testowe Fotokalendarz nie tylko z telefonu![]() Zbliża się koniec roku, więc wielu z nas myśli zarówno o gwiazdkowych prezentach, jak i o tym co będą robili w roku przyszłym, jaki on dla nas będzie.
Planując ewentualne wyjazdy lub wydarzenia kolejnego roku dobrze jest mieć pod ręką kalendarz. Oczywiście ktoś powie, że najlepszy jest ten, który ma w telefonie i nic mu do szczęścia więcej nie jest potrzebne i pewnie w dużej mierze będzie miał rację. Jednak są wśród nas i tacy, którzy planując zdarzenia przyszłego roku wolą mieć przed sobą karty papierowego kalendarza, który jest przejrzysty i czytelny, a przez to bardzo pomocny w planowaniu zdarzeń daleko wybiegających w czasie.
![]()
Poza tym okazuje się, że fotokalendarz może być też doskonałym prezentem gwiazdkowym dla najbliższych. Czyż nie miło byłoby dziadkom gdyby okazało się, że w prezencie pod choinkę dostaną kalendarz z ukochanymi wnukami na jego kartach. Oczywiście, że byłoby miło. Zatem zastanówmy się czy wykonanie takiego kalendarza jest bardzo skomplikowane i czy jest kosztowne.
Chcąc odpowiedzieć na te pytania wykorzystaliśmy możliwość wykonania fotokalendarzy za pośrednictwem koncernu CEWE, a w naszym przypadku, jako że wcześniej już zarejestrowaliśmy się jako klient sieci Fotojoker skorzystaliśmy przy tworzeniu naszych fotokalendarzy ze stron internetowych tej sieci.
![]()
Kalendarze ścienne będące w ofercie CEWE różnią się między sobą wielkością (od A4, poprzez A3 do A2, oraz tzw. kalendarze kwadratowe) oraz konstrukcją i ilością kartek, rodzajem papieru oraz oczywiście ceną. Ta ostatnia w zależności od formatu i rodzaju kalendarza kształtuje się na poziomie od 59,99 zł do 199,99 zł brutto.
Na początek zajęliśmy się wyprodukowaniem kalendarza ściennego formatu A3. Po wejściu na powyższą stronę wybraliśmy jeden z 27 szablonów kalendarza – wersja klasyczna (2).
![]()
Możemy wybrać też jeden z 70 gotowych szablonów. W wyborze właściwego pomogą nam filtry umieszczone w górnej części strony (3). I tu ważna uwaga. Do wykonywania projektu nie musimy (choć możemy – o tym później) ściągać żadnego programu. Cała obsługa odbywa się w czasie rzeczywistym poprzez stronę www (adres jw.).
Wybraliśmy kalendarz 12 kartkowy, z dość dużym kalendarium, gdyż zależało nam na możliwości robienia na nim odpowiednich notatek. Teraz przystąpiliśmy do wyboru zdjęć. Dobrze jest wcześniej wybrać zdjęcia, które chcemy przeznaczyć do kalendarza. Powinniśmy pamiętać, że im większy kalendarz chcemy wyprodukować tym nasze zdjęcia powinny być lepszej jakości – patrz większej rozdzielczości. Pliki zdjęciowe w przypadku kalendarza formatu A3 nie powinny mieć mniej niż 12 mln pikseli.
![]()
Wybrane zdjęcia, a właściwie ich wglądówki są wgrywane na serwer firmy CEWE, dzięki czemu program zna informacje o rozdzielczości i jakości wybranych zdjęć. Teraz z bazy zdjęć wyświetlanych po lewej stronie (4) możemy wybierać zdjęcia i przekierowywać je na odpowiednie karty kalendarza.
data dodania: 05-12-2014
godzina dodania: 17:44
odsłon: 6021
powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Laowa 10 mm f/2,8 Zero-D FF - zerowa dystorsja z autofocusem do Sony FE i Nikona Z - dostępność i cena
![]() Test Canona RF 24-105 mm f/2,8 L IS USM Z - pierwszy obiektyw z pierścieniem płynnej regulacji przysłony
![]() TEST Sony A7R V - dążenie do doskonałości, czyli w znanym ciele nowy duch - artykuł z Foto-Kuriera 11/22
![]() Tamron 20-40 mm f/2,8 Di III VC VXD - szerokokątny, a prawie jak standard - test z Foto-Kuriera 10/23
![]() Test Epsona L8050 - wysokonakładowa drukarka fotograficzna i niska cena wydruku - test z Foto-Kuriera 10/23
![]() Canon EOS R8 - najlżejszy pełnoklatkowy aparat systemu EOS R, czyli więcej niż RP i prawie jak R6 Mark II
![]() Test Epsona SureLab SL-D500 - kompaktowa, lekka, cicha i wydajna drukarka - artykuł z Foto-Kuriera 5/2023
![]() Samyang AF 24 mm f/2,8 FE - budżetowy, kompaktowy, jasny, szeroki kąt z mocowaniem Sony - test z Foto-Kuriera 3/23
![]() Najlepsze z Najlepszych 2025 - luty 2025 r. - obejrzyj szczęśliwą siódemkę w Foto-Kurierze 4/25 Wgraj zdjęcie do serwisu foto-kurier.pl i bądź aktywny, a być może już wkrótce jedno z nich lub cała seria znajdzie się w papierowej wersji Foto-Kuriera - jako jedno z najlepszych wgranych do serwisu w danym miesiącu. Zobacz kto wygrał lutową rywalizację i dołącz do wybranych. ![]() TEST Fujifilm GFX100RF - kompaktowy średni format 20 marca 2025 r. koncern FUJIFILM, w rok po premierze Fujifilm X100 VI (20 lutego '24), zaprezentował średnioformatowy kompakt ze 102-milionową matrycą z wbudowanym obiektywem o ogniskowej 35 mm f/4 (odpowiednik 28 mm dla małego obrazka). Jest to średnioformatowa wersja kompaktu Fujifilm X100VI i dlatego w dalszej części, tam gdzie to będzie uzasadnione, porównujemy oba modele. Dostępny od kwietnia 2025 r. Fujifilm GFX100RF to... ![]() TEST Canon RF 14-30 mm f/4-6,3 IS STM PZ - jasny, szerokokątny, pierwszy zintegrowany power zoom serii RF - za rozsądną cenę 26 marca 2025 roku Canon zaprezentował trzy nowe produkty zaprojektowane, by zapewnić użytkownikom jeszcze doskonalsze możliwości nagrywania wideo. Są to: kompaktowy Canon PowerShot V1, bezlusterkowiec Canon EOS R50 V oraz pierwszy power zoom w ofercie Canona serii RF o symbolu RF-S 14-30 mm f/4-6,3 IS STM PZ. Ten budżetowy zoom trafił do naszej redakcji na tydzień przed premierą, dzięki czemu powstał ten test. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |