testowe Test Canona RF 24-105 mm f/2,8 L IS USM Z - pierwszy obiektyw z pierścieniem płynnej regulacji przysłony![]() ciąg dalszy...
![]() Adaptery typu Zoom Canon PZ-E2 i Canon PZ-E2B Zestaw funkcji obiektywu Canon RF 24-105 mm f/2,8L IS USM Z można dodatkowo rozbudować dzięki wprowadzonym adapterom Power Zoom, które zwiększą jego uniwersalność dla twórców treści wideo. Adaptery Power Zoom umożliwiają płynną obsługę zoomu i zdalne sterowanie za pośrednictwem aplikacji Canon Camera Connect lub EOS Utility.
![]() Przykręcamy je bez dodatkowych narzędzi za pomocą 3 zintegrowanych z adapterem śrub (A). Do adaptera można podłączyć opcjonalny zewnętrzny zasilacz USB-C (22) umożliwiający dłuższą pracę i szybszą zmianę ogniskowej (23).
![]() Szerokie przyciski tele umożliwiające płynną zmianę ogniskowej. Adapter ma też pokrętło szybkości pracy zoomu (24). Power Zoom PZ-E2B ma 20-pinowe złącze zdalnego sterowania zgodne z wymaganiami Canona dotyczącymi zoomu/ostrości i uchwytu, a także umożliwia zdalne sterowanie przez sieć IP w konfiguracji wielu kamer z kompatybilnymi kamerami obsługującymi protokół XC firmy Canon. Działanie adaptera jest dość skuteczne i efektywne. Musimy jednak pamiętać, że zmianie ogniskowej towarzyszy drobny hałas, który trzeba będzie wyeliminować w postprodukcji. Niestety opisywane adaptery nie należą do najtańszych, a ich cena wynosi ok. 5700 zł.
![]()
![]() Z powodzeniem umożliwia to uzyskanie fotografowanych detali i powiększanie ich do wielkości 68,8 × 46,5 cm dla 300 dpi, co w większości sytuacji wyczerpuje potrzeby fotografujących (24), (25).
![]()
Najsłabiej obiektyw pod tym względem rozdzielczości zachowuje się przy 24 mm, gdzie przy otwartej przysłonie mamy w środku 80 l/mm, a na brzegu 65 l/mm, ale najsłabiej nie oznacza źle. Największą rozdzielczość uzyskaliśmy przy 70 mm dla f/2,8.
![]() Było to powyżej 85 l/mm w środku i powyżej 75 l/mm na brzegu (patrz wykres obok) (26). To świetne wyniki. Za rozdzielczość obiektyw otrzymuje od nas 6 punktów.
data dodania: 04-09-2024
godzina dodania: 09:01
odsłon: 4814
powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Laowa 10 mm f/2,8 Zero-D FF - zerowa dystorsja z autofocusem do Sony FE i Nikona Z - dostępność i cena
![]() TEST Sony A7R V - dążenie do doskonałości, czyli w znanym ciele nowy duch - artykuł z Foto-Kuriera 11/22
![]() Tamron 20-40 mm f/2,8 Di III VC VXD - szerokokątny, a prawie jak standard - test z Foto-Kuriera 10/23
![]() Test Epsona L8050 - wysokonakładowa drukarka fotograficzna i niska cena wydruku - test z Foto-Kuriera 10/23
![]() Canon EOS R8 - najlżejszy pełnoklatkowy aparat systemu EOS R, czyli więcej niż RP i prawie jak R6 Mark II
![]() Test Epsona SureLab SL-D500 - kompaktowa, lekka, cicha i wydajna drukarka - artykuł z Foto-Kuriera 5/2023
![]() Samyang AF 24 mm f/2,8 FE - budżetowy, kompaktowy, jasny, szeroki kąt z mocowaniem Sony - test z Foto-Kuriera 3/23
![]() Panasonic LUMIX S5 II X, wzmocniony i pełnoklatkowy, jeszcze lepiej filmujący brat S5 II, Foto-Kurier na weekend
![]() Test Nikkora Z 35 mm f/1,2 S - do subtelnych nieostrości 5 lutego 2025 r. Nikon zaprezentował między innymi super jasny, pełnoklatkowy obiektyw Nikkor Z 35 mm f/1,2 S. Od tego dnia można szerzej rozmywać świat bawiąc się w wysublimowane nieostrości. W marcu, ten dość dużych wymiarów obiektyw, zagościł w naszej redakcji, dzięki czemu powstał jego test w zestawieniu z Nikonem Z7II... Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |