testowe Sony a7r III - TESTW wydaniu 11/2017 Foto-Kuriera przedstawiliśmy główne funkcje, zaprezentowanego 25 października 2017, pełnoklatkowego Sony α7R III. W tym Foto-Kurierze przedstawiamy pierwsze zdjęcia wykonane aparatem w dniu premiery i uzupełniamy nasze wrażenia z obcowania ze sprzętem.
Czy ta broda może kłamać? Zdecydowanie nie. Zdjęcie wykonano Sony A7R III wraz z najnowszym obiektywem 24–105 mm f/4 G OSS. Pełny kadr ma wielkość 44,9×67,3 cm (dla 300 dpi), czyli jest ponad 2× większy od rozkładówki Foto-Kuriera.
Sony α7R III ma wykonany w technologii BSI, 42,4-milionowy przetwornik obrazu CMOS Exmor R. Najnowsza konstrukcja matrycy sprawia, że rejestrowany obraz ma niski poziom szumów i szeroki zakres dynamiczny. Można przekonać się o tym chociażby obserwując powyższy portret. Plastyka obrazu i jego rozpiętość tonalna zaspokoi niejedno wymagające oko fotografa. Na dużą uwagę zasługuje też bardzo dobre odwzorowanie detali (broda modela).
W korpusie α7R III zastosowano układ o dużej skali integracji, który praktycznie podwaja szybkość odczytu danych z przetwornika obrazu, oraz zmodernizowany procesor BIONZ X. Współpraca tych podzespołów umożliwia szybsze wykonywanie zdjęć, a także szeroki zakres czułości od ISO 100 do 32 000 (przy fotografowaniu można rozszerzyć go do ISO 50 i ISO 102 400). O niskim poziomie zaszumienia możemy przekonać się analizując zdjęcia po lewej stronie, a o wysokiej wydajności aparatu i skutecznie działającym systemie AF możemy przekonać się oglądając zdjęcia seryjne przedstawione po prawej stronie. Na zdjęciach modelka szła w kierunku aparatu, a my rejestrowaliśmy zdjęcia w trybie ciągłego systemu AF-C.
W Sony A7 R III niemal 2-krotnie zwiększono wydajność procesora BIONZ X i modułu LSI, co przyczyniło się do zwiększenia częstotliwości wykonywania zdjęć seryjnych w stosunku do Sony A7R II.
Wszystkie zdjęcia zostały naświetlone w sposób prawidłowy i ostry, a bufor aparatu nie zapychał się to znaczy nadążał za procesem fotografowania, co przy tej rozdzielczości matrycy jest bardzo dobrym wynikiem.
data dodania: 27-12-2017
godzina dodania: 09:30
odsłon: 5326 powrót na stronę główną »
Komentarzesortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:Nikkor Z 35 mm f/1,2 i Nikon Coolpix 1100 - niespodziewany debiut, dwie potęgi w różnych kategoriach - znamy cenę 5 lutego 2025 r. Nikon zaprezentował dwa skrajnie różne produkty. Jednym z nich jest superjasny, pełnoklatkowy Nikkor Z 35 mm f/1,2 S, a drugim kompaktowy superzoom Nikon Coolpix 1100. Czyli od dzisiaj można szerzej rozmywać świat i podróżować po Księżycu bez lotu w kosmos. Hanna Kantor zdobywa nagrodę Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 4 lutego 2025 r. firma Sony Europe poinformowała, że nagrodę Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 otrzymała Hanna Kantor. Publikujemy pierwsze wrażenia wyróżnionej i listę zwycięzców z pozostałych krajów. Tamron 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD - również w wersji do Nikona Z 26 września 2024 r. Tamron zaprezentował nowego Tamrona 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD. To wszechstronny obiektyw przeznaczony zarówno do pełnoklatkowych bezlusterkowców z mocowaniem Sony E, jak i Nikon Z. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |