testowe ![]() Jak Sony RX100 VII pozamiatał rynek kompaktów - test funkcji Sony A9 w korpusie RX 100, pierwsze zdjęcia testowe i cena![]() ![]() 25 lipca 2019 roku o godzinie 16.00 firma Sony zaprezentowała najnowszą siódmą już wersję popularnego kompaktu dla podróżujących z rodziny Sony RX100. Niektórzy już w dniu pra premiery okrzyknęli go mianem Sony A9 w pigułce. W dalszej części prezentujemy pierwsze zdjęcia testowe wykonane tym modelem i ważniejsze funkcje aparatu oraz cenę.![]()
Sony A9 to flagowiec firmy, który charakteryzuje się parametrami unikalnymi wśród bezlusterkowców. 20 kl./s i odświeżanie informacji AF/AE z częstotliwością 60 kl. na sekundę, brak czarnej ramki w wizjerze elektronicznym, technologie Real-time Tracking i Real-time Eye AF (ludzi i zwierząt), cicha i bez wibracji praca układów migawki to tylko ważniejsze z cech Sony A9, ale czy tylko znajdziemy je w Sony A9?
![]()
![]()
I choć to dziwne to parametry i funkcje aparatu w znacznej części potwierdzają to, że stworzono małego Giganta o lwim sercu do walki z niemożnościami tego świata.
![]()
Do tego celu testowany Sony RX100 VII wykorzytuje system AF, równie skuteczny co w Sony A9. Stosuje 357 pól detekcji fazy, które pokrywają aż 68% powierzchni kadru. Jest bardzo szybki (0,02 s), podobno najszybszy na świecie.
![]()
W trybie Single Burst Shooting może rejestrować do 90 kl./s co nam ułatwi uchwycić decydujący moment. W trybie AF-S może rejestrować do 7 kl. JPEG/RAW na sekundę, a w trybie AF-C aż 20 kl./s. To już w tym momencie wygląda dość niesamowicie i imponująco. ![]() Sony RX100 VII, Irlandia 17 lipca 2019 r, niebieska godzina, ISO 800, f/4, 1/10 s, fot. K.Patrycy
![]() O świcie, ISO 3200 Sony RX100 VII, Irlandia 16 lipca 2019 fot. K.Patrycy
![]() Ale to wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie nowo stworzona 1-calowa matryca wykonana w technologii warstowej z chipem DRAM i procesorem obrazowym BIONZ X.
data dodania: 25-07-2019
godzina dodania: 16:00
odsłon: 13759 powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy bez tajemnic - w najlepszych salonach prasowych i on line Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy - jest w najlepszych salonach prasowych oraz w naszym e-kiosku. Czy wiecie jaka jest średnia wartość obiektywu zamieszczonego w tej publikacji mieszczącej m.in. opisy ponad 110 obiektywów? Czym się różnią obiektywy do bezlusterkowców od tych do lustrzanek? Co to jest skala odwzorowania? Jaki kąt widzenia ma dany obiektyw? Co to jest bokeh i jak go kreować? Na te i wiele innych pytań znajdziecie w nim odpowiedź. ![]() Test Epsona EcoTank L8180 - fotograficzna jakość do A3+ (a nawet do 2 m długości) przy niskiej cenie w Pierwszy raz na temat tej drukarki pisaliśmy w wydaniu specjalnym Foto-Kuriera 2/21 w grudniu 2021 roku, ale dopiero teraz ten ciekawy model 6-cio kolorowej drukarki A3+ w systemie EcoTank trafił pod nasze redakcyjne strzechy. Dzięki temu mogliśmy go przetestować, a teraz dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami. ![]() Test Nikona Z50II - wreszcie poprawiony, z matrycą APS-C 7 listopada 2024 r., po ponad pięciu latach od premiery Nikona Z50 (10.2019 r.), Nikon zaprezentował swój najnowszy, również produkowany w Tajlandii, model bezlusterkowca o symbolu Nikon Z50II. Jest to nadal budżetowy aparat typu DX, czyli z matrycą APS-C o rozdzielczości 20,9 mln pikseli, ale wprowadzono w nim sporo dobrych modyfikacji likwidując przepaść technologiczną między modelem APS-C, a współczesnymi modelami pełnoklatkowymi tego producenta. W grudniu egzemplarz finalny trafił do naszej redakcji, a w dalszej części prezentujemy pełny test tego modelu aparatu. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |