testowe Leica Camera prezentuje nową Leikę TL2System Leica TL, od swego debiutu w kwietniu 2014 jest przykładem innowacyjnego podejścia do budowy i funkcjonalności aparatu fotograficznego. Korpus powstaje z jednego bloku aluminium – jest wycinany, a następnie polerowany w fabryce Leiki. Wystarczy wziąć go do ręki by poczuć solidność, precyzję i jakość. Najnowsza Leica TL2 jest rozwinięciem tego konceptu. Unikalne wzornictwo, rzemieślnicza jakość wykonania, prostota obsługi fokusująca fotografa na tym co najważniejsze oraz niepowtarzalny styl – to pozostało. Natomiast technologicznie Leica TL2 jest wielkim skokiem na przód. Zachęcamy do przeczytania informacji prasowej na temat aparatu.
Znakomite zdjęcia i wideo
Szybka i nieomal bezgłośna Prędkość pracy i precyzja to cechy szczególne Leiki TL2. Ostrość uzyskujemy po około 165 milisekundach (wg. standardu CIPA, ze standardowym obiektywem zoomem Leica w ustawieniu szerokokątnym). To ponad trzykrotnie szybciej niż w poprzednim modelu. Nowy procesor obrazu serii Leica Maestro II przyspieszył nie tylko pracę autofokusa, ale także czas startu aparatu. Kolejną nowością jest migawka elektroniczna bezgłośnie eksponująca nawet 1/40000 s z prędkością do 20 klatek na sekundę.
Łączność Zintegrowany moduł Wi-Fi pozwala bezprzewodowo przenosić zdjęcia i filmy na smartfony, tablety i komputery. Dane mogą być przesyłane także za pomocą szybkiego kabla. Aparat ma porty HDMI i USB 3.0. Złącze USB umożliwia również ładowanie baterii Leiki TL2 - na przykład z komputera przenośnego lub powerbanku.
Aplikacja Leica TL-App na iOS i Android, przekształca smartfony lub tablety w elektroniczne wizjery i oferuje zdalne sterowanie parametrami ekspozycji, m.in. czasem i przysłoną. Aplikacja znacznie ułatwia wykonywanie zdjęć i filmów z nietypowych punktów widzenia, z samowyzwalaczem lub dłuższymi czasami otwarcia migawki.
Nowoczesna, intuicyjna i wszechstronna Na dotykowym ekranie mamy nowe menu kafelkowe. Jest bardziej przejrzyste i logicznie, dzięki czemu obsługa jest jeszcze łatwiejsza i szybsza. Konfigurowalne menu MyCamera dodatkowo przyspiesza dostęp do często używanych funkcji i ustawień wstępnych. Dotykowy ekran jest teraz bardziej reponsywny - prędkość jego pracy zwiększono ośmiokrotnie. Jasny i przejrzysty ekran dotykowy o przekątnej 3,7 cala, umożliwia kadrowanie zdjęć przed i po ekspozycji. Jedyne fizyczne kontrolery to spust migawki, przycisk wideo oraz dwa, konfigurowalne pokrętła sterujące domyślnie parametrami ekspozycji. Pozostaje tylko to co najważniejsze. Dzięki tej filozofii fotografowie nie są rozpraszani nadmiarem „gadżetów” - mogą skoncentrować się tylko i wyłącznie na zdjęciach.
data dodania: 09-08-2017
godzina dodania: 11:09
odsłon: 3452 powrót na stronę główną »
Komentarzesortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:Tamron 18-400 mm f/3,5-6,3 Di II VC, prawie jak test 600 mm, pierwszy megazoom o takim zakresie ogniskowych
Nikkor Z 35 mm f/1,2 i Nikon Coolpix 1100 - niespodziewany debiut, dwie potęgi w różnych kategoriach - znamy cenę 5 lutego 2025 r. Nikon zaprezentował dwa skrajnie różne produkty. Jednym z nich jest superjasny, pełnoklatkowy Nikkor Z 35 mm f/1,2 S, a drugim kompaktowy superzoom Nikon Coolpix 1100. Czyli od dzisiaj można szerzej rozmywać świat i podróżować po Księżycu bez lotu w kosmos. Hanna Kantor zdobywa nagrodę Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 4 lutego 2025 r. firma Sony Europe poinformowała, że nagrodę Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 otrzymała Hanna Kantor. Publikujemy pierwsze wrażenia wyróżnionej i listę zwycięzców z pozostałych krajów. Tamron 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD - również w wersji do Nikona Z 26 września 2024 r. Tamron zaprezentował nowego Tamrona 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD. To wszechstronny obiektyw przeznaczony zarówno do pełnoklatkowych bezlusterkowców z mocowaniem Sony E, jak i Nikon Z. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |