testowe Sony BRAVIA FW-100BZ40J, 100-calowy monitor w budżetowej cenie, czyli jak zamienić aparat z obiektywem na monitor![]() 10 września mieliśmy możliwość bliższego zapoznania się z najnowszym 100-calowym monitorem Sony BRAVIA FW-100BZ40J. Jak przystało na profesjonalny wyświetlacz został on zaprojektowany do zastosowań biznesowych. Wygląda jednak na to, że równie intersujący okazał się dla rynku rezydencjonalnego. Dlaczego? Czyżby pandemia wymusiła sięganie po bardziej uniwersalne rozwiązania, które okażą się użyteczne zarówno w zastosowaniach biznesowych, ale też zaspokoją potrzeby w wolnym czasie? Przyjrzyjmy się mu nieco bliżej. Perspektywa oglądania zdjęć na 100-calowym ekranie wygląda niezwykle kusząco.
![]()
100-calowy monitor BRAVIA FW-100BZ40J to raczej biznesowe rozwiązanie,
Na pierwszy rzut oka - wymiary monitora robią wrażenie. Szerokość samego monitora wynosi 226 cm, wysokość prawie 130 cm, zaś grubość 9,8 cm. Waga to 88,9kg. I to jest niezwykleistotna informacja. Ktoś powie, że to dużo, ale jest to można powiedzieć bezpiecznie dużo gdyż takiego ciężaru łatwo się z sali konferencyjnej lub z domu nie wyniesie, więc w pewnym sensie spora waga monitora jest grarantem jego pozostania na miejscu. Najważniejszy jednak jest obraz, ale o tym za chwilę.
![]() Nowy monitor Bravia FW-100BZ40J, z zachowaniem bezpiecznego odstępu, zaprezentował w warszawskiej siedzibie Sony Piotr Gajewski, Dealer Manager, Sony Professional Displays & Solutions fot. K.Patrycy
![]()
![]() Potrzeby są zaspokajane na najwyższym poziomie.
![]() Dalej w informacji prasowej czytamy również: "...Wspomniany procesor dzieli ekran na strefy w celu odnalezienia punktów, w których koncentrowana jest uwaga. Każdy z elementów jest korygowany w powiązaniu z pozostałymi, co daje spójny i naturalny obraz. Dzięki zaawansowanej analizie procesor może idealnie dostosować dźwięk do obrazu na ekranie. Przekształca sygnał audio w dźwięk przestrzenny 3D. Szybki ruch wyświetlany na dużym ekranie daje czasem efekt rozmazywania obrazu. W BRAVII FW-100BZ40J zastosowano najnowszą technologię LED XR X-Motion Clarity™, która optymalizuje długość wyświetlania klatek i – jeśli zachodzi taka potrzeba – zwiększa ich jasność. Dzięki temu obraz jest wyraźny, a jednocześnie płynny.
![]()
![]() Nie bez znaczenia dla jakości obrazu jest również wielostrefowe podświetlenie (Full Array Local Dimming), które umożliwia uzyskanie maksymalnej jasności na poziomie 940 cd/m2 (średnio 600 cd/m2). To dzięki temu monitor bardzo dobrze prezentuje treści 4K HDR (High Dynamic Range — duży zakres dynamiczny) z dodatkowymi detalami w najjaśniejszych i najciemniejszych fragmentach obrazu..."
I generalnie wszystko to jest prawdą, ale w praktyce wygląda to nieco inaczej i warto o tym pamiętać zanim zdecydujemy się na ewentualny zakup. Monitor ma błyszczącą powłokę matrycy, dzięki czemu lepiej odwzorowuje żywe, mocno nasycone kolory i lepiej oddaje czarny kolor (czernie są głębsze), a także wyraźnie zaznacza kontrasty. Wygląda estetycznie nawet elegancko gdy monitor jest wyłączony. Ale tego typu powłoka tworzy tzw. efekt lustra tzn. na ekranie widzimy odbicie nas samych i otoczenia, w którym się znajdujemy. Przy oglądaniu prezentacji na białym tle (jak niżej)
![]()
nie ma z tym większego kłopotu, ale przy oglądaniu ruchomych obrazów i zdjęć może to przeszkadzać, gdy wokół nas otroczenie jest dość "pstrokate w kolory i kształty" lub ma nie zasłonięte do końca okna. Jak to mówią coś za coś, ale warto o tym pamiętać.
data dodania: 24-09-2021
godzina dodania: 18:31
odsłon: 1993 powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy bez tajemnic - w najlepszych salonach prasowych i on line Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy - jest w najlepszych salonach prasowych oraz w naszym e-kiosku. Czy wiecie jaka jest średnia wartość obiektywu zamieszczonego w tej publikacji mieszczącej m.in. opisy ponad 110 obiektywów? Czym się różnią obiektywy do bezlusterkowców od tych do lustrzanek? Co to jest skala odwzorowania? Jaki kąt widzenia ma dany obiektyw? Co to jest bokeh i jak go kreować? Na te i wiele innych pytań znajdziecie w nim odpowiedź. ![]() Test Epsona EcoTank L8180 - fotograficzna jakość do A3+ (a nawet do 2 m długości) przy niskiej cenie w Pierwszy raz na temat tej drukarki pisaliśmy w wydaniu specjalnym Foto-Kuriera 2/21 w grudniu 2021 roku, ale dopiero teraz ten ciekawy model 6-cio kolorowej drukarki A3+ w systemie EcoTank trafił pod nasze redakcyjne strzechy. Dzięki temu mogliśmy go przetestować, a teraz dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami. ![]() Test Nikona Z50II - wreszcie poprawiony, z matrycą APS-C 7 listopada 2024 r., po ponad pięciu latach od premiery Nikona Z50 (10.2019 r.), Nikon zaprezentował swój najnowszy, również produkowany w Tajlandii, model bezlusterkowca o symbolu Nikon Z50II. Jest to nadal budżetowy aparat typu DX, czyli z matrycą APS-C o rozdzielczości 20,9 mln pikseli, ale wprowadzono w nim sporo dobrych modyfikacji likwidując przepaść technologiczną między modelem APS-C, a współczesnymi modelami pełnoklatkowymi tego producenta. W grudniu egzemplarz finalny trafił do naszej redakcji, a w dalszej części prezentujemy pełny test tego modelu aparatu. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |