Wydania FK: 178,
publikacje: 9428,
wydarzenia: 2237,
opisy i testy: 2138,
galerie zdjęć: 304368,
użytkownicy: 9967
Trwa wyszukiwanie informacji - proszę czekać ...
Wyniki wyszukiwania dla podświetlonej kategorii
Test Canona RF 24-105 mm f/2,8 L IS USM Z - pierwszy obiektyw z pierścieniem płynnej regulacji przysłony
ciąg dalszy...
Pod światło
Niezależnie od wybranej ogniskowej zastosowane powłoki optyczne minimalizują efekty zjawy i flary, będące częstym problemem podczas ujęć o szerokim kącie widzenia. Jednak przy f/2,8 zaobserwowaliśmy drobne bliki, które rosną tworząc tęczową flarę dla wyższych wartości przysłony. Za pracę pod światło - 4 punkty.
Dystorsja
Pod względem dystorsji obiektyw jest bardzo dobrze skorygowany. Ponownie zdejmujemy czapki z głów przed konstruktorami z Canona. W całym zakresie ogniskowych dystorsja jest albo zerowa, albo mieści się w granicach błędu pomiarowego. Za dystorsję przyznajemy 6 punktów.
Winietowanie
Winietowanie to popularna wada obiektywów o dużym otworze względnym.
Niestety z tą wadą się tutaj spotykamy. Każde przymkniecie przysłony
zmniejsza winietowanie po to, żeby przy wartości nieco mniejszej niż f/8
pozbyć się go w 100 % dla każdej z wartości ogniskowych jest. Za winietowanie - 4 punkty.
Aberracja chromatyczna
Aberracja chromatyczna została wyeliminowana niemal w 100%. Nawet przy oglądaniu zdjęć z bliska trudno nam będzie ją dostrzec. Za aberrację chromatyczną - 6 punktów.
Podsumowanie
Obiektyw skonstruowano z przeznaczeniem do wykonywania profesjonalnych sesji hybrydowych foto, jak i wideo. Obiektyw dedykowany jest do rejestrowania nagrań reporterskich, filmów dokumentalnych, materiałów firmowych, wesel, imprez i treści do mediów społecznościowych. Canon RF 24-105 mm f/2,8L IS USM Z stanowi kolejny kamień milowy w rozwoju technologii tworzenia obiektywów dla fotografów i operatorów kamer. To obiektyw typu „wszystko w jednym”. W istocie zastępuje wiele obiektywów, łącząc cechy obiektywu fotograficznego i filmowego. Obiektyw jest dość ciężki i to w połączeniu z dość wysoką ceną (16 400 zł) jest jego największą wadą. Jeśli jednak ktoś potrzebuje tego typu szkła i ekonomia zakupu nie jest przeszkodą to nie ma co się zastanawiać. W klasie relacji jakości do ceny przyznajemy 5,25 punktu.
Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024
Serwis Foto-Kurier.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodĂÂĂÂÄÂĂÂ na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglĂÂĂÂÄÂĂÂ darki. WiĂÂĂÂÄÂĂÂcej informacji o celu ich wykorzystania znajdziesz w Polityce cookies