testowe Test, kieszonkowy Frontier-S DX100 - pełna wersja artykułu z FK 10/2016![]() W marcu 2015 roku w Foto-Kurierze 3/2015 ukazał się test Epsona SureLab D700, którego dostarczyła do nas firma Medikon jeden z polskich przedstawicieli tej firmy. W tym czasie firma Epson i Fujifilm szły ramię w ramię oferując takie samo urządzenie drukujące pod różnymi nazwami, czyli drukarkę o możliwościach ekonomicznego minilabu. Jednak jak to w małżeństwach z wyrachowania bywa nie trwają one zbyt długo. Tak też było i tym razem. Nie jesteśmy w stanie powiedzieć dokładnie kiedy drogi obydwu firm się rozeszły, ale zaczęło się dziać to już w 2015 roku na tyle skutecznie, że w naszym redakcyjnym laboratorium testowym stanął, równie głośny, jak D700 podczas drukowania, Fujifilm Frontier-S DX100. W artykule przyglądamy się najważniejszym cechom tego urządzenia oraz generowanym przez nie wydrukom.
![]()
Od zewnątrz
![]()
Urządzenie cały panel komunikacyjny ma umieszczony w przedniej, górnej części obudowy [2] po obu stronach komory [3] , do której ładowany jest papier. Wszystkie media ładujemy do drukarki z przodu, tak więc bez obaw o ciągłe przesuwanie tej dość ciężkiej drukarki (jak na te wymiary – 23 kg bez papieru) możemy przysunąć ją do ściany, albo wstawić do fotokiosku [4] lub w regał w naszym punkcie usługowym.
![]()
Tak samo jak w Epsonie Frontier-S DX100 wykonuje wydruki na papierze podawanym z roli, której szerokość zmienia się w zakresie od 102 do 210 mm. W przypadku papierów Glossy i Luster oraz do 203 mm dla papierów matowych. Załadunek papieru jest dziecinnie prosty i identyczny jak w Epsonie. Ogranicza się do otwarcia komory przedniej drukarki i wyjęcia rolki z papierem, a następnie do podmiany papieru na właściwy i ponownego wstawienia rolki z papierem do drukarki.
![]()
Sprawny użytkownik drukarki wymieni rolkę z papierem w mniej niż minutę. Przy okazji zmiany papieru warto zaopatrzyć się w zwykłe bawełnianie rękawiczki. Gdy je złożymy nie będzie obawy, że zabrudzimy wymieniany papier. Po obu stronach komory z podajnikiem papieru, pod dwoma niezależnie otwieranymi osłonami zapinanymi na magnesy [5] (żadnych zbędnych uchwytów, brawo Fujifilm ☺) umieszczono po 3 pojemniki na tusz. Z lewej strony jest to Y(Yellow), SB (błękit nieba, Sky Blue) i C (Cyan), a z prawej P (różowy, Pink), BK-Czarny i M-Magenta.
![]()
![]()
![]()
Teoretycznie powinniśmy go wymieniać raz na 10 tysięcy wydruków w formacie 10×15 cm. Jedynym portem komunikacyjnym drukarki jest gniazdo USB 2.0 typu A, poprzez które łączymy drukarkę z komputerem. Całość urządzenia wykonana jest dość estetycznie i sprawia wrażenie bardzo solidnego.
data dodania: 26-11-2018
godzina dodania: 11:00
odsłon: 33064
powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Test Canona RF 24-105 mm f/2,8 L IS USM Z - pierwszy obiektyw z pierścieniem płynnej regulacji przysłony
![]() TEST Sony A7R V - dążenie do doskonałości, czyli w znanym ciele nowy duch - artykuł z Foto-Kuriera 11/22
![]() Tamron 20-40 mm f/2,8 Di III VC VXD - szerokokątny, a prawie jak standard - test z Foto-Kuriera 10/23
![]() Test Epsona L8050 - wysokonakładowa drukarka fotograficzna i niska cena wydruku - test z Foto-Kuriera 10/23
![]() Canon EOS R8 - najlżejszy pełnoklatkowy aparat systemu EOS R, czyli więcej niż RP i prawie jak R6 Mark II
![]() Test Epsona SureLab SL-D500 - kompaktowa, lekka, cicha i wydajna drukarka - artykuł z Foto-Kuriera 5/2023
![]() Samyang AF 24 mm f/2,8 FE - budżetowy, kompaktowy, jasny, szeroki kąt z mocowaniem Sony - test z Foto-Kuriera 3/23
![]() Panasonic LUMIX S5 II X, wzmocniony i pełnoklatkowy, jeszcze lepiej filmujący brat S5 II, Foto-Kurier na weekend
![]() Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy bez tajemnic - w najlepszych salonach prasowych i on line Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy - jest w najlepszych salonach prasowych oraz w naszym e-kiosku. Czy wiecie jaka jest średnia wartość obiektywu zamieszczonego w tej publikacji mieszczącej m.in. opisy ponad 110 obiektywów? Czym się różnią obiektywy do bezlusterkowców od tych do lustrzanek? Co to jest skala odwzorowania? Jaki kąt widzenia ma dany obiektyw? Co to jest bokeh i jak go kreować? Na te i wiele innych pytań znajdziecie w nim odpowiedź. ![]() Test Epsona EcoTank L8180 - fotograficzna jakość do A3+ (a nawet do 2 m długości) przy niskiej cenie w Pierwszy raz na temat tej drukarki pisaliśmy w wydaniu specjalnym Foto-Kuriera 2/21 w grudniu 2021 roku, ale dopiero teraz ten ciekawy model 6-cio kolorowej drukarki A3+ w systemie EcoTank trafił pod nasze redakcyjne strzechy. Dzięki temu mogliśmy go przetestować, a teraz dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami. ![]() Test Nikona Z50II - wreszcie poprawiony, z matrycą APS-C 7 listopada 2024 r., po ponad pięciu latach od premiery Nikona Z50 (10.2019 r.), Nikon zaprezentował swój najnowszy, również produkowany w Tajlandii, model bezlusterkowca o symbolu Nikon Z50II. Jest to nadal budżetowy aparat typu DX, czyli z matrycą APS-C o rozdzielczości 20,9 mln pikseli, ale wprowadzono w nim sporo dobrych modyfikacji likwidując przepaść technologiczną między modelem APS-C, a współczesnymi modelami pełnoklatkowymi tego producenta. W grudniu egzemplarz finalny trafił do naszej redakcji, a w dalszej części prezentujemy pełny test tego modelu aparatu. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |