testowe Zaawansowany bezlusterkowiec – Olympus OM-D E-M1 - TEST![]() W FK 10/2013 przedstawiliśmy pierwsze wrażenia z obcowania z Olympusem OM-D E-M1, zaawansowanym bezlusterkowcem firmy Olympus. W tym wydaniu testujemy model finalny, który pod koniec października trafił do redakcyjnego laboratorium.
Zdjęcie wykonane z użyciem funkcji Livetime – aktualizującej podgląd naświetlenia w czasie rzeczywistym
Estetyka
W pokrętle trybów pracy umieszczono, w jego centralnym miejscu, przycisk blokady obrotu [3], którego wciśnięcie zabezpiecza nam jednoznacznie położenie pokrętła [4]. W przedniej części korpusu znalazło się gniazdo synchronizacji z zewnętrznymi lampami błyskowymi z tradycyjną zakręcaną zaślepką [5] (która zgubi nam się przy pierwszej okazji) oraz dwa programowalne przyciski [6], które standardowo służą do ustawiania balansu bieli na dedykowany wzorzec oraz do podglądu głębi ostrości. Ponadto za pomocą, umieszczonych w górnej części korpusu, dwóch pokręteł [7] [8] można ustawić przysłonę i ekspozycję, a następnie, przesuwając dźwignię zmiany funkcji pokręteł – ISO oraz balans bieli [1]. Ten czarny systemowy korpus Mikro Cztery Trzecie jest bardziej kompaktowy niż korpusy wielu lustrzanek cyfrowych. Ma wyraźne i charakterystyczne krawędzie, nie jest obły, a pomimo tego dobrze leży w dłoni. Można pokusić się o stwierdzeni, że jest elegancki i wykonany ze smakiem. Za estetykę wykonania przyznajemy 6 punktów, a za ergonomię 5,5 głównie za brak ekranu LCD osadzonego na przegubie i umieszczenie gwintu statywowego poza płaszczyzną ostrości prostopadłą do podstawy aparatu i przechodzącą przez oś optyczną obiektywu.
Duża matryca OM-D E-M1 i obiektyw 12–40 mm f/2,8 to zestaw, którym możemy bawić się w nieograniczony sposób, np. elegancko rozmyć tło.
Intuicyjność obsługi
data dodania: 19-09-2016
godzina dodania: 13:24
odsłon: 6047
powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Laowa 10 mm f/2,8 Zero-D FF - zerowa dystorsja z autofocusem do Sony FE i Nikona Z - dostępność i cena
![]() Test Canona RF 24-105 mm f/2,8 L IS USM Z - pierwszy obiektyw z pierścieniem płynnej regulacji przysłony
![]() TEST Sony A7R V - dążenie do doskonałości, czyli w znanym ciele nowy duch - artykuł z Foto-Kuriera 11/22
![]() Tamron 20-40 mm f/2,8 Di III VC VXD - szerokokątny, a prawie jak standard - test z Foto-Kuriera 10/23
![]() Test Epsona L8050 - wysokonakładowa drukarka fotograficzna i niska cena wydruku - test z Foto-Kuriera 10/23
![]() Canon EOS R8 - najlżejszy pełnoklatkowy aparat systemu EOS R, czyli więcej niż RP i prawie jak R6 Mark II
![]() Test Epsona SureLab SL-D500 - kompaktowa, lekka, cicha i wydajna drukarka - artykuł z Foto-Kuriera 5/2023
![]() Tadeusz Rolke nie żyje (1929-2025) - fotografował jeszcze w wieku 96 lat W wieku 96 lat zmarł Tadeusz Rolke – polski artysta fotografik, prekursor polskiej fotografii reportażowej. Początki jego twórczości przypadły na lata 50. XX w. Więziony w okresie stalinizmu. Studiował historię sztuki na KUL w Lublinie. W fotografii reportażowej starał się oddawać polską rzeczywistość, tworzyć interwencyjną fotografię reportażową. Zajmował się m.in. warunkami życia Cyganów w podwarszawskich miejscowościach. Rejestrował też życie artystyczne stolicy. Publikował w tygodnikach: „Stolica”, „Świat” i wielu innych periodykach. Ostatni raz mieliśmy przyjemność się z nim spotkać w 2023 roku na wernisażu jego wystawy w Galerii Obok ZPAF pt."Beatrycze 2", gdzie również obchodził swoje 94-te urodziny. ![]() Poza Miastem - Nie tylko na wsi to 6. etap Ligi Foto-Kuriera 2025 - nowy termin - 23 lipca Montaż powstał ze zdjęć następujących osób: Andrzeja Bocheńskiego, Piotra Drasa, Macieja Nowaka, Piotra Rożejowskiego, Marka Sasa, Roberta Sica i Bogusława Wójcikiewicza Oni już wgrali swoje zdjęcia. Zainspiruj się. Przedłużamy termin przyjmowania zgłoszeń do 23.07.2025 r. do godz. 23.59. Dołącz do zabawy w dowolnym momencie. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |