testowe Canon CR-N700 - nowa kamera PTZ dla profesjonalnych nadawców - targi IBCciąg dalszy...Ulepszona kontrola Sterowanie najnowszą kamerą PTZ jest równie intuicyjne jak w przypadku innych modeli z tej linii. Zaawansowany mechanizm napędowy umozliwia niezwykłą precyzję ruchu (nawet 0,1° na sekundę), co oznacza, że prezentowaną kamerą można robić także ujęcia kinowe. Zgodność z kontrolerem RC-IP100 firmy Canon, a także z kontrolerami aplikacji zdalnego sterowania kamerą oraz z wybranymi kontrolerami innych producentów dodatkowo upraszcza integrację z istniejącymi konfiguracjami produkcyjnymi.
Dzięki funkcji kadrowania w modelu CR-N700 użytkownicy mogą rejestrować dwa oddzielne obrazy z jednej kamery PTZ. Wystarczy wybrać dany obszar w kadrze, by nagrywać go jako osobny obraz w rozdzielczości Full HD. Ta funkcja przyda się zwłaszcza przy produkcjach z ograniczoną liczbą dostępnych kamer PTZ.
Transmisje w najwyższej jakości
Stabilizator obrazu firmy Canon gwarantuje, że nadawcy uzyskają pozbawiony drgań obraz nawet podczas filmowania z dużej odległości. Docenią to na pewno operatorzy rejestrujący programy typu reality show i wydarzenia sportowe, gdy zajdzie potrzeba wykonania dyskretnego zbliżenia na akcję. Canon CR-N700 ma również tryb nocny, który dzięki wbudowanemu filtrowi IR umożliwia nagrywanie materiału w niemal zupełnej ciemności. W wyniku wykorzystania technologii HDR (w formacie PQ lub HLG) nadawcy zarejestrują materiał filmowy bez żadnych zakłóceń w dowolnych warunkach oświetleniowych.
Kamerę PTZ, CR-N700, wyposażono w szybką, inteligentną i niezwykle dokładną funkcję ustawiania ostrości, opartą na opatentowanej przez firmę Canon technologii Dual Pixel CMOS AF z zaawansowanym systemem EOS iTR AF X. Ten bazujący na uczeniu maszynowym autofokus skupia się na głowie filmowanej osoby i śledzi ją w trakcie ruchu, nawet gdy ta odwraca twarz od obiektywu. Z kolei AF z funkcją detekcji oka koncentruje się na źrenicy znajdującej się w kadrze osoby, zapewniając jeszcze większą precyzję, natomiast AF z funkcją priorytetu twarzy pozwala operatorom skupić kadr na konkretnej osobie. Jest to szczególnie przydatne w sytuacjach, w których konieczne jest filmowanie przede wszystkim osoby prowadzącej transmisję.
Doskonała łączność, usprawniona praca Podobnie jak pozostałe kamery PTZ firmy Canon, CR-N700 obsługuje wiele protokołów, przez co bezproblemowo integruje się z bieżącymi procesami roboczymi. Zaprojektowana tak, aby łatwo włączać się w różnorodne ekosystemy produkcyjne, CR-N700 wspiera protokoły strumieniowania wideo w jakości 4K (SRT i NDI|HX), a także protokół FreeD, umożliwiając integrację z produkcjami wirtualnymi. Dzięki tym protokołom nadawcy z łatwością skonfigurują systemy wielokamerowe pod kątem swoich potrzeb.
Protokół Canon XC umożliwia z kolei zintegrowanie kamery Vanon CR-N700 z innymi kamerami Canon z serii Cinema EOS, takimi jak EOS C500 Mark II i EOS C300 Mark III, a także z modelami profesjonalnymi, w tym XF605. Można w ten sposób stworzyć naprawdę wszechstronny system kamer. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by za pomocą funkcji Canon Log 3 i Wide Dynamic Range dopasować obraz CR-N700 do ustawień innych kamer Canon.
Ulepszona kontrola Sterowanie najnowszą kamerą PTZ jest równie intuicyjne jak w przypadku innych modeli z tej linii. Zaawansowany mechanizm napędowy pozwala na niezwykłą precyzję ruchu (nawet 0,1° na sekundę), co oznacza, że prezentowaną kamerą można robić także ujęcia kinowe. Zgodność z kontrolerem RC-IP100 firmy Canon, a także z kontrolerami aplikacji zdalnego sterowania kamerą oraz z wybranymi kontrolerami innych producentów dodatkowo upraszcza integrację z istniejącymi konfiguracjami produkcyjnymi. Dzięki funkcji kadrowania w modelu Canon CR-N700 użytkownicy mogą rejestrować dwa oddzielne obrazy z jednej kamery PTZ. Wystarczy wybrać dany obszar w kadrze, by nagrywać go jako osobny obraz w rozdzielczości Full HD. Ta funkcja przyda się zwłaszcza przy produkcjach z ograniczoną liczbą dostępnych kamer PTZ.
data dodania: 11-09-2022
godzina dodania: 09:16
odsłon: 1017 powrót na stronę główną »
Komentarzesortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:Canon zwiększa szybkość i wytrzymałość Canona EOS R3, EOS R5 i EOS R6 - nowa aktualizacja oprogramowania
FUJIFILM X-H2S, najszybszy tryb zdjęć seryjnych / najwyższa wydajność autofokusu i najlepsze wideo w historii serii X,
Panasonic LUMIX GH6 test - długo oczekiwany filmowiec, ale nie tylko; pełny test z Foto-Kuriera 4/22
Canon EOS R7 i Canon EOS R10, pierwsze bezlusterkowce z matrycą APS-C systemu Canon EOS R - dostepność i cena
Nikkor Z 35 mm f/1,2 i Nikon Coolpix 1100 - niespodziewany debiut, dwie potęgi w różnych kategoriach - znamy cenę 5 lutego 2025 r. Nikon zaprezentował dwa skrajnie różne produkty. Jednym z nich jest superjasny, pełnoklatkowy Nikkor Z 35 mm f/1,2 S, a drugim kompaktowy superzoom Nikon Coolpix 1100. Czyli od dzisiaj można szerzej rozmywać świat i podróżować po Księżycu bez lotu w kosmos. Hanna Kantor zdobywa nagrodę Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 4 lutego 2025 r. firma Sony Europe poinformowała, że nagrodę Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 otrzymała Hanna Kantor. Publikujemy pierwsze wrażenia wyróżnionej i listę zwycięzców z pozostałych krajów. Tamron 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD - również w wersji do Nikona Z 26 września 2024 r. Tamron zaprezentował nowego Tamrona 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD. To wszechstronny obiektyw przeznaczony zarówno do pełnoklatkowych bezlusterkowców z mocowaniem Sony E, jak i Nikon Z. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |