testowe Nikon D5600 – odświeżony D5500 ze SnapBridge - znamy cenę![]() ![]() Firma Nikon zaprezentowała nową lustrzankę formatu DX – D5600. Zastosowano w nim technologię SnapBridge (szerzej o tym pisaliśmy w FK 10/2016). poza tym, stosunku do poprzednika (Nikona D5500), nie ma rewolucyjnych zmian, matryca i procesor obrazowy pozostają takie same. Zapraszamy do zapoznania się z informacją prasową.
![]()
Ze względu na fakt, że jakość zdjęć ma kluczowe znaczenie, model D5600 został wyposażony w matrycę formatu DX o rozdzielczości 24,2 mln pikseli, która z niezwykłą dokładnością odwzorowuje drobne faktury i gwarantuje najwyższą szczegółowość zdjęć i filmów. Zakres czułości ISO 100–25600 i rozszerzona czułość ISO 6400 w trybie Krajobraz nocny ułatwiają fotografowanie w warunkach słabego oświetlenia. Dzięki aplikacji SnapBridge opracowanej przez firmę Nikon wykonane zdjęcia mogą być automatycznie przesyłane do smartfona lub tabletu, a następnie błyskawicznie udostępniane. Ponadto aplikacja ta pozwala na sterowanie aparatem D5600 przy pomocy połączonego z nim urządzenia inteligentnego obsługującego łączność Wi-Fi.
![]()
Udoskonalona funkcja „przycisku funkcyjnego” Fn to intuicyjne rozwiązanie stanowiące alternatywę dla obsługi aparatu za pomocą pokrętła sterowania lub wybieraka wielofunkcyjnego podczas korzystania z wizjera. Dzięki niej można teraz sterować funkcją automatycznego doboru czułości, wybierać pola AF i dostosowywać inne ważne parametry za pomocą dużego ekranu dotykowego. Znany z profesjonalnych aparatów Nikon D5 i D500 pasek przełączania zdjęć umożliwia szybkie przewijanie fotografii w trybie odtwarzania. Nowa funkcja filmów poklatkowych, dostępna wcześniej w profesjonalnych lustrzankach cyfrowych firmy Nikon, pozwala natomiast miłośnikom filmowania z łatwością przekształcić niezbyt dynamiczne sceny w sekwencje szybko zmieniających się obrazów.
![]()
Nowy aparat D5600 to doskonała propozycja dla osób fotografujących smartfonami, które chcą rozwinąć swoje umiejętności i dzielić się swoją twórczością z innymi. Ruchomy ekran dotykowy o dużej czułości i wizjer optyczny gwarantują pełną swobodę uwieczniania otaczającego nas świata takim, jakim go widzimy. Opracowana przez firmę Nikon zaawansowana technologia przetwarzania obrazu sprawia, że każde zdjęcie jest warte pokazania, a dzięki aplikacji SnapBridge staje się to niezwykle łatwe. – komentuje Jordi Brinkman, Product Manager w firmie Nikon Europe.
data dodania: 10-11-2016
godzina dodania: 10:24
odsłon: 9033 powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco zakochałem się w tym modelu :) jestem już zapisany na zakup tego modelu zaraz jak tylko trafi do sprzedaży :)
nikt tutaj nie był ale pochwalę się, że MAM GO ;D
Słuszny wybór :)
Zobacz także:![]() Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy bez tajemnic - w najlepszych salonach prasowych i on line Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy - jest w najlepszych salonach prasowych oraz w naszym e-kiosku. Czy wiecie jaka jest średnia wartość obiektywu zamieszczonego w tej publikacji mieszczącej m.in. opisy ponad 110 obiektywów? Czym się różnią obiektywy do bezlusterkowców od tych do lustrzanek? Co to jest skala odwzorowania? Jaki kąt widzenia ma dany obiektyw? Co to jest bokeh i jak go kreować? Na te i wiele innych pytań znajdziecie w nim odpowiedź. ![]() Test Epsona EcoTank L8180 - fotograficzna jakość do A3+ (a nawet do 2 m długości) przy niskiej cenie w Pierwszy raz na temat tej drukarki pisaliśmy w wydaniu specjalnym Foto-Kuriera 2/21 w grudniu 2021 roku, ale dopiero teraz ten ciekawy model 6-cio kolorowej drukarki A3+ w systemie EcoTank trafił pod nasze redakcyjne strzechy. Dzięki temu mogliśmy go przetestować, a teraz dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami. ![]() Test Nikona Z50II - wreszcie poprawiony, z matrycą APS-C 7 listopada 2024 r., po ponad pięciu latach od premiery Nikona Z50 (10.2019 r.), Nikon zaprezentował swój najnowszy, również produkowany w Tajlandii, model bezlusterkowca o symbolu Nikon Z50II. Jest to nadal budżetowy aparat typu DX, czyli z matrycą APS-C o rozdzielczości 20,9 mln pikseli, ale wprowadzono w nim sporo dobrych modyfikacji likwidując przepaść technologiczną między modelem APS-C, a współczesnymi modelami pełnoklatkowymi tego producenta. W grudniu egzemplarz finalny trafił do naszej redakcji, a w dalszej części prezentujemy pełny test tego modelu aparatu. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |