Wydania FK: 176,
publikacje: 9345,
wydarzenia: 2235,
opisy i testy: 2129,
galerie zdjęć: 300559,
użytkownicy: 9919
Trwa wyszukiwanie informacji - proszę czekać ...
Wyniki wyszukiwania dla podświetlonej kategorii
Nowe oprogramowanie sprzętowe: Canon EOS R5, EOS R6 i EOS-1D X Mark III
Kierując się sugestiami użytkowników, Canon wprowadza aktualizacje oprogramowania sprzętowego aparatów EOS R5, EOS R6 (firmware w wersji 1.4) i EOS-1D X Mark III (firmware w wersji 1.5). Opracowane zgodnie z sugestiami użytkowników aktualizacje firmware czynią z każdego z tych aparatów rewelacyjne narzędzie do profesjonalnego nagrywania wideo.
fot. canon.pl
Wideo w jakości kinowej
Nowe aktualizacje oprogramowania sprzętowego wprowadzają do aparatów EOS R6 i EOS-1D X Mark III bardzo oczekiwaną przez użytkowników, dostępną już w modelu R5, technologię logarytmicznej krzywej gamma Canon Log 3 (C-Log 3). Ta uznana funkcjonalność zwiększa zakres dynamiczny, oferując więcej opcji przestrzeni barw, co pozwala uzyskać bogaty, wysokiej jakości obraz wideo, odpowiadający jakości standardowych kamer filmowych używanych w Hollywood. Logarytmiczna krzywa gamma podnosi również kompatybilność tych modeli z procesem produkcji filmowej, ułatwiając dopasowywanie barw do materiału zarejestrowanego kamerami Canon z serii Cinema EOS.
Uproszczona produkcja wideo
Poza C-Log 3 aktualizacje te dodają opcję nagrywania na dwóch kartach pamięci do wszystkich trzech aparatów. Użytkownicy mogą teraz rejestrować ten sam plik wideo – ta sama rozdzielczoś
, fps i kodek – na obu kartach, dzięki czemu użytkownik ma kopię zapasową nagrania na wypadek awarii jednej z kart. 1 Bieżąca aktualizacja firmware dla EOS-1D X Mark III i EOS R5 oferuje również obsługę nowego standardu kart CFexpress VPG400, gwarantującego niezawodne filmowanie dzięki minimalnej prędkość zapisu 400 MB/s. Ma to zasadnicze znaczenie przy filmowaniu w jakości 8K lub nagrywaniu materiału RAW.
fot. canon.pl
Kompatybilność z produktami do kamer filmowych
Nadchodząca aktualizacja oprogramowania aparatu EOS R5 wprowadza zgodność z obiektywami servo-zoom Canon CN-E18-80mm T4.4 L IS KAS S i CN-E70-200mm T4.4 L IS KAS S Cine. W efekcie otrzymujemy wszechstronny aparat, pozwalający użytkownikom przenieść jakość materiału wideo na wyższy poziom. Dzięki nowemu firmware użytkownicy EOS R5 mogą sterować ekspozycją, ostrością i zoomem z poziomu korpusu aparatu, jak również inicjować nagrywanie za pomocą przycisku nagrywania umieszczonego na obiektywach servo-zoom Canon Cine. Ta kompatybilność obejmuje również oprogramowanie narzędziowe Canon EOS i Camera Connect, toteż użytkownicy mogą bezproblemowo włączyć aparat EOS R5 do każdego procesu produkcji wideo.
Nowe oprogramowanie sprzętowe aparatu EOS R5 umożliwia rejestrację zewnętrzną pełnoklatkowego wideo w formacie ProRes RAW 8K oraz przyciętego wideo 5K ProRes RAW po podłączeniu do rejestratora Atomos Ninja V+, a w przypadku rejestratora Atomos Ninja V – przyciętego wideo 5K ProRes RAW, oferując niezrównaną jakość obrazu z przystępnego cenowo, kompaktowego systemu.
W połączeniu z EOS R5, Atomos Ninja V+ jest w stanie nagrywać w jakości 8K przy 30 fps, co otwiera nowe możliwości dla filmowców i autorów wideo. Te profesjonalne formaty nagrywania pozwalają również na płynną zmianę balansu bieli i ISO podczas przetwarzania.
Najnowsze aktualizacje oprogramowania sprzętowego odblokowują kluczowe możliwości wideofilmowania, przenosząc twórców treści na nowy poziom jakości wideo.
Aktualizacje oprogramowania aparatów EOS R6 i EOS-1D X Mark III
są dostępne do pobrania na stronie
Aktualizacja firmware aparatu EOS R5 dostępna będzie latem 2021 r.
Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy - jest w najlepszych salonach prasowych oraz w naszym e-kiosku. Czy wiecie jaka jest średnia wartość obiektywu zamieszczonego w tej publikacji mieszczącej m.in. opisy ponad 110 obiektywów? Czym się różnią obiektywy do bezlusterkowców od tych do lustrzanek? Co to jest skala odwzorowania? Jaki kąt widzenia ma dany obiektyw? Co to jest bokeh i jak go kreować? Na te i wiele innych pytań znajdziecie w nim odpowiedź.
Pierwszy raz na temat tej drukarki pisaliśmy w wydaniu specjalnym Foto-Kuriera 2/21 w grudniu 2021 roku, ale dopiero teraz ten ciekawy model 6-cio kolorowej drukarki A3+ w systemie EcoTank trafił pod nasze redakcyjne strzechy. Dzięki temu mogliśmy go przetestować, a teraz dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami.
7 listopada 2024 r., po ponad pięciu latach od premiery Nikona Z50 (10.2019 r.), Nikon zaprezentował swój najnowszy, również produkowany w Tajlandii, model bezlusterkowca o symbolu Nikon Z50II. Jest to nadal budżetowy aparat typu DX, czyli z matrycą APS-C o rozdzielczości 20,9 mln pikseli, ale wprowadzono w nim sporo dobrych modyfikacji likwidując przepaść technologiczną między modelem APS-C, a współczesnymi modelami pełnoklatkowymi tego producenta. W grudniu egzemplarz finalny trafił do naszej redakcji, a w dalszej części prezentujemy pełny test tego modelu aparatu.
Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024