testowe Dysk półprzewodnikowy Samsung 870 QVO o pojemności 8 TB![]() Dysk SSD 870 QVO SATA w technologii flash typu QLC (quad-level cell) drugiej generacji oferuje pojemność wynoszącą nawet 8 terabajtów (rzeczywista pojemność może się różnić od tej podanej na etykiecie, ponieważ część pamięci zajmują pliki systemowe i przeznaczone do serwisowania urządzenia). To optymalne połączenie prędkości, pojemności i niezawodności dla wszystkich, którzy korzystają z komputerów PC – zarówno dla rozrywki, jak i w celach zawodowych.
![]()
SSD 870 QVO to z jednej strony wysoka wydajność znana z dysków półprzewodnikowych, a z drugiej bardzo duża pojemność, która do tej pory była wyróżnikiem dysków HDD. Prezentowane rozwiązanie to druga generacja wprowadzonego w 2018 r. konsumenckiego dysku QLC firmy Samsung, modelu 860 QVO. Nowa wersja oferuje dwukrotnie większą pojemność dochodzą do 8 TB oraz zwiększoną wydajność i wytrzymałość. ![]() 870 QVO oferuje najlepsze w swojej klasie prędkości odczytu i zapisu dochodzące odpowiednio do 560 MB/s i 530 MB/s[2], a zastosowana technologia Intelligent TurboWrite pozwala utrzymać szczytową wydajność dzięki wykorzystaniu rozwiązania SLC[3]. W poprównaniu z modelem 860 QVO dysk 870 QVO oferuje ponadto o 13% wyższą losową prędkość odczytu[4], co sprawia, że nowe rozwiązanie doskonale sprawdzi się podczas grania, korzystania z intenetu czy wykonywania wielu zadań równocześnie.
[2] Wydajność może się różnić w zależności od wersji oprogramowania
sprzętowego SSD oraz sprzętu i konfiguracji. Konfiguracja system
testowego: Intel® Core i7-7700k CPU@4,20 GHz, DDR4 1200 MHz 32 GB, OS –
Windows 10 Pro 64 bit, Chipset – ASUS-PRIME-Z270-A.
![]() Poza większą pojemnością i wydajnością, 870 QVO zapewnia również wytrzymałość dochodzącą aż do 2880 zapisanych terabajtów (TBW) lub 3‑letnią ograniczoną gwarancję[5]. [5] Obowiązuje przez okres 3 lat, chyba że wcześniej osiągnięta zostanie wartość TBW. Więcej informacji na temat gwarancji można znaleźć w załączonym do dysku oświadczeniu gwarancyjnym.
data dodania: 29-07-2020
godzina dodania: 09:00
odsłon: 1151 powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy bez tajemnic - w najlepszych salonach prasowych i on line Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy - jest w najlepszych salonach prasowych oraz w naszym e-kiosku. Czy wiecie jaka jest średnia wartość obiektywu zamieszczonego w tej publikacji mieszczącej m.in. opisy ponad 110 obiektywów? Czym się różnią obiektywy do bezlusterkowców od tych do lustrzanek? Co to jest skala odwzorowania? Jaki kąt widzenia ma dany obiektyw? Co to jest bokeh i jak go kreować? Na te i wiele innych pytań znajdziecie w nim odpowiedź. ![]() Test Epsona EcoTank L8180 - fotograficzna jakość do A3+ (a nawet do 2 m długości) przy niskiej cenie w Pierwszy raz na temat tej drukarki pisaliśmy w wydaniu specjalnym Foto-Kuriera 2/21 w grudniu 2021 roku, ale dopiero teraz ten ciekawy model 6-cio kolorowej drukarki A3+ w systemie EcoTank trafił pod nasze redakcyjne strzechy. Dzięki temu mogliśmy go przetestować, a teraz dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami. ![]() Test Nikona Z50II - wreszcie poprawiony, z matrycą APS-C 7 listopada 2024 r., po ponad pięciu latach od premiery Nikona Z50 (10.2019 r.), Nikon zaprezentował swój najnowszy, również produkowany w Tajlandii, model bezlusterkowca o symbolu Nikon Z50II. Jest to nadal budżetowy aparat typu DX, czyli z matrycą APS-C o rozdzielczości 20,9 mln pikseli, ale wprowadzono w nim sporo dobrych modyfikacji likwidując przepaść technologiczną między modelem APS-C, a współczesnymi modelami pełnoklatkowymi tego producenta. W grudniu egzemplarz finalny trafił do naszej redakcji, a w dalszej części prezentujemy pełny test tego modelu aparatu. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |