testowe Panasonic przedstawia nowy obiektyw LEICA DG VARIO-ELMARIT 8–18 mm f/2,8-4 ASPH - mini testciąg dalszy...
Widok z Miejsca na port Czerniakowski wykonany Panasonikiem GH5 przy
ogniskowej 8 mm.
W układzie optycznym obiektywu obejmującym 15 elementów rozmieszczonych w 10 grupach warto zwrócić uwagę na asferyczną soczewkę ED (o bardzo niskiej dyspersji), trzy asferyczne soczewki, dwa elementy ED i soczewkę UHR (Ultra High Refractive Index). Zastosowanie tych elementów skutecznie eliminuje zniekształcenia i aberrację chromatyczną, umożliwiając osiągnięcie wysokiej rozdzielczości oraz kontrastu od środka aż po krawędzie fotografii i zapewniając niesamowitą jakość zdjęć.
Nowy obiektyw to bardzo solidna konstrukcja. Świetnie sprawdza się podczas nagrywania filmów. Ciche działanie obiektywu zapewnia wewnętrzny napęd systemu ustawiania ostrości, a system napędowy pracujący w mikrokrokach w części sterującej przysłoną sprawia, że aparat łatwo dostosowuje się do zmian jasności podczas przybliżania albo panoramowania.
Według badań przeprowadzonych przez firmę Panasonic krzywe MTF (w środku na czerwono) są znacznie lepsze niż w modelach konkurencyjnych w tym od Olympusa M.Zuiko ED 7-14 mm f/2,8 PRO (po prawej na zdjęciu). Układ optyczny umożłiwia uzyskanie bardzo dobrej stabilności barycentrycznej, redukując przeskoki obrazu podczas zmian ogniskowej. Dzięki szybkiej analizie klatki na potrzeby sterowania ostrością udało się również poprawić wyniki śledzenia autofokusu podczas zmiany ogniskowej.
Steaven Clarey (ambasador marki LUMIX) w chwile po prezentacji, na której opowiadał o wyższości modeli Panasonica nad produktami konkurencji podpierając się przykładami. Zdjęcie wykonano Panasonikiem GH5 z nowym obiektywem 8-18 mm przy ogniskowej 8 mm (obraz po skadrowaniu). (fot. K. Patrycy) LEICA DG VARIO-ELMARIT f/2,8-4 występuje w czarnej, metalizowanej kolorystyce, jest stylistycznie dopasowana do jednoobiektywowych, bezlusterkowych aparatów cyfrowych z serii LUMIX G. Rodzina obiektywów powiększy się wkrótce o dodatkowy teleobiektyw zmiennoogniskowy 50–200 mm (100-400 mm, odpowiednik aparatu 35 mm).
[Informacja prasowa] data dodania: 26-04-2017
godzina dodania: 15:14
odsłon: 4440 powrót na stronę główną »
Komentarzesortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:Nowy ZEISS Batis 2,8/135mm - pierwszy obiektyw AF o ogniskowej 135 mm do aparatów systemu Sony Alpha 7.
Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy bez tajemnic - w najlepszych salonach prasowych i on line Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy - jest w najlepszych salonach prasowych oraz w naszym e-kiosku. Czy wiecie jaka jest średnia wartość obiektywu zamieszczonego w tej publikacji mieszczącej m.in. opisy ponad 110 obiektywów? Czym się różnią obiektywy do bezlusterkowców od tych do lustrzanek? Co to jest skala odwzorowania? Jaki kąt widzenia ma dany obiektyw? Co to jest bokeh i jak go kreować? Na te i wiele innych pytań znajdziecie w nim odpowiedź. Test Epsona EcoTank L8180 - fotograficzna jakość do A3+ (a nawet do 2 m długości) przy niskiej cenie w Pierwszy raz na temat tej drukarki pisaliśmy w wydaniu specjalnym Foto-Kuriera 2/21 w grudniu 2021 roku, ale dopiero teraz ten ciekawy model 6-cio kolorowej drukarki A3+ w systemie EcoTank trafił pod nasze redakcyjne strzechy. Dzięki temu mogliśmy go przetestować, a teraz dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami. Test Nikona Z50II - wreszcie poprawiony, z matrycą APS-C 7 listopada 2024 r., po ponad pięciu latach od premiery Nikona Z50 (10.2019 r.), Nikon zaprezentował swój najnowszy, również produkowany w Tajlandii, model bezlusterkowca o symbolu Nikon Z50II. Jest to nadal budżetowy aparat typu DX, czyli z matrycą APS-C o rozdzielczości 20,9 mln pikseli, ale wprowadzono w nim sporo dobrych modyfikacji likwidując przepaść technologiczną między modelem APS-C, a współczesnymi modelami pełnoklatkowymi tego producenta. W grudniu egzemplarz finalny trafił do naszej redakcji, a w dalszej części prezentujemy pełny test tego modelu aparatu. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |