testowe Imprezowa drukarka, test DNP DS-RX1![]() W wydaniu 12/2013 Foto-Kuriera zapowiedzieliśmy artykuł poświęcony drukarce, nieodłącznej towarzyszce eventów, spotkań i spotkań okazjonalnych. W dalszej części opisujemy pokrótce nasze wrażenia z obcowania z urządzeniem, które jest najmniejszą z drukarek termosublimacyjnych DNP serii DS o oznaczeniu DNP DS-RX1.
![]()
Od zewnątrz
![]() Drukarka termosublimacyjna DNP DS.-RX1 ma dość prostą budowę. W przedniej części znajduje się pokrywa załadunku materiałów eksploatacyjnych (folia, papier) oraz kaseta odbierająca wydruk, pojemnik na ścinki oraz cztery wskaźniki: Power, Ribbon (taśma), Paper, Error informujące nas o stanie urządzenia.
![]() Przygotowanie do pracy:
![]()
![]() Teraz możemy już włączyć naszą drukarkę i przystąpić do drukowania.
Czas wydruku
![]() Jakość wydrukowanych zdjęć jest bardzo dobra, jak na tę klasę produktu. Odwzorowanie barw jest poprawne. To samo dotyczy linii powyżej 0,09 punktu.
![]() Drobne rozbarwienia następują przy plikach o dużej rozpiętości tonalnej tzn. delikatne tony mogą mieć niewielkie przebarwienia kolorystyczne, ale jest to na poziomie akceptowalnym dla tego typu urządzeń. Gorzej natomiast wyglądają wydruki czarno-białe. Tutaj dynamika obrazu maleje i szarówki mają delikatne magentowe zabarwienie, które nie wygląda zachęcająco. Reasumując drukarkę polecamy do wydruków kolorowych, a nie czarno-białych.
data dodania: 10-01-2014
godzina dodania: 13:45
odsłon: 45456
powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Test Canona RF 24-105 mm f/2,8 L IS USM Z - pierwszy obiektyw z pierścieniem płynnej regulacji przysłony
![]() TEST Sony A7R V - dążenie do doskonałości, czyli w znanym ciele nowy duch - artykuł z Foto-Kuriera 11/22
![]() Tamron 20-40 mm f/2,8 Di III VC VXD - szerokokątny, a prawie jak standard - test z Foto-Kuriera 10/23
![]() Test Epsona L8050 - wysokonakładowa drukarka fotograficzna i niska cena wydruku - test z Foto-Kuriera 10/23
![]() Canon EOS R8 - najlżejszy pełnoklatkowy aparat systemu EOS R, czyli więcej niż RP i prawie jak R6 Mark II
![]() Test Epsona SureLab SL-D500 - kompaktowa, lekka, cicha i wydajna drukarka - artykuł z Foto-Kuriera 5/2023
![]() Samyang AF 24 mm f/2,8 FE - budżetowy, kompaktowy, jasny, szeroki kąt z mocowaniem Sony - test z Foto-Kuriera 3/23
![]() Panasonic LUMIX S5 II X, wzmocniony i pełnoklatkowy, jeszcze lepiej filmujący brat S5 II, Foto-Kurier na weekend
![]() Nikkor Z 35 mm f/1,2 i Nikon Coolpix 1100 - niespodziewany debiut, dwie potęgi w różnych kategoriach - znamy cenę 5 lutego 2025 r. Nikon zaprezentował dwa skrajnie różne produkty. Jednym z nich jest superjasny, pełnoklatkowy Nikkor Z 35 mm f/1,2 S, a drugim kompaktowy superzoom Nikon Coolpix 1100. Czyli od dzisiaj można szerzej rozmywać świat i podróżować po Księżycu bez lotu w kosmos. ![]() Hanna Kantor zdobywa nagrodę Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 4 lutego 2025 r. firma Sony Europe poinformowała, że nagrodę Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 otrzymała Hanna Kantor. Publikujemy pierwsze wrażenia wyróżnionej i listę zwycięzców z pozostałych krajów. ![]() Tamron 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD - również w wersji do Nikona Z 26 września 2024 r. Tamron zaprezentował nowego Tamrona 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD. To wszechstronny obiektyw przeznaczony zarówno do pełnoklatkowych bezlusterkowców z mocowaniem Sony E, jak i Nikon Z. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |