Wydania FK: 176,
publikacje: 9345,
wydarzenia: 2235,
opisy i testy: 2129,
galerie zdjęć: 300559,
użytkownicy: 9919
Trwa wyszukiwanie informacji - proszę czekać ...
Wyniki wyszukiwania dla podświetlonej kategorii
Sony A7 III - to nie test tylko pierwsze spojrzenie i znamy cenę
ciąg dalszy...
Dla dodatkowej wygody wiele głównych funkcji aparatu — takich jak przyciski „Fn” (funkcji) i menu, wyświetlanie obrazów, narzędzie do oceniania obrazów oraz kilka innych funkcji ułatwiających porządkowanie zdjęć bezpośrednio po ich wykonaniu — działa także w trakcie zapisu na kartę pamięci zbuforowanych serii zdjęć.
Jeśli scena jest oświetlana lampami jarzeniowymi lub innymi źródłami światła sztucznego, użytkownik może włączyć funkcję Anti-flicker. Aparat α7 III automatycznie wykrywa wówczas częstotliwość migotania światła i odpowiednio dostosowuje czas otwarcia migawki, ograniczając wpływ migotania na rejestrowany obraz. W rezultacie zmniejsza się ryzyko problemów z ekspozycją lub kolorystyką, występujących czasem u góry lub dołu zdjęć zrobionych przy krótkim czasie otwarcia migawki.
Wysoka jakość filmów 4K
Korpus Sony α7 III to również kamera wideo o dużych możliwościach, umożliwiająca nagrywanie obrazu filmowego 4K (3840 x 2160 pikseli) przy wykorzystaniu pełnej szerokości pełnoklatkowego przetwornika. Podczas filmowania aparat odczytuje wszystkie piksele bez łączenia ich w grupy, rejestrując 2,4x więcej danych, niż potrzeba do wygenerowania obrazu 4K. Dane te są następnie przekształcane na materiał 4K o wyjątkowej szczegółowości i głębi.
Korpus Sony α7 III umożliwia wybór profilu obrazu HLG (Hybrid Log-Gamma), przeznaczonego do użytku w systemie organizacji pracy „Instant HDR” i umożliwiającego wyświetlanie, realistycznych obrazów 4K HDR na telewizorze zgodnym z technologią HDR (HLG). Dostępne są również krzywe gamma S-Log2 i S-Log3, zwiększające elastyczność podczas korygowania kolorystyki, oraz funkcja „zebra”, wspomaganie wyświetlania gamma i tworzenie plików proxy. Aparat umożliwia ponadto nagrywanie materiału filmowego Full HD z częstotliwością 120 kl./s, ze śledzeniem ostrości i przepływnością do 100 Mb/s. Takie nagranie można później przetworzyć na ujęcie wideo w rozdzielczości Full HD wyświetlane w 4- lub 5-krotnie zwolnionym tempie.
Ulepszenia konstrukcyjne i większe możliwości dostosowywania
Najnowszy pełnoklatkowy aparat Sony zawiera szereg udoskonaleń, które po raz pierwszy pojawiły się w korpusie Sony α9, a później także w Sony α7R III. Należą do nich dwa gniazda na karty pamięci, z których jedno obsługuje karty SD typu UHS-II. Do wyboru jest szereg ustawień sposobu zapisu, takich jak zapis plików JPEG i RAW na różne nośniki, zapis filmów i fotografii na różne nośniki, nagrywanie naprzemienne itp. Znacznie zwiększył się czas pracy akumulatora: zgodnie z normą Camera & Imaging Products Association po jednym ładowaniu można wykonać do 710 zdjęć, co jest największą na świecie wartością w kategorii aparatów bezlusterkowych. Nowy korpus jest zasilany z akumulatora Sony NP-FZ100, który ma około 2,2 raza większą pojemność niż akumulator NP-FW50 używany w korpusie α7 II.
Funkcja „Moje menu” umożliwia stworzenie własnego menu zawierającego do 30 wybranych elementów, które w razie potrzeby będzie można błyskawicznie wybrać. Aby ułatwić sobie wyświetlanie i sprawdzanie materiału zdjęciowego, użytkownik może w prosty sposób oznaczać zdjęcia żądaną liczbą gwiazdek oraz definiować pierwsze trzy znaki nazwy pliku. Do 11 przycisków programowalnych można przypisać łącznie 81 funkcji. Korpus jest ponadto zabezpieczony przed pyłem i wilgocią.
Do wyposażenia korpusu Sony α7 III należy kontrastowy wizjer elektroniczny XGA OLED Tru-Finder™, którego wysoka rozdzielczość (około 2,3 mln punktów) umożliwia wyjątkowo dokładne i wierne ukazywanie szczegółów. Do wyboru są dwa ustawienia jakości obrazu widocznego w wizjerze i na monitorze: „Standardowa” i „Wysoka”. Aparat umożliwia wygodne przesyłanie plików na smartfon, tablet, komputer lub serwer FTP przez łącze Wi-Fi®. Złącze SuperSpeed USB Type-C™ (USB 3.1 I generacji) daje z kolei dodatkowe możliwości zasilania i umożliwia przyspieszenie przesyłania obrazu przy zdalnym sterowaniu z podłączonego komputera.
Wraz z korpusem Sony α7 III nabywca otrzymuje też nowy pakiet programowy Sony o nazwie „Imaging Edge”. Zwiększa on możliwości twórcze w całym procesie zdjęciowym: od przygotowań do wykonania fotografii po jej końcową obróbkę. W skład pakietu „Imaging Edge” wchodzą trzy przeznaczone do samodzielnego pobrania, bezpłatne programy komputerowe: „Remote” (Pilot), „Viewer” (Przeglądarka) i „Edit” (Edytor). Umożliwiają one zdalne sterowanie aparatem z podłączonego komputera, podgląd obrazu rejestrowanego przez aparat na komputerze oraz „wywoływanie” plików RAW. W najnowszej wersji 1.1 wprowadzono kilka ulepszeń: około 10% szybsze przesyłanie danych przy zdalnym sterowaniu z komputera (tethering) i około 65% szybszą edycję obrazów RAW. Dalsze informacje są dostępne na stronie pomocy technicznej dla użytkowników pakietu Imaging Edge support page.
Aparat współpracuje z szerokim wachlarzem akcesoriów Sony do produktów z systemem mocowania typu E, między innymi z ładowarką BC-QZ1 i uchwytem VG-C3EM.
Aparat będzie dostępny w Polsce w specjalistycznych sklepach fotograficznych i w sieci Sony Center od 15 marca w cenie ok. 9500 zł.
Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy - jest w najlepszych salonach prasowych oraz w naszym e-kiosku. Czy wiecie jaka jest średnia wartość obiektywu zamieszczonego w tej publikacji mieszczącej m.in. opisy ponad 110 obiektywów? Czym się różnią obiektywy do bezlusterkowców od tych do lustrzanek? Co to jest skala odwzorowania? Jaki kąt widzenia ma dany obiektyw? Co to jest bokeh i jak go kreować? Na te i wiele innych pytań znajdziecie w nim odpowiedź.
Pierwszy raz na temat tej drukarki pisaliśmy w wydaniu specjalnym Foto-Kuriera 2/21 w grudniu 2021 roku, ale dopiero teraz ten ciekawy model 6-cio kolorowej drukarki A3+ w systemie EcoTank trafił pod nasze redakcyjne strzechy. Dzięki temu mogliśmy go przetestować, a teraz dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami.
7 listopada 2024 r., po ponad pięciu latach od premiery Nikona Z50 (10.2019 r.), Nikon zaprezentował swój najnowszy, również produkowany w Tajlandii, model bezlusterkowca o symbolu Nikon Z50II. Jest to nadal budżetowy aparat typu DX, czyli z matrycą APS-C o rozdzielczości 20,9 mln pikseli, ale wprowadzono w nim sporo dobrych modyfikacji likwidując przepaść technologiczną między modelem APS-C, a współczesnymi modelami pełnoklatkowymi tego producenta. W grudniu egzemplarz finalny trafił do naszej redakcji, a w dalszej części prezentujemy pełny test tego modelu aparatu.
Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024