testowe Test fotograficznej drukarki R3000 Epson Stylus Photo, nowa mutacja Epsona R2880 (pełna wersja artykułu z FK 2/2011)![]() 17 stycznia 2011, w 3 lata po premierze modelu 2880, Epson poinformował o zamiarze wprowadzenia na rynek kolejnej mutacji tej drukarki, oznaczonej symbolem R3000. Jako pierwsi w Polsce mieliśmy możliwość wykonać przeprowadzić test drukarki EPSON R3000, jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem jej premiery.
![]()
![]()
Zmniejszenie minimalnej wielkości kropli do 2 pl umożliwia perfekcyjne odwzorowanie najmniejszych detali Perfectu :).
Estetyka, ergonomia i pierwsze wrażenie, oraz intuicyjność obsługi Testowany Epson Stylus Photo R3000 jest cięższy od modelu 2880 – waży ok. 15 kilogramów. Jego obudowę wykonano z tworzywa sztucznego w kolorach imitujących stop aluminium, ciemnoszarym i czarnym.
![]()
Wymiary Epson Stylus Photo R3000
Na drukarce zamiast przycisków sterujących w górnej części korpusu, umieszczono, w przedniej części obudowy, kolorowy ekran LCD wraz z przyciskami funkcyjnymi, dzięki czemu komunikacja z drukarką jest dużo prostsza i bardziej intuicyjna niż w przypadku modelu 2880. Na ekranie wyświetlane są w sposób przejrzysty m.in. instrukcje zmiany nośnika.
![]()
Niestety jak to zwykle bywa, okazało się, że Polska również dla Epsona nie jest ważnym rynkiem zbytu, skoro menu występuje jedynie w językach obcych. Znający angielski, niemiecki, hiszpański, a nawet portugalski nie będą mieli z tym problemu. Zacni producenci sprzętu Epsona pamiętajcie, że Polacy nie gęsi i swój język mają, i wbrew pozorom na co dzień go używają . Polskiej wersji językowej możemy spodziewać się jedynie w sterowniku do tej drukarki (podczas testu dysponowaliśmy jedynie wersją obcojęzyczną), ale tylko dla systemów Windows. Zwolennicy Maca muszą się uczyć niestety języków obcych.
![]()
![]()
![]()
Przykładowe okna dialogowe, pojawiające się na ekranie LCD
Zmiana lokalizacji przycisków funkcyjnych, i umieszczenie ich razem z 2,5-calowym ekranem LCD na płycie czołowej obudowy ma jeszcze jeden pozytywny skutek. Dzięki temu górna powierzchnia drukarki jest gładka i w sytuacjach „spoczynkowych” może posłużyć jako półka do przechowywania papierów do wydruków. To rozwiązanie, co podkreśla Wataru Suzuki, przedstawiciel grupy projektantów tej drukarki, zrealizowano na skutek zapotrzebowania drukujących.
![]()
data dodania: 20-04-2011
godzina dodania: 01:41
odsłon: 201590
powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco Kilka dni zakupilem ta drukarke..KLASA!!!!POLECAM!!!
Masakra efekty i jakość jaką można osiągnąć na drukarce powalają na kolana. Fotolab zostaje w tyle. Ciekawe jak finansowo to wypada.
Zobacz także:![]() Laowa 10 mm f/2,8 Zero-D FF - zerowa dystorsja z autofocusem do Sony FE i Nikona Z - dostępność i cena
![]() Test Canona RF 24-105 mm f/2,8 L IS USM Z - pierwszy obiektyw z pierścieniem płynnej regulacji przysłony
![]() TEST Sony A7R V - dążenie do doskonałości, czyli w znanym ciele nowy duch - artykuł z Foto-Kuriera 11/22
![]() Tamron 20-40 mm f/2,8 Di III VC VXD - szerokokątny, a prawie jak standard - test z Foto-Kuriera 10/23
![]() Test Epsona L8050 - wysokonakładowa drukarka fotograficzna i niska cena wydruku - test z Foto-Kuriera 10/23
![]() Canon EOS R8 - najlżejszy pełnoklatkowy aparat systemu EOS R, czyli więcej niż RP i prawie jak R6 Mark II
![]() Test Epsona SureLab SL-D500 - kompaktowa, lekka, cicha i wydajna drukarka - artykuł z Foto-Kuriera 5/2023
![]() Samyang AF 24 mm f/2,8 FE - budżetowy, kompaktowy, jasny, szeroki kąt z mocowaniem Sony - test z Foto-Kuriera 3/23
![]() Wydanie Specjalne Foto-Kurier EXTRA Digitalizacja Warsztatowe ABC 1/2025 (3) Wydanie Specjalne Foto-Kurier EXTRA Digitalizacja Warsztatowe ABC to trzecie spotkanie z Państwem w tej formie, w którym staramy się zaprzyjaźnić Państwa z procesem digitalizacji, przybliżając jego złożoność oraz pokazując jednocześnie jak ważny, ciekawy i obszerny jest to temat. Czy ktoś z Państwa słyszał kiedyś o skanerach dziełowych, o skanerach do map i tkanin, o skanerach do zestawów dokumentów i wszelkiego rodzaju skanerach specjalistycznych? Obecnie nowością rynkową są różnego rodzaju skanery strukturalne, warstwowe, które umożliwiają realizację przestrzennych wydruków wykonywanych na drukarkach strukturalnych, o których również piszemy w tym wydaniu. W publikacji pomagamy zrozumieć jak ważna jest digitalizacja w medycynie, muzealnictwie. Odpowiadamy na pytanie po co digitalizujemy i pokazujemy przykłady digitalizacji w największych instytucjach naszego kraju – z których często korzystamy na co dzień... ![]() TEST Tamrona 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD - kultowe zbliżenie 26 września 2024 r. zadebiutował nowy Tamron 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD. To wszechstronny obiektyw makro przeznaczony zarówno do pełnoklatkowych bezlusterkowców z mocowaniem Sony E, jak i Nikon Z. Obiektyw ma charakteryzować się wysoką jakością obrazu i ma skalę odwzorowania 1:1, a zatem powinien idealnie sprawdzić się w fotografii zbliżeniowej i portretowej. Pod koniec listopada zawitał do naszej redakcji, dzięki czemu mogliśmy przyjrzeć mu się nieco bliżej. Do testu wykorzystaliśmy aparaty Sony A7 III oraz Sony A7C R. ![]() Wygraj 2500 euro - EISA MAESTRO 2025 - "Życie ulicy" - tylko do 15 maja Konkurs EISA MAESTRO 2025 - "Życie ulicy" (Street Life). Konkurs ma dwie kategorie: zdjęcia seryjne i po raz pierwszy zdjęcia pojedyncze. Główna nagroda wynosi 2000 euro + 500 euro w głosowaniu na Facebooku (dla serii) oraz 1000 euro + 500 euro w głosowaniu na Facebooku (dla zdjęć pojedynczych). Zdjęcia pojedyncze przyjmowane są poprzez zakładkę EISA MAESTRO'25 w galeriach konkursowych z 2025 roku. Dołącz do zabawy i wygraj nawet 2500 euro. Tylko do 15 maja. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |