testowe Wydania specjalne
Foto-Kurier Extra - DIGITALIZACJA 1/2016 (2)
Wymiary: 190 mm x 270 mmStron: 132 Cena: 14.90 zł Dostępność: tak
Zaczynamy kolejne ćwierćwiecze
Foto-Kurier, po 25 latach funkcjonowania w branży fotograficznej, nowe ćwierćwiecze postanowił uczcić specjalnym wydaniem, którego treść ma wiele wspólnego z utrwalaniem naszej rzeczywistości. Druga część „Digitalizacji”, czyli warsztatowego ABC, które trzymają Państwo w ręku powstała przy wydatnej pomocy firmy Mikrofilm-Service, równie doświadczonego partnera specjalizującego się w digitalizacji, który niezwykle skutecznie odkrywa nowe technologie i nowinki tej dziedziny i dzieli się nimi z nami. W znacznej części opisujemy je na dalszych stronach tej publikacji. Minął rok od pierwszego wydania, a na naszym rynku zagościły nowe skanery sieciowe firmy Avision, nowa linia skanerów AD oraz takie cuda mobilności jak skaner podręczny Dacuda PocketScan. Na rynku pojawiło się nowe oprogramowanie do obiegu dokumentów Live-docs ułatwiające porządkowanie archiwów w małych firmach i ogromnych przedsiębiorstwach. Nadal jednak najtrwalszym medium w digitalizacji są mikrofilmy i dlatego poświęcamy im sporo miejsca. Wśród nowych urządzeń analogowych do ich obróbki na szczególną uwagę zasługują najnowsze modele FlexScan.
złap lub kliknij na róg strony
Szczególnie bliski fotografom jest retusz fotograficzny, a o nim właśnie piszemy w obszernym materiale pt. „Retusz fotografii”, który omawiamy analizując retusz z wykorzystaniem tabletów. Fotografujących zainteresują też sposoby czyszczenia matryc w aparatach, które nadal wykorzystujemy przy digitalizacji. Dzieje się tak np. przy okazji korzystania ze skanerów klasy Metis EDS Gamma, o których też przeczytają Państwo w tej publikacji.
Redaktor Naczelny
Wersje papierową tego wydania można zamawiać tutaj, Foto-Kurier ponosi koszty przesyłki na terenie Polski
Wersja elektroniczna Foto-Kuriera Extra - Digitalizacja - jest też dostępna w naszym
![]() Autoportret świąteczny od kuchni - PRO STUFF i Łukasz Pietrzak - przerwa wakacyjna do 15 stycznia Wraz z Foto-Kurierem 12/25 rozpoczynamy kolejny cykl porad fotograficznych pt. "Kulisy jednego zdjęcia" przygotowany wraz z firmą PRO STUFF. Tym razem będzie to autoportret świąteczny od kuchni w wykonaniu Łukasza Pietrzaka, który wraz z nami i marką PRO STUFF życzy Państwu zdrowych, spokojnych, rodzinnych i zawsze ostrych w kadrze Świąt Bożego Narodzenia oraz samych udanych kadrów w 2026 r. Przy okazji informujemy, że w tym roku przerwa Świąteczna w Foto-Kurierze zakończy się 15 stycznia 2026 r. Wszelkie zamówienia będziemy realizować sukcesywnie. Dziękujemy za cierpliwość. DO SIEGO ROKU. ![]() Wydanie specjalne Foto-Kuriera 2/25 Aparaty - dostępne on-line Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 2/25 (numer 43) poświęcone aparatom dostępne jest on-line. Od 23 grudnia powinno być obecne w salonach prasowych, do niektórych zostało już wysłane, ale póki co króluje poprzednie, nadal dostępne w naszym e-kiosku. Można je też zamówić bezpośrednio w redakcji (redakcja pokrywa koszt wysyłki w Polsce - realizacja po 15 stycznia), a także na stronie fotoforma.pl oraz w salonach Fotoforma w Warszawie i Foto-Plus w Krakowie (po 15 stycznia). ![]() Foto-Kurier 12/25 wysłany do prenumeratorów, w salonach prasowych, sklepach fotograficznych i on-line Foto-Kurier 12/25 wysłany do prenumeratorów, w salonach prasowych, sklepach fotograficznych (Fotoforma i Foto-Plus) oraz on-line w naszym e-kiosku. Zachęcamy do przejrzenia i zainspirowania się zdjęciami i pozostałymi tekstami. Polecamy też nowy dział "Kulisy jednej fotografii", w którym spotkają się państwo z historią powstania świątecznego autoportretu Łukasza Pietrzaka. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |
||||||||