testowe X-Rite ColorChecker – od Nano do MEGA![]() X-Rite Incorporated przedstawia nowych członków rodziny ColorChecker, w nowych rozmiarach: Nano, Mini, XL oraz MEGA. Nowe formaty wzorców dla wersji ColorChecker Classic i ColorChecker Video pozwolą fotografom i filmowcom opowiedzieć swoją historię bez względu na jej wymiar. Wzorce ColorChecker to niezbędne narzędzia, dzięki którym można zaoszczędzić cenny czas na etapie sesji i w postprodukcji.
![]()
Wzorzec ColorChecker od ponad 40 lat jest referencyjnym standardem branżowym. Zawiera 24 pola reprezentujące kolory naturalnych obiektów, chromatyczne, podstawowe oraz odcienie szarości. Ten kultowy wzorzec dostępny jest teraz w pięciu rozmiarach – Nano, Mini, Original, XL oraz MEGA. Uchwyć ColorChecker Classic na zdjęciu lub nagraniu wideo, a następnie twórz profile DNG lub ICC aparatu, wykorzystaj go do porównania, pomiaru oraz analizy różnic podczas reprodukcji kolorów w każdym systemie odwzorowywania barw.
![]()
Wzorzec ColorChecker Video miał swoją premierę w 2015 r., a obecnie dostępny jest w 3 rozmiarach – Original, XL oraz MEGA. Wzorzec stworzony specjalnie na potrzeby branży wideo zyskał duże uznanie wśród filmowców, techników obrazu (DITs), edytorów i kolorystów. Wzorzec obejmuje pola chromatyczne, odcienie skóry oraz referencyjną skalę szarości, dzięki czemu w łatwy sposób można ustawić ekspozycję, dopasować obraz z wielu kamer, przyspieszyć gradację kolorystyczną i uzyskać zbalansowane kolory w całym obiegu pracy. Wzorce sprawdzą się podczas ujęć z szerszego kąta (krajobrazy, przestrzeń miejska i inne), a także filmowania wydarzeń (koncerty, kościoły, rozgrywki sportowe) i filmowania z powietrza (drony, wysięgniki, samolot i helikopter).
![]()
![]()
24 x 40 mm – dla fotografii macro ColorChecker Classic Mini
![]()
![]()
63,5 x 109 mm – dla fotografii archiwalnej lub wówczas, gdy użycie ColorChecker Passport nie jest wygodne
ColorChecker Classic XL ![]()
![]() 53,3 x 37,5 cm – dla fotografów pracujących w dużych studiach lub fotografujących z dużej odległości. Wzorzec dostępny jest w trzech opcjach: sam wzorzec, wzorzec z futerałem oraz wzorzec z torbą
data dodania: 28-06-2019
godzina dodania: 09:10
odsłon: 2398 powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy bez tajemnic - w najlepszych salonach prasowych i on line Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy - jest w najlepszych salonach prasowych oraz w naszym e-kiosku. Czy wiecie jaka jest średnia wartość obiektywu zamieszczonego w tej publikacji mieszczącej m.in. opisy ponad 110 obiektywów? Czym się różnią obiektywy do bezlusterkowców od tych do lustrzanek? Co to jest skala odwzorowania? Jaki kąt widzenia ma dany obiektyw? Co to jest bokeh i jak go kreować? Na te i wiele innych pytań znajdziecie w nim odpowiedź. ![]() Test Epsona EcoTank L8180 - fotograficzna jakość do A3+ (a nawet do 2 m długości) przy niskiej cenie w Pierwszy raz na temat tej drukarki pisaliśmy w wydaniu specjalnym Foto-Kuriera 2/21 w grudniu 2021 roku, ale dopiero teraz ten ciekawy model 6-cio kolorowej drukarki A3+ w systemie EcoTank trafił pod nasze redakcyjne strzechy. Dzięki temu mogliśmy go przetestować, a teraz dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami. ![]() Test Nikona Z50II - wreszcie poprawiony, z matrycą APS-C 7 listopada 2024 r., po ponad pięciu latach od premiery Nikona Z50 (10.2019 r.), Nikon zaprezentował swój najnowszy, również produkowany w Tajlandii, model bezlusterkowca o symbolu Nikon Z50II. Jest to nadal budżetowy aparat typu DX, czyli z matrycą APS-C o rozdzielczości 20,9 mln pikseli, ale wprowadzono w nim sporo dobrych modyfikacji likwidując przepaść technologiczną między modelem APS-C, a współczesnymi modelami pełnoklatkowymi tego producenta. W grudniu egzemplarz finalny trafił do naszej redakcji, a w dalszej części prezentujemy pełny test tego modelu aparatu. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |