zdjęć RAW w jednej serii.
Najwyższa jakoś wideo
Zastosowanie nowej matrycy i procesora sprawia, że EOS-1D X Mark III jest obecnie również najbardziej zaawansowanym aparatem z wymienną optyką Canon przeznaczonym do filmowania (spoza linii Cinema EOS). Oferując pełnoklatkowy zapis wideo 4K z możliwością rejestrowania 12-bitowego obrazu RAW wewnętrznie. Aparat pozwala również na zapis 12-bitowych plików formatu CRM w rozdzielczości 5,5K (5472 x 2886), który następnie skalowany jest do 4K – dając ogromne możliwości edycyjne w postprodukcji.
Aparat może także nagrywać przy użyciu Canon Log Gamma, zarejestrowanego jako 10-bitowy plik HEVC / H.265. EOS-1D X Mark III pozwala również nagrywać wideo w formacie MP4, odpowiadając tym samym na potrzebę szybkiej transmisji plików zaraz po nagraniu. To również pierwszy aparat z serii EOS-1 z technologią 5-osiowej, cyfrowej stabilizacji obrazu Move Digital IS – zapewniającej płynniejszy obraz i redukującej minimalne drgania podczas nagrań z ręki. Technologia Move Digital IS do tej pory była wykorzystywana m.in. w kamerach filmowych Canon Cinema, takich jak EOS C500 Mark II.
System Dual Pixel CMOS AF w nowym aparacie EOS-1D X Mark III działa w trybie 4K i RAW (Dual Pixel CMOS AF nie działa przy 50/60p, z wyjątkiem trybu crop 4K). W połączeniu z Movie Digital IS mamy więc pewność, że nagrania wideo będą ostre i stabilne.
Łączność bezprzewodowa – treści przesyłane w konkurencyjnych prędkościach
EOS-1D X Mark III jest pierwszym aparatem z serii EOS-1 obsługującym łączność z Wi-Fi i Bluetooth. To ukłon w stronę profesjonalistów, pracujących w dynamicznych warunkach, którzy oczekują szybkiego transferu danych (zdjęć, materiałów wideo) z aparatu na zewnętrzne serwery lub bezpośrednio do sieci.
Wi-Fi może być używane do przesyłania materiałów na serwer FTP lub do obróbki za pomocą EOS Utility, jak również świetnie sprawdzi się w połączeniu ze smartfonem. Łączność Bluetooth wykorzystuje protokół Bluetooth Low Energy, zapewniając stałe połączenie z kompatybilnym urządzeniem inteligentnym, przy jednoczesnym minimalnym zużyciu baterii. Po otwarciu aplikacji Canon Camera Connect, aparat EOS-1D X Mark III automatycznie łączy się z kompatybilnymi urządzeniami (zgodne urządzenia z systemem Android łączą się automatycznie, urządzenia z systemem iOS wymagają potwierdzenia łączności sieciowej na urządzeniu mobilnym), umożliwiając przeglądanie materiału, udostępnianie i zdalne fotografowanie Live View za pomocą smartfona lub tabletu.
Dzięki wbudowanemu odbiornikowi GPS, profesjonaliści mogą rejestrować dane lokalizacyjne na zdjęciach – funkcja szczególnie przydatna dla podróżujących fotografów sportowych i badaczy przyrody. Aparat przesyła dane szybciej niż EOS-1D X Mark II, gdy korzysta z wbudowanego portu Ethernet lub nowego – opcjonalnego – bezprzewodowego nadajnika plików WFT-E9.
Rozszerzenie kreatywności profesjonalistów
Doskonała ergonomia i szybkość obsługi były od zawsze cechą charakterystyczną aparatów z serii EOS-1. Nie inaczej jest z najnowszym EOS-1D X Mark III. Wytrzymały, w pełni uszczelniony korpus ze stopu magnezu doskonale leży w dłoni i zapewnia odporność i wytrzymałość podczas korzystania w ekstremalnych warunkach pogodowych. Nowością są też podświetlane przyciski, które ułatwiają fotografowanie w ciemności lub w słabo oświetlonych miejscach. Wybrane przyciski podświetlają się automatycznie po naciśnięciu przycisku podświetlenia wyświetlacza – co dodatkowo ułatwia ich identyfikację na aparacie.
Aparat zapewnia również dodatkową kontrolę wyboru punktów AF. Dedykowany przycisk AF-ON umożliwia fotografom zmianę punktów ostrości „w locie”, przez co jeszcze bardziej ułatwia wykonanie optymalnego ujęcia i przyspiesza pracę. Żywotność baterii także została poprawiona – wykorzystując ten sam akumulator LP-E19 co w poprzednim modelu – w EOS-1D X Mark III na jednym ładowaniu umożliwia wykonanie 2850 zdjęć.
Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy - jest w najlepszych salonach prasowych oraz w naszym e-kiosku. Czy wiecie jaka jest średnia wartość obiektywu zamieszczonego w tej publikacji mieszczącej m.in. opisy ponad 110 obiektywów? Czym się różnią obiektywy do bezlusterkowców od tych do lustrzanek? Co to jest skala odwzorowania? Jaki kąt widzenia ma dany obiektyw? Co to jest bokeh i jak go kreować? Na te i wiele innych pytań znajdziecie w nim odpowiedź.
Pierwszy raz na temat tej drukarki pisaliśmy w wydaniu specjalnym Foto-Kuriera 2/21 w grudniu 2021 roku, ale dopiero teraz ten ciekawy model 6-cio kolorowej drukarki A3+ w systemie EcoTank trafił pod nasze redakcyjne strzechy. Dzięki temu mogliśmy go przetestować, a teraz dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami.
7 listopada 2024 r., po ponad pięciu latach od premiery Nikona Z50 (10.2019 r.), Nikon zaprezentował swój najnowszy, również produkowany w Tajlandii, model bezlusterkowca o symbolu Nikon Z50II. Jest to nadal budżetowy aparat typu DX, czyli z matrycą APS-C o rozdzielczości 20,9 mln pikseli, ale wprowadzono w nim sporo dobrych modyfikacji likwidując przepaść technologiczną między modelem APS-C, a współczesnymi modelami pełnoklatkowymi tego producenta. W grudniu egzemplarz finalny trafił do naszej redakcji, a w dalszej części prezentujemy pełny test tego modelu aparatu.
Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024