Wydania FK: 177,
publikacje: 9388,
wydarzenia: 2235,
opisy i testy: 2134,
galerie zdjęć: 302278,
użytkownicy: 9937
Trwa wyszukiwanie informacji - proszę czekać ...
Wyniki wyszukiwania dla podświetlonej kategorii
Pentax K-S2 – z uchylnym ekranem LCD
ciąg dalszy...
3. Bardzo precyzyjny system autofokusa z modułem SAFOXX
Aparat K-S2 posiada najnowocześniejszy moduł sensoryczny SAFOXX AF, który zapewnia wysoką precyzję autofokusa. 11 czujników, w tym dziewięć czujników krzyżowych w środku pola, pozwala na bezbłędne złapanie ostrości przy oświetleniu nawet tak słabym jak -3 EV. Funkcja ekspansji wybranego fragmentu pozwala na śledzenie poruszającego się obiektu nawet jeśli jego ruch wykracza poza wcześniej wybraną powierzchnię kadru; jest to możliwe poprzez ocenę szacunkową danych dotyczących odległości, zebranych przez czujniki ogniskujące znajdujące się w pobliżu.
Funkcja blokady AF utrzymuje wybrany obiekt w polu ostrości po namierzeniu nawet gdy system śledzenia AF gubi go. Detekcja poruszających się obiektów jeszcze nigdy nie była taka łatwa.
4. Obrazy o wysokiej rozdzielczości generowane przez matrycę z około 20.12 efektywnymi megapikselami przy super wysokiej częstotliwości ISO 51 200
Aparat K-S2 posiada bardzo wydajną matrycę CMOS z około 20.12 efektywnymi megapikselami pozwalającą na rejestrację obrazów o super wysokiej rozdzielczości. Aparat nie posiada optycznego filtru anty-antyaliasingowego AA przez co może zoptymalizować osiągi matrycy. Połączenie tej matrycy z procesorem obrazu PRIME MII daje obrazy o żywych, naturalnych kolorach i delikatnej gradacji a szumy na wszystkich poziomach czułości są efektywnie minimalizowane, nawet jeśli używa się najwyższe ISO 51200.
Aparat K-S2 posiada opracowany przez firmę PENTAX mechanizm stabilizacji matrycy i redukcji wstrząsów SR (z ang. Shake Reduction) który efektywnie minimalizuje poruszenia aparatu zapewniając ostre zdjęcia bez rozmycia nawet w warunkach, w których łatwo o wstrząsy takich jak użycie teleobiektywu, robienie zdjęć w przy słabym oświetleniu lub fotografowanie krajobrazów przy zachodzie słońca.
Dzięki poddaniu jednostki matrycy mikroskopijnym wibracjom na poziomie podpikselowym podczas ekspozycji, symulator filtra AA w aparacie K-S2 gwarantuje ten sam efekt redukcji mory jaki zapewnia filtr optyczny AA. Jednak w przeciwieństwie do filtra optycznego, którego rezultaty są zawsze identyczne, ten innowacyjny symulator pozwala na włączanie i wyłączanie efektu filtra AA jak również na dopasowanie poziomu tego efektu do poszczególnej sceny lub obiektu.
Inne funkcje wspierające robienie zdjęć
Mechanizm redukcji wstrząsów aparatu K-S2 jest tak zaprojektowany że może elastycznie poruszać jednostką matrycy we wszystkich kierunkach; w poziomie (prawo/lewo) lub w pionie (góra/dół) lub nawet obrócić ją wokół własnej osi. Dzięki takiemu rozwiązaniu aparat K-S2 posiada cały zestaw przydatnych funkcji, takich jak ASTRO TRACER, ułatwiającą zaawansowaną fotografię astronomiczną w połączeniu z opcjonalnymi mechanizmami O-GPS1 GPS.
** Ta funkcja działa najlepiej przy prędkości migawki 1/1000 sekundy lub wolniejszej. Nie jest ona dostępna przy robieniu zdjęć HDR (High Dynamic Range).
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie EISA MAESTRO 2025 - "Życie ulicy" (Street Life). Nowe zasady konkursu mają zwiększyć jego atrakcyjność i umożliwiają udział w konkursie osobom, które nie sa zwolennikami tworzenia serii zdjęć. Konkurs ma dwie kategorie: zdjęcia seryjne i po raz pierwszy zdjęcia pojedyncze. Główna nagroda
wynosi 2000 euro + 500 euro w głosowaniu na Facebooku (dla serii) oraz 1000 euro + 500 euro w głosowaniu na Facebooku (dla zdjęć pojedynczych). Żeby wziąć udział w konkursie wystarczy wgrać do serwisu
foto-kurier.pl do zakładki zdjęcia seryjne/EISA MAESTRO 2025 pliki
o dłuższym boku maksymalnie 1200 pikseli (waga maks. 2 MB). Zdjęcia pojedyncze przyjmowane są poprzez zakładkę EISA MAESTRO'25 w galeriach konkursowych z 2025 roku. Dołącz do zabawy i wygraj nawet 2500 euro.
Dwa nowe aparaty kompaktowe Praktica wyposażone są w obiektywy zmiennoogniskowe, w których zastosowano najnowsze technologie: soczewek asferycznych i szkła o ultraniskiej dyspersji. Praktica Super Zoom 105AF wyposażona jest w obiektyw Prakticar Aspherical Lens Zoom 38-105 mm f/5-12,7, a Praktica Super Zoom 1450AF w...
Montaż powstał ze zdjęć następujących osób: Andrzej Bochenski, Xenia
Chowaniec, Piotr Grochala, Maciej Nowak, Marek Sas, Robert Sic, Ryszard
Warchoł i Bogusław Wójcikiewicz. Oni
już wgrali swoje
zdjęcia. Zainspiruj się. Zapraszamy do rywalizacji. Łączna pula nagród wzrosła do ok. 20 tys. zł. Dołącz do zabawy na dowolnym etapie konkursu.
Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024