testowe ![]() Tele ze stabilizacją - Tamron 150-500 mm f/5-6,7 Di III VC VXD - TEST z Foto-Kuriera 8-9/21![]() Tamron 150-500 mm f/5-6,7 Di III VC VXD to uszczelniony telezoom ze stabilizacją, który jest kierowany głównie do fotografów sportu i dzikiej przyrody, co nie oznacza, że model ten nie będzie cieszył się uznaniem wśród „zwykłych” pasjonatów fotografowania. Przedstawiamy test Tamrona 150-500 mm f/5-6,7 Di III VC VXD, z którym byliśmy między innymi w Bieszczadach, w których sprawdził się w 100 procentach.
![]()
Tamron 150-500 mm f/5-6,7 Di III VC VXD został zaprezentowany 22 kwietnia 2021 roku i jest to pierwsza konstrukcja producenta o takim zakresie ogniskowych przeznaczona do bezlusterkowców Sony z mocowaniem E. Tamron ma w swojej ofercie telezoomy o nawet szerszym zakresie ogniskowych, ale przeznaczone do lustrzanek. Obiektywy o podobnym zakresie ogniskowych przeznaczone do „pełnych klatek” mają w swoich ofertach również inni producenci, wybrane model przedstawiamy w tabeli.
![]()
![]()
![]()
Testowany obiektyw ma bagnet mocujący wykonany ze stopu metalu otaczający 10 styków komunikacyjnych [2]. Tuż za bagnetem jest mała, biała kreska ułatwiająca odpowiednie zamocowanie obiektywu do aparatu [3]. Troszkę dalej znajduje się wykonane ze stopu magnezu, zdejmowane mocowanie statywowe [4], które jest kompatybilne z systemem mocowania Arca-Swiss.
![]()
Dalej jest szeroki, nieruchomy element, na którym znajdują się przełączniki:
![]()
Kolejny element tubusu to bardzo szeroki, ok. 65-milimetrowy pierścień zmiany ogniskowej [11], z czego 54 milimetry pokryte są gumowaną, radełkowaną okładziną. Pierścień ten zatrzymuje się po osiągnięciu skrajnych wartości ogniskowych. Można go - poprzez lekkie przesunięcie w przód - zablokować w pożądanej w danej chwili ogniskowej. Uchroni to przed przypadkową jej zmianą.
![]()
Frontowy element osłony jest zabezpieczony przed uszczerbieniem, dzięki czemu możemy bez większej troski stawiać obiektyw na nierównym, np. kamienistym podłożu. Przednia soczewka nie rotuje, co ułatwia stosowanie filtrów połówkowych czy polaryzacyjnych.
![]()
data dodania: 01-10-2021
godzina dodania: 09:00
odsłon: 15578
powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Laowa 10 mm f/2,8 Zero-D FF - zerowa dystorsja z autofocusem do Sony FE i Nikona Z - dostępność i cena
![]() Test Canona RF 24-105 mm f/2,8 L IS USM Z - pierwszy obiektyw z pierścieniem płynnej regulacji przysłony
![]() TEST Sony A7R V - dążenie do doskonałości, czyli w znanym ciele nowy duch - artykuł z Foto-Kuriera 11/22
![]() Tamron 20-40 mm f/2,8 Di III VC VXD - szerokokątny, a prawie jak standard - test z Foto-Kuriera 10/23
![]() Test Epsona L8050 - wysokonakładowa drukarka fotograficzna i niska cena wydruku - test z Foto-Kuriera 10/23
![]() Canon EOS R8 - najlżejszy pełnoklatkowy aparat systemu EOS R, czyli więcej niż RP i prawie jak R6 Mark II
![]() Test Epsona SureLab SL-D500 - kompaktowa, lekka, cicha i wydajna drukarka - artykuł z Foto-Kuriera 5/2023
![]() Zmiany w wersji mobilnej portalu foto-kurier.pl - m.in. łatwiej i szybciej ocenisz zdjęcia ze smartfonu Wreszcie długo oczekiwane zmiany w wyglądzie serwisu foto-kurier.pl dla wersji mobilnej stały się faktem, obejrzyj zdjęcie na smartfonie wykonane przez Arkadiusza Michalaka i przekonaj się o tym, że dużo przyjemniej i łatwiej przejrzysz wszystkie galerie zdjęciowe w serwisie foto-kurier.pl, ocenisz i skomentujesz zdjęcia ponad 10 tysięcy użytkowników portalu. ![]() World Press Photo of the Year 2025 - zwycięzca i laureaci 17 kwietnia 2025 r. World Press Photo ogłosiło wybór Zdjęcia Roku oraz dwóch finalistów konkursu World Press Photo 2025, prezentującego najlepsze na świecie zdjęcia fotoreporterskie i dokumentalne. Prezentujemy najciekawsze z nagrodzonych prac. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |