testowe Sony A7 S III - długo oczekiwany następca Sony A7 S II, czyli 4K prawie bez ograniczeń28 lipca 2020 roku punktualnie o godzinie 16.00 czasu środkowoeuropejskiego świat dowiedział się o premierze długo oczekiwanego modelu Sony A7III S. Prawie 5 lat czekaliśmy na następcę modelu A7 SII, który zapowiedziano 11 września 2015 roku. Przyjrzyjmy się podstawowym danym nowego modelu i pierwszym porównaniom z modelem A7 S II.
Zanim przyjrzymy się modelowi A7 S II przypomnijmy jedynie, że Sony A7 S II zdobył nagrodę EISA dla najlepszego Aparatu Foto-Wideo sezonu 2016-2017. Wtedy w uzasadnieniu wyróżnienia czytaliśmy „Za sprawą α7S II Sony profesjonalista otrzymał odpowiednie narzędzie do tworzenia najwyższej jakości filmów i doskonałych zdjęć w każdej sytuacji. Jego pełnoklatkowa 12,2 milionowa matryca Exmor CMOS po mistrzowsku rejestruje obrazy z użyciem wysokiej czułości, aż do wartości ISO 409600. Dodatkowo szeroki zakres dynamiki aparatu, jego 5-osiowa stabilizacja obrazu oraz możliwość wewnętrznego nagrywania filmów w formacie 4K z odczytem z całej powierzchni matrycy sprawia, że profesjonalny filmowiec nagra obraz bez żadnego kompromisu jakościowego. Szybki system Intelligent AF wyróżnia się wysoką dokładnością działania i jest gwarantem uzyskania wspaniałych obrazów o perfekcyjnej ostrości nawet w ciemnościach...” Tyle w uzasadnieniu.
Główne cechy Sony A7 III
• Nagrywanie w rozdzielczości do 4K 120p, przy FHD 240p z w pełni działającym systemem AF
• Wewnętrzne, 10-cio bitowe nagrywanie z próbkowaniem 4:2:2 10 we wszystkich rejestrowanych formatach.
• Nowa matryca o tej samej co w A7 S II rozdzielczości 12 milionów pikseli, ale typu BSI (z tylnym podświetleniem), co sprawia, że powierzchni czynna piksela jest większa i że dwukrotnie zwiększono odczyt informacji z matrycy. • Na pokładzie A7 S III znajdzie się też nowy processor obrazowy Bionz XR z 8-krotnie większą mocą obliczeniową w porównaniu do procesorów stosowanych obecnie. Nowy processor obrazowy przyczyni się też do 3-krotnego zmniejszenia efektu typu rolling shutter.
• Ekran LCD zamontowano wreszcie, po raz pierwszy w bezlusterkowcu Sony, na przegubie. Dotychczas seria A7 miała co najwyżej ekrany uchylne.
• Zmieniono strukturę zarządzania Menu, aparatu. To co zaprezentowano jest dotykowe i wydaje się mieć sporo usprawnień i ułatwień w stosunku do poprzedników.
Na konferencji przedpremierowej nie podano, czy to nowe menu może być adoptowane przez zmianę oprogramowania wewnętrznego pozostałych aparatów. Zasugerowano, że raczej nie będzie to możliwe w dotychczasowych modelach.
data dodania: 28-07-2020
godzina dodania: 16:00
odsłon: 2394 powrót na stronę główną »
Komentarzesortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:Nikkor Z 35 mm f/1,2 i Nikon Coolpix 1100 - niespodziewany debiut, dwie potęgi w różnych kategoriach - znamy cenę 5 lutego 2025 r. Nikon zaprezentował dwa skrajnie różne produkty. Jednym z nich jest superjasny, pełnoklatkowy Nikkor Z 35 mm f/1,2 S, a drugim kompaktowy superzoom Nikon Coolpix 1100. Czyli od dzisiaj można szerzej rozmywać świat i podróżować po Księżycu bez lotu w kosmos. Hanna Kantor zdobywa nagrodę Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 4 lutego 2025 r. firma Sony Europe poinformowała, że nagrodę Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 otrzymała Hanna Kantor. Publikujemy pierwsze wrażenia wyróżnionej i listę zwycięzców z pozostałych krajów. Tamron 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD - również w wersji do Nikona Z 26 września 2024 r. Tamron zaprezentował nowego Tamrona 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD. To wszechstronny obiektyw przeznaczony zarówno do pełnoklatkowych bezlusterkowców z mocowaniem Sony E, jak i Nikon Z. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |