Wydania FK: 178,
publikacje: 9440,
wydarzenia: 2237,
opisy i testy: 2141,
galerie zdjęć: 305059,
użytkownicy: 9961
Trwa wyszukiwanie informacji - proszę czekać ...
Wyniki wyszukiwania dla podświetlonej kategorii
Nagrody dla najlepszych produktów fotograficznych EISA AWARDS 2019-2020
15 sierpnia, jak co roku, EISA ogłosiła wyniki swojego wyboru najlepszych produktów elektroniki użytkowej EISA AWARDS 2019-2020. Wśród nagrodzonych, aż 20 to produkty typowo fotograficzne, a kolejne 2 przyznano wspólnie z panelem „mobilnym” i „wideo”. Zainteresowanych zapoznaniem się z tym wyborem zapraszamy do lektury.
Najlepsze produkty EISA 2019-2020
W tym roku w panelu fotograficznym przyznano, po raz pierwszy, aż 20 nagród w typowo fotograficznych kategoriach. Pojawiły się po raz pierwszy aż 3 nagrody dla innowacji fotograficznych. To podkreśla jak ważnych zmian rynkowych, zachodzących w branży fotograficznej, jesteśmy świadkami. Wyróżniono w ten sposób innowacyjny aparat (Fujifilm GFX100), innowacyjny obiektyw (Canon RF 28-70 mm f/2L USM) oraz w kategorii „Najlepsza Innowacja Fotograficzna” przyznano nagrodę dla Sony Real-time Eye AF. Po raz kolejny przyznano też nagrodę wspólnie z panelem Urządzeń Mobilnych oraz wspólnie z panelem Kina Domowego i Wideo.
Tym razem nagrodzono 8 urządzeń rejestrujących obraz. Po raz pierwszy nie przyznano żadnej nagrody dla lustrzanki, 1 przypadła kompaktowi, 1 smartfonowi i 6 bezlusterkowcom, wśród których aż 3 to pełnoklatkowe cuda brendowane markami Canona, Nikona i Panasonica. Podobnie jak przed rokiem najlepszym aparatem uznano bezlusterkowca, z tym, że tym razem został nim Nikon Z6 (patrz test w FK 1-2/2019).
Wybrane kategorie są zrozumiałe dla osób obserwujących rynek fotograficzny, na którym sporym zainteresowaniem cieszą się bezlusterkowce, a najtańsze aparaty kompaktowe praktycznie zniknęły z rynku i zastępowane są smartfonami z rozbudowanymi możliwościami fotograficznymi.
Popularność bezlusterkowców i walka o klienta w tym sektorze rynku jest tak duża, że nie dziwią nas już aparaty przeznaczone dla fotografujących o różnym stopniu zaawansowania. Na rynku znajdziemy więc aparaty popularne, dla zaawansowanych, ale i dla profesjonalistów. Wśród tych ostatnich na szczególną uwagę zasługują aparaty pełnoklatkowe, a nawet średnioformatowe propagowane głównie przez Fujifilm. W tym roku do grona wyróżnionych pełnioklatkowców fotograficznych dołączył pierwszy raz Panasonic.
Grupa bezlusterkowców, tak jak i w latach ubiegłych, walczy o klienta „kompaktowego” lub „lustrzankowego”, ale nadal zwolennicy lustrzanek mają w czym wybierać w każdej z kategorii produktowych, choć trzeba przyznać, że w tym roku nie było na rynku wybitnych lustrzankowych premier.
W tym roku, po raz pierwszy w historii, wyrózniono aż 12 obiektywów i nieco zmodyfikowano nazwy ich kategorii. Nadal 4 z nich są przeznaczone do lustrzanek różnej klasy.
W dalszej części artykułu, obok zdjęć nagrodzonych produktów fotograficznych, prezentujemy uzasadnienia wyboru każdego z nich. Przy uzasadnieniach znajdą Państwo też numery wydań Foto-Kuriera, w których były prezentowane testy poszczególnych produktów.
W roku 2017, po raz pierwszy w kilkudziesięcioletniej historii EISA, przyznano w jednym panelu aż 6 nagród produktom jednej marki. Tą marką była firma Sony (zobacz nagrody EISA 2017-2018). W tym roku firma Sony powtórzyła ten sukces. Nie wierzyliśmy, że to może się powtórzyć,… a jednak. Produkty Sony otrzymały aż 6 nagród EISA 2019-2020 (w większości za obiektywy) i firma pozostała nadal liderem wśród wyróżnionych. Gratulujemy! Drugie miejsce w kategorii produktowej zajął Canon, który otrzymał po raz pierwszy aż 5 nagród, a trzecie miejsce ex aequo przypadło Fujifilm, Nikonowi, Sigmie i Tamronowi (po 2 nagrody). Po jednej nagrodzie otrzymały produkty Huawei, Panasonic i Skylum.
W dalszej części prezentujemy wyróżnienia wraz z uzasadnieniami oraz pełną listę nagród EISA AWARDS 2019-2020 we wszystkich kategoriach. Życzymy inspirującej lektury.
NAJLEPSZY APARAT EISA 2019–2020
Nikon Z 6
Za sprawą modelu Z 6, Nikon stworzył znakomity, solidnie wykonany aparat z rewelacyjną obsługą, który umożliwia uzyskanie doskonałych zdjęć w niemal każdej sytuacji zdjęciowej. System AF z funkcją detekcji oka dokładnie ustawia ostrość bez względu na to, w którym miejscu kadru znajduje się fotografowany przedmiot. Duży i o wysokiej rozdzielczości elektroniczny wizjer umożliwia naprawdę dokładny podgląd tego, co będzie widoczne na zdjęciu, podczas gdy wbudowana w korpus stabilizacja obrazu ułatwia uzyskanie ostrych kadrów przy każdym obiektywie z mocowaniem Z i F. Po prostu Nikon Z6 to najlepszy wszechstronny aparat, jaki zaawansowani fotografujący mogą obecnie kupić.
Ten wysokiej jakości wszechstronny obiektyw zmiennoogniskowy jest doskonałym „chlebem powszednim” dla nowej serii pełnoklatkowych aparatów EOS R firmy Canon. Obiektyw ma niezwykle uniwersalny zakres zoomu, dzięki któremu możemy fotografować niemalże wszystko, od szerokokątnych krajobrazów po niezbyt odległe portrety, jednocześnie będąc spokojnym o niezmiennie wysoką jakość rejestrowanych zdjęć w całym zakresie przysłon i ogniskowych. Silniki Nano USM firmy Canon umożliwiają cichą i dokładną pracę systemu AF zarówno w przypadku wykonywania zdjęć, jak i w trakcie filmowania, a także wysoce efektywną optyczną stabilizację obrazu, która utrzymuje ostrość podczas fotografowania przy długich czasach otwarcia migawki. Solidna, zabezpieczona przed złymi warunkami atmosferycznymi, konstrukcja uzupełnia imponujący, wszechstronny pakiet możliwości.
NAJLEPSZY STAŁOOGNISKOWY OBIEKTYW PORTRETOWY EISA 2019–2020
Sony FE 135 mm f/1,8 G Master
Sony FE 135 mm f/1,8 GM to naprawdę niezwykły obiektyw. Ostro rysuje od środka do brzegu kadru, a jednocześnie jego piękne, miękkie renderowanie nieostrego tła i jasnych świateł daje wyjątkowe obrazy. Dzięki pyłoszczelnej i bryzgoszczelnej konstrukcji jest on stworzony do pracy w trudnych warunkach pogodowych, a tradycyjny pierścień przysłony umożliwia łatwą i intuicyjną obsługę. Obiektyw możemy też wykorzystać do fotografowania zbliżeń dzięki minimalnej odległości fotografowania wynoszącej 70 cm i współczynnikowi powiększenia 0,25x. Co więcej, silniki autofokusu o wysokiej wydajności umożliwiają szybkie, dokładne i ciche ustawianie ostrości na poruszających się obiektach.
Cieszy mnie że moje postulaty odnośnie terminologii zostały uwzględnione. Wprawdzie zniknęła dyskusja na ten temat ale była ona raczej z gatunku "zgłoś błąd" a nie odnosiła się do treści newsa. Wracając bardziej do tematu: rozmach Sony nie przestaje mnie zadziwiać, od dwóch lat z okładem....
Nas też cieszy, że Pan się cieszy :) A Sony...Póki co należy gratulować i produktów i technologii i zadowolonych użytkowników, a czego życzyć... wytrwałości i konsekwencji w dążeniu do celu, bo w korporacjach czasami o to trudno :)
Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024
Serwis Foto-Kurier.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodĂÂ na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglĂÂ darki. WiĂÂcej informacji o celu ich wykorzystania znajdziesz w Polityce cookies