Wydania FK: 176,
publikacje: 9345,
wydarzenia: 2235,
opisy i testy: 2129,
galerie zdjęć: 300576,
użytkownicy: 9919
Trwa wyszukiwanie informacji - proszę czekać ...
Wyniki wyszukiwania dla podświetlonej kategorii
"Pełna klatka" z czułością ISO 409 600, Sony A7S II
ciąg dalszy...
Funkcjonalność przy filmowaniu zwiększają dodatkowo nowe profile: S‑Gamut3.Cine/S-Log3 i S-Gamut3/S-Log3. Zapewniany przez nie szeroki zakres dynamiki ułatwia późniejszą korekcję kolorów. Po wybraniu trybu gamma S-Log3 aparat α7S ll odznacza się imponującą tolerancją naświetlenia, będącą odpowiednikiem 14-stopni przysłony. Urządzenie obsługuje również przestrzeń barw S-Gamut i krzywą S-Log2, popularne wśród operatorów kamer filmowych i wideo. Nowością jest funkcja Gamma Display Assist. Pozwala ona użytkownikowi podglądać obraz i sprawdzać obraz w czasie nagrywania z użyciem krzywej S-Log. Udoskonalono ponadto funkcję Zebra, która zapewnia teraz pełniejszą kontrolę.
5-kierunkowy system stabilizacji obrazu
Nowy korpus α7S II jest wyposażony w innowacyjny, 5-kierunkowy system stabilizacji obrazu, cieszący się dużą popularnością wśród użytkowników modeli α7 II i α7R II. Podczas zdjęć koryguje on różne ruchy aparatu: kątowe (pochylenia i odchylenia), najsilniej rzutujące na jakość obrazu i typowe dla zdjęć z użyciem teleobiektywu; boczne (wzdłuż osi X i Y), zauważalne zwłaszcza przy znacznych współczynnikach powiększenia; obrotowe (przechylenie), charakterystyczne dla nagrywania filmów.
Dokładność automatyki ostrości
Udoskonalenia objęły także system AF w korpusie α7S II. Tworzy go 169 pól AF, które w połączeniu zapewniają większą dokładność szybkiego ustawiania ostrości.[9] Ogromne możliwości przetwornika obrazu przekładają się między innymi na brak szumu w generowanym obrazie. W konsekwencji system Fast Intelligent AF łatwiej wykrywa kontrasty i szybciej reaguje nawet w słabym oświetleniu (od –4 EV wzwyż), gdy trudności z rozpoznawaniem elementów sceny ma nawet ludzkie oko. W czasie nagrywania filmów system AF działa dwa razy szybciej niż w poprzednim modelu.[10]
Wizjer elektroniczny
Zmodernizowany wizjer XGA OLED Tru-Finder pozwala uzyskać największy na świecie współczynnik powiększenia[11]: 0,78x (pole widzenia około 38,5°, po przekątnej). Wizjer ten wyświetla wyraźny obraz na całym wyświetlaczu. Skuteczna eliminacja refleksów to wynik zastosowania powłoki ZEISS T*. W odróżnieniu od konstrukcji optycznych elektroniczny wizjer OLED Tru‑Finder może posłużyć do błyskawicznego sprawdzenia, jak na wynikowy obraz wpływa kompensacja ekspozycji, zmiana ustawienia balansu bieli itp.
Ulepszenia zwiększające wygodę i niezawodność
Aby nowy model α7S II był łatwiejszy w użyciu oraz bardziej niezawodny i intuicyjny, wprowadzono w nim szereg ulepszeń. Do wykonania korpusu użyto stopu magnezu, który łączy lekkość z wytrzymałością. Na nowo zaprojektowano uchwyt i przycisk spustu migawki, dzięki czemu aparat stał się wygodniejszy w trzymaniu. W sytuacjach, w których użytkownik najchętniej zlewałby się z tłem, można włączyć tryb cichych zdjęć i wykonywać je seryjnie z szybkością 5 klatek na sekundę[12]. Poprawę niezawodności osiągnięto dzięki osłabieniu drgań migawki.[13] Wzmocniono też gniazdo mocowania obiektywu, co ma szczególne znaczenie przy pracy ze szkłami innych producentów. Ładowanie akumulatora przez łącze USB jest obecnie możliwe nawet w czasie pracy aparatu. Aby zapewnić większy komfort i wygodę, Sony wprowadza także wysokiej jakości skórzaną osłonę korpusu LCS-EBF, pasującą także do modeli α7R II i α7 II.
Aparat α7S II jest także wyposażony w technologie Wi-Fi® i NFC. Do obsługi wszystkich funkcji można używać aplikacji Sony PlayMemories Mobile, dostępnej w wersji na systemy Android™ i iOS. Funkcjonalność urządzenia można zwiększać dzięki stale powiększającej się ofercie aplikacji z serwisu PlayMemories Camera Apps. Więcej informacji na www.sony.net/pmca.
Nowy, pełnoklatkowy aparat cyfrowy z wymiennymi obiektywami Sony α7S II pojawi się w Europie w listopadzie 2015 w cenie ok 13 000 zł (ok. 3400 euro).
[8] 30p (25p) lub 24p
[9] W porównaniu z modelem α7S
[10] W porównaniu z modelem α7S, przy nagrywaniu filmów Full HD.
[11] Wśród aparatów cyfrowych. Powiększenie wizjera wynosi około 0,78x (obiektyw 50 mm nastawiony na nieskończoność, -1 m-1). Według stanu z daty informacji, badanie Sony.
[12] W trybie ciągłym z priorytetem szybkości. Ostrość i ekspozycja są nastawiane na pierwszą klatkę.
[13] Trwałość na 500 000 cykli pracy Na podstawie wewnętrznych testów Sony, przy włączonym elektronicznym pierwszym przebiegu kurtyny migawki.
Tysiące sesji zdjęciowych za nią, setki publikacji, dziesiątki wystaw, kilka wydanych książek – właśnie świętuje 15-lecie studia fotograficznego i ponad 15 lat doświadczenia w zawodzie. Gdy zaczynała swoją przygodę z fotografią to nie spodziewała się, że wykonywany przez nią zawód jest tak daleki od tego, co wszyscy sobie wyobrażamy i że nawet największa pasja może nie wytrzymać zderzenia z rzeczywistością. Ale jest też osobą, która oczywiście drugi raz wybrałaby ten zawód ponownie, gdyż fotografia i podróże to cała ona – to jej DNA. Warto zapoznać się z jej spojrzeniem na fotograficzny świat.
Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy - jest w najlepszych salonach prasowych oraz w naszym e-kiosku. Czy wiecie jaka jest średnia wartość obiektywu zamieszczonego w tej publikacji mieszczącej m.in. opisy ponad 110 obiektywów? Czym się różnią obiektywy do bezlusterkowców od tych do lustrzanek? Co to jest skala odwzorowania? Jaki kąt widzenia ma dany obiektyw? Co to jest bokeh i jak go kreować? Na te i wiele innych pytań znajdziecie w nim odpowiedź.
Pierwszy raz na temat tej drukarki pisaliśmy w wydaniu specjalnym Foto-Kuriera 2/21 w grudniu 2021 roku, ale dopiero teraz ten ciekawy model 6-cio kolorowej drukarki A3+ w systemie EcoTank trafił pod nasze redakcyjne strzechy. Dzięki temu mogliśmy go przetestować, a teraz dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami.
Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024