SEL2870: FE 28 – 70 mm F3,5-5,6 OSS
Lekki, nieduży i niedrogi obiektyw Sony SEL2870 to propozycja dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z pełnoklatkowym przetwornikiem obrazu i używają aparatu przede wszystkim do fotografowania prostych tematów, spotkań rodzinnych itp.
Ważnym atutem tego średniozakresowego modelu zmiennoogniskowego będzie stabilizator obrazu Optical SteadyShot, który kompensuje drgania ręki i poprawia ostrość zdjęć przy wszystkich ustawieniach ogniskowej. W skład zaawansowanego, opracowanego przez Sony systemu optycznego wchodzą trzy soczewki asferyczne i jedna ze szkła ED. Ograniczają one występowanie aberracji, zapewniają piękne odwzorowanie obrazu i pozwalają na zmniejszenie wymiarów oraz wagi. Dodatkową zaletą tego poręcznego, wygodnego w podróży obiektywu jest odporność na kurz i wilgoć.
SEL70200G: FE 70 – 200 mm F4 G OSS
Ten zaawansowany teleobiektyw zmiennoogniskowy jest pierwszym modelem Sony „G Lens” z mocowaniem typu E przeznaczonym do użytku z pełnoklatkowymi przetwornikami obrazu, zastosowanymi w aparatach α7 i α7R. Doskonale sprawdza się przy fotografowania sportu i dzikiej przyrody, co jest między innymi zasługą dużego (F4), stałego maksymalnego otworu przysłony. Tak jak wszystkie produkty z serii G, obiektyw wiernie odwzorowuje obraz, jest wygodny w użyciu i ergonomiczny.
Godna uwagi jest wyrafinowana konstrukcja optyczna obiektywu, w której użyto zaawansowanych soczewek asferycznych AA oraz elementów ze szkła Super ED i ED. Wysoki kontrast obrazu to zasługa firmowej powłoki Sony Nano AR, która osłabia refleksy i eliminuje tzw. duszki. Całości dopełnia stabilizator obrazu Optical SteadyShot i uszczelnienia chroniące wnętrze obiektywu przed kurzem i wilgocią.
SAL70200G2: 70 – 200 mm F2,8 G SSM II
(mocowanie typu A)
W rodzinie obiektywów Sony z mocowaniem typu A pojawi się nowa, udoskonalona wersja modelu 70 – 200 mm F2,8 G, cenionego przez autorów fotografii portretowych, sportowych i przyrodniczych.
Wyróżnikiem tego zaawansowanego teleobiektywu zmiennoogniskowego jest duża maksymalna jasność, wynosząca F2,8 z całym zakresie zoomu. Zastosowany w nowym modelu bardzo cichy system nastawiania ostrości działa mniej więcej cztery razy szybciej od swojego poprzednika i lepiej utrzymuje ostrość na poruszających się obiektach. Poprawę właściwości optycznych osiągnięto dzięki zastosowaniu firmowej powłoki Sony Nano AR. Tłumi ona wewnętrzne odbicia światła i zapewnia kontrastowe obrazy z jaskrawymi światłami i głęboką czernią.
LA-EA4 i LA-EA3: adaptery mocowania do aparatów z pełnoklatkowymi matrycami obrazów
Dodatkową wartością dla nabywców nowych, pełnoklatkowych aparatów Sony α7 i α7R będzie możliwość ich wykorzystania z posiadanymi obiektywami do lustrzanek cyfrowych z mocowaniem typu A. Nowy adapter LA-EA4 pozwala zainstalować na aparacie z gniazdem typu E praktycznie każdy obiektyw wyposażony w mocowanie typu A, przeznaczony do matryc pełnoklatkowych i APC-S. Zastosowana w nim technologia przepuszczalnego lustra (Translucent Mirror TechnologyTM) umożliwia szybkie, dokładne nastawianie ostrości w systemie detekcji fazy, między innymi przy fotografowaniu sportowców, zwierząt i dzieci. (Uwaga: automatyka ostrości nie działa przy korzystaniu z telekonwerterów z mocowaniem typu A ani z obiektywu STF.) Podczas fotografowania i filmowania działa również automatyka ekspozycji.
Oprócz tego w ofercie pojawi się model LA-EA3, który również pozwoli na wykorzystanie obiektywów z mocowaniem typu A przeznaczonych do matryc pełnoklatkowych (uwaga: model LA-EA3 nie pozwala na użycie automatyki ostrości z obiektywami, które nie są wyposażone w silnik).
Nowe obiektywy Sony SEL35F28Z, SEL55F18Z, SEL2470Z, SEL2870, SEL70200G i SAL70200G2 oraz adaptery LA-EA3 i LA-EA4 można już rezerwować na stronie www.sony.pl. Sprzedaż modeli SEL2870, SEL35F28Z, SAL70200G2, LA-EA3 i LA-EA4 rozpocznie się w końcu listopada. Obiektyw SEL55F18Z będzie dostępny od stycznia 2014 r, a obiektywy SEL2470Z i SEL70200G pojawią się wiosną 2014 r.
Źródło: http://presscentre.sony.eu