testowe LEICA S2 – klasa sama dla siebieciąg dalszy...
Kompaktowa konstrukcja i przyjazne odczucia
LEICA S2 jest mniejsza i lżejsza od innych systemów średnioformatowych. Zadbano także o ergonomię: jest dobrze wyważona, uchwyt dla dłoni jest odpowiedniej wielkości a powierzchnia korpusu została wykończona w sposób gwarantujący komfort pracy. Aparat pozwala fotografowi na płynną i spontaniczną pracę nie tylko w studio, ale również w terenie, i to bez statywu.
Szybsze rezultaty z szybkim systemem Ergonomia i komfort pracy, to dla fotografa profesjonalnego także kwestia czasu. Nikt z nas nie lubi przecież czekać na opróżnienie zapchanego bufora. Także pod względem wydajności i czasu przetwarzania LEICA S2 wprowadza nową jakość na średnioformatowy rynek. Szybki, dwurdzeniowy procesor obrazu Maestro oraz dodatkowy mikroprocesor sterujący zapewniają wystarczającą moc przetwarzania dla ogromnych plików generowanych przez przetwornik. Dzięki temu aparat jest w stanie rejestrować zdjęcia z częstotliwością 1,5 kl./s przy maksymalnej rozdzielczości. Procesor Maestro jednocześnie jest w stanie tworzyć i zapisywać pliki JPEG wysokiej jakości. To kolejna cecha odróżniająca LEIKĘ S2 od innych systemów.
Podwójny system migawki
LEICA S2 pozwala fotografom od ręki wybrać system migawki, który najlepiej pasuje do wykonywanego zadania. Korpus jest wyposażony w metalową migawkę szczelinową z najkrótszym czasem otwarcia 1/4000 sekundy i czas synchronizacji z lampą błyskową 1/125 sekundy. Obiektywy w wersji CS – wyposażone w migawkę centralną – pozwalają na synchronizowanie lamp błyskowych przy czasie 1/500 sekundy, dając fotografowi więcej możliwości tłumienia niechcianego światła zastanego. Wiele rozwiązań nowej migawki Leiki jest unikalnych w skali światowej – opatentowano m.in. elektroniczny system sterowania migawką, gwarantujący niezawodność, krótkie czasy ekspozycji oraz niskie zużycie energii. Korpus kamery jest wykonany z trwałego, formowanego wtryskowo stopu magnezowego z antypoślizgowym wykończeniem o fakturze skóry. LEICA S2 i wszystkie obiektywy Systemu S są również w znacznym stopniu uodpornione na wodę i mogą być eksploatowane w trudnych warunkach – w pyle czy w deszczu. Porty komunikacyjne i zdalnego sterowania posiadają patentowe złącza blokowane zatrzaskowo, uniemożliwiające przypadkowe rozpięcie połączenia – dość powiedzieć, że aparat można przenosić za podłączony do niego przewód!
S2 może być również dostarczony z odpornym na zarysowania ekranem LCD o powierzchni z szafirowego szkła. Jest to wersja S2-P przeznaczona dla najtrudniejszych warunków eksploatacji i do wypożyczania. LEICA S2 jest sprzedawana jedynie poprzez sieć autoryzowanych dealerów, którzy oferują również specjalistyczne konsultacje i wsparcie. Sieć ta jest częścią rozszerzonego pakietu serwisowego dla Systemu S. System ten posiada własny zespół wsparcia klienta z dedykowaną linią pomocy, dzięki czemu serwis reaguje natychmiastowo na pytania lub problemy, jakie mogą mieć użytkownicy aparatów. Profesjonalni fotografowie, którzy wymagają od swoich kamer absolutnej niezawodności, mogą wybierać spośród dodatkowych pakietów serwisowych, w celu wzmocnienia standardowego wsparcia. Platynowy pakiet serwisowy obejmuje bezpłatną konserwację sprzętu w okresie gwarancji oraz wypożyczenie sprzętu zastępczego na czas prac serwisowych.
Wraz z aparatem na rynek trafi szereg akcesoriów dostosowujących aparat do indywidualnych potrzeb użytkowników. Dostępne będą dodatkowe akumulatory, przewody zdalnego sterowania, zaawansowane ładowarki mikroprocesorowe umożliwiające jednoczesne i niezależne ładowanie dwóch akumulatorów. Aparat współpracuje z systemową lampą błyskową LEICA SF58. Na początku 2010 roku oferta zostanie poszerzona o wielofunkcyjny uchwyt portretowy (grip) do korpusu S2. Od końca września korpus LEICA S2 jest dostępny u autoryzowanych dealerów w cenie od €15.500. Ceny wersji S2-P z szafirowym wyświetlaczem i pakietem serwisowym Platinium wynosi 18 500 €
opr.K.P.
data dodania: 01-10-2009
godzina dodania: 12:28
odsłon: 4389 powrót na stronę główną »
Komentarzesortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:Nikkor Z 35 mm f/1,2 i Nikon Coolpix 1100 - niespodziewany debiut, dwie potęgi w różnych kategoriach - znamy cenę 5 lutego 2025 r. Nikon zaprezentował dwa skrajnie różne produkty. Jednym z nich jest superjasny, pełnoklatkowy Nikkor Z 35 mm f/1,2 S, a drugim kompaktowy superzoom Nikon Coolpix 1100. Czyli od dzisiaj można szerzej rozmywać świat i podróżować po Księżycu bez lotu w kosmos. Hanna Kantor zdobywa nagrodę Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 4 lutego 2025 r. firma Sony Europe poinformowała, że nagrodę Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 otrzymała Hanna Kantor. Publikujemy pierwsze wrażenia wyróżnionej i listę zwycięzców z pozostałych krajów. Tamron 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD - również w wersji do Nikona Z 26 września 2024 r. Tamron zaprezentował nowego Tamrona 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD. To wszechstronny obiektyw przeznaczony zarówno do pełnoklatkowych bezlusterkowców z mocowaniem Sony E, jak i Nikon Z. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |