testowe Odnowiony PEN - Olympus PEN E-P5 (pełny test z wydania FK 8-9/2013)![]() ciąg dalszy...Szumy Do testu wykorzystaliśmy tablicę barwną X-rite. Pomiary testowe wykonaliśmy na plikach JPEG o najmniejszej kompresji, czyli na największych. Balans bieli i ekspozycja ustawiane były ręcznie wg wskazań urządzeń pomiarowych: Gossen Digipro F i Minolta Color Meter III. Pomiaru zaszumienia dokonaliśmy zarówno przy oświetleniu tablicy światłem żarowym o temperaturze barwowej 3000 K, jak i błyskowym o temperaturze barwowej 5000 K. Pomiary wykonaliśmy przy wyłączonej redukcji szumów oraz przy redukcji na poziomie standard.
![]() Matryca PEN-a E-P5 to milowy krok w stosunku do poprzedniego modelu. Mimo większej rozdzielczości i większemu zakresowi czułości, poziom szumów jest wyraźnie niższy niż w E-P3. Brawo.
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]() Zdjęcia obrazujące degradację szczegółów na skutek zwiększania ekwiwalentu czułości ISO wykonano przy domyślnych ustawieniach aparatu, czyli z redukcją na poziomie standard. Dobra jakość obrazu utrzymuje się do wartości ISO 1600. W szczególnych sytuacjach możemy używać ISO 6400. Dwie najwyższe wartości nie zapewniają satysfakcjonującej jakości zdjęć. Ale w sytuacjach krytycznych można je zastosować.
Mimo zwiększonej rozdzielczości nowa matryca lepiej radzi sobie z szumami niż ta z modelu E-P3. Za szumy przyznajemy taką samą ocenę jak Olympusowi OM-D E-M5 – 5,3 punktu.
data dodania: 11-11-2014
godzina dodania: 13:45
odsłon: 14538
powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Laowa 10 mm f/2,8 Zero-D FF - zerowa dystorsja z autofocusem do Sony FE i Nikona Z - dostępność i cena
![]() Test Canona RF 24-105 mm f/2,8 L IS USM Z - pierwszy obiektyw z pierścieniem płynnej regulacji przysłony
![]() TEST Sony A7R V - dążenie do doskonałości, czyli w znanym ciele nowy duch - artykuł z Foto-Kuriera 11/22
![]() Tamron 20-40 mm f/2,8 Di III VC VXD - szerokokątny, a prawie jak standard - test z Foto-Kuriera 10/23
![]() Test Epsona L8050 - wysokonakładowa drukarka fotograficzna i niska cena wydruku - test z Foto-Kuriera 10/23
![]() Canon EOS R8 - najlżejszy pełnoklatkowy aparat systemu EOS R, czyli więcej niż RP i prawie jak R6 Mark II
![]() Test Epsona SureLab SL-D500 - kompaktowa, lekka, cicha i wydajna drukarka - artykuł z Foto-Kuriera 5/2023
![]() Sony RX1R III - trzecia generacja flagowego kompaktu - dostępność 15 lipca 2025 r. firma Sony zaprezentowała flagowy, pelnoklatkowy kompakt Sony RX1R III. Wyposażono go w 61 milionowy przetwornik obrazu CMOS Exmor R, najnowszy procesor przetwarzania obrazu BIONZ XR oraz obiektyw ZEISS Sonnar T* 35 mm f/2. ![]() Tadeusz Rolke nie żyje (1929-2025) - fotografował jeszcze w wieku 96 lat W wieku 96 lat zmarł Tadeusz Rolke – polski artysta fotografik, prekursor polskiej fotografii reportażowej. Początki jego twórczości przypadły na lata 50. XX w. Więziony w okresie stalinizmu. Studiował historię sztuki na KUL w Lublinie. W fotografii reportażowej starał się oddawać polską rzeczywistość, tworzyć interwencyjną fotografię reportażową. Zajmował się m.in. warunkami życia Cyganów w podwarszawskich miejscowościach. Rejestrował też życie artystyczne stolicy. Publikował w tygodnikach: „Stolica”, „Świat” i wielu innych periodykach. Ostatni raz mieliśmy przyjemność się z nim spotkać w 2023 roku na wernisażu jego wystawy w Galerii Obok ZPAF pt."Beatrycze 2", gdzie również obchodził swoje 94-te urodziny. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |