testowe ![]() Luminar 4.2. większe możliwości kreatywne dzięki automatycznym aranżacjom nieba![]() 19 marca 2020 r. firma Skylum ogłosiła najnowszą aktualizację swojego flagowego produktu Luminar, wersję 4.2. Jest ona bezpłatna dla wszystkich użytkowników Luminar 4 i zawiera ważne ulepszenia w całej aplikacji, a także zupełnie nową funkcję - AI Augmented Sky - umożliwiającą fotografom tworzyć niesamowite grafiki cyfrowe w oparciu o proste operacje wykonywane za pomocą oprogramowania.
![]()
(Zmodyfikowane niebo)
W zakładce Creative (Kreacja) w Luminar 4.2 znajduje się nowe narzędzie AI Augmented Sky. Artyści mogą wybierać obiekty z bazy danych Luminar lub korzystać z własnych. Nawet w przypadku zdjęć ze złożonymi środowiskami, takimi jak drzewa lub budynki, nie trzeba maskować ani nakładać warstw. Zamiast tego obiekt płynnie wpasowuje się w fotografię, zapewniając realistyczne wyrażanie siebie.
![]()
Luminar 4.2 wyposażono w nowe narzędzie AI Augmented Sky, które m.in. umożliwia fotografom umieszczanie bezpośrednio na niebie różnych obiektów takich jak: zorza polarna, księżyc, gwiazdy i inne nietypowe elementy tj. np. przelatujące ptaki, czy też żyrafy wyłaniające się z nieba.
![]()
![]()
![]()
Celem zrobienia takich zdjęć nie musimy już udawać się w podróż na Islandię lub do Norwegii, choć bez wątpienia efekt na zdjęciu nie będzie się nigdy równał wrażeniu z podróży, choć trzeba przyznać, że ten uzyskany za pomocą AI Augmented Sky jest naprawdę imponujący.
![]()
AI Augmented Sky automatycznie wykrywa niebo na zdjęciu i dodaje wybrany element do obszaru nieba.
![]()
Dzięki technologiom uwzględniającym treść obiekty na pierwszym planie są uwzględniane automatycznie, dzięki czemu obiekt naturalnie miesza się z niebem. Jeśli chcemy mieć większą kontrolę nad położeniem, to można łatwo "przeciągnąć" nowy element wokół obszaru nieba. Na następnej stronie przeczytasz o modyfikowaniu portretów.
data dodania: 20-03-2020
godzina dodania: 09:23
odsłon: 1848 powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy bez tajemnic - w najlepszych salonach prasowych i on line Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy - jest w najlepszych salonach prasowych oraz w naszym e-kiosku. Czy wiecie jaka jest średnia wartość obiektywu zamieszczonego w tej publikacji mieszczącej m.in. opisy ponad 110 obiektywów? Czym się różnią obiektywy do bezlusterkowców od tych do lustrzanek? Co to jest skala odwzorowania? Jaki kąt widzenia ma dany obiektyw? Co to jest bokeh i jak go kreować? Na te i wiele innych pytań znajdziecie w nim odpowiedź. ![]() Test Epsona EcoTank L8180 - fotograficzna jakość do A3+ (a nawet do 2 m długości) przy niskiej cenie w Pierwszy raz na temat tej drukarki pisaliśmy w wydaniu specjalnym Foto-Kuriera 2/21 w grudniu 2021 roku, ale dopiero teraz ten ciekawy model 6-cio kolorowej drukarki A3+ w systemie EcoTank trafił pod nasze redakcyjne strzechy. Dzięki temu mogliśmy go przetestować, a teraz dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami. ![]() Test Nikona Z50II - wreszcie poprawiony, z matrycą APS-C 7 listopada 2024 r., po ponad pięciu latach od premiery Nikona Z50 (10.2019 r.), Nikon zaprezentował swój najnowszy, również produkowany w Tajlandii, model bezlusterkowca o symbolu Nikon Z50II. Jest to nadal budżetowy aparat typu DX, czyli z matrycą APS-C o rozdzielczości 20,9 mln pikseli, ale wprowadzono w nim sporo dobrych modyfikacji likwidując przepaść technologiczną między modelem APS-C, a współczesnymi modelami pełnoklatkowymi tego producenta. W grudniu egzemplarz finalny trafił do naszej redakcji, a w dalszej części prezentujemy pełny test tego modelu aparatu. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |