testowe Magia drukowania - TEST Epson SureColor SC-P600, pełna wersja artykułu z Foto-Kuriera 6/2015ciąg dalszy...
Przykładowe okno dialogowe aplikacji Epson iPrint umożliwiającej bezpośredni wydruk na drukarce z urządzeń mobilnych.
Według producenta drukarka jest idealna do produkcji średnionakładowej – wydruk o wymiarze 11×14 cali (28×35,6 cm) zajmuje drukarce SureColor SC-P600 tylko 153 sekundy (w niskiej rozdzielczości). Podwójne ścieżki papieru (z przodu i z tyłu) umożliwiają drukowanie w formacie do A3+ na wielu różnych rodzajach papieru fotograficznego i artystycznego, na płótnie i grubych nośnikach. Funkcjonalność rolki papieru (2) zapewnia wysoką jakość druku zdjęć panoramicznych (szerokość wałka wynosi 13", a jego średnica to 2").
Epson SC-P600 ma umieszczone łącze USB i gniazdo sieciowe z tyłu drukarki. EPSON SC-P600 może drukować na płytach CD i DVD, papierze artystycznym, papierze matowym i błyszczącym, z rolki; oraz na sztywnych nośnikach, takich jak karton, pianka ekspozycyjna do grubości 1,3 mm. Mogą być to papiery jedno- lub dwustronne. Zadrukowywane arkusze nie mogą być jednak większe niż format A3+ (329×483 mm). Czyli tak samo jak w przypadku R3000. Drukarka ma również możliwość druku bez marginesów. Zarówno papiery typu Fine Art, jak i sztywniejsze (np. Enhanced Matte Posterboard 850 g/m²), podawane są do drukarki od przodu. W tym celu z tyłu zamykamy górny podajnik i otwieramy dolny, a z przodu otwieramy tacę odbiorczą drukarki. Następnie, wciskając odpowiednio wyprofilowane miejsce na szarej tacy, otwieramy ją. Po czym wkładamy papier na tacę (tę samą co do płyt CD) powierzchnią przeznaczoną do zadruku do góry, tak żeby końcówka papieru odpowiadała liniom na podajniku (3) i wciskamy, zgodnie z instrukcją na ekranie LCD, odpowiedni przycisk, i wtedy następuje automatyczny załadunek papieru. Papier (podczas testu sprawdzaliśmy tę funkcję m.in. z matowym papierem Hot Press Natural) zostaje wciągnięty do drukarki, a jego końcówka znajduje się na niższym z podajników tylnych drukarki. W tym momencie czujnik grubości papieru pozycjonuje odpowiednio głowicę względem nośnika. Teraz wciskamy ponownie szarą tacę załadunkową i zamykamy ją. Dzięki temu papier z tylnego podajnika przechodzi na przednią część głównej tacy odbiorczej urządzenia.
Przez cały proces załadunku poprowadzi nas intuicyjna instrukcja na ekranie drukarki. Naprawdę jest to dość intuicyjne rozwiązanie. Niestety tak będzie tylko dla znających m.in.: angielski, niemiecki, rosyjski, hiszpański itd. (holenderski i portugalski też).
Menu ekranu dotykowego jest dość intuicyjne. Szkoda jedynie, że nie ma polskiej wersji językowej.
Zadrukowane arkusze papieru wychodzą na tacę znajdującą się z przodu drukarki. Ten system załadunku znacznie zmniejsza powierzchnię, jaką zajmuje drukarka po rozłożeniu. R600 zajmować będzie w trakcie pracy dużo mniej miejsca na naszych półkach lub stołach, niż model R3880.
data dodania: 11-08-2015
godzina dodania: 13:45
odsłon: 60492
powrót na stronę główną »
Komentarzesortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:Test Canona RF 24-105 mm f/2,8 L IS USM Z - pierwszy obiektyw z pierścieniem płynnej regulacji przysłony
TEST Sony A7R V - dążenie do doskonałości, czyli w znanym ciele nowy duch - artykuł z Foto-Kuriera 11/22
Tamron 20-40 mm f/2,8 Di III VC VXD - szerokokątny, a prawie jak standard - test z Foto-Kuriera 10/23
Test Epsona L8050 - wysokonakładowa drukarka fotograficzna i niska cena wydruku - test z Foto-Kuriera 10/23
Canon EOS R8 - najlżejszy pełnoklatkowy aparat systemu EOS R, czyli więcej niż RP i prawie jak R6 Mark II
Test Epsona SureLab SL-D500 - kompaktowa, lekka, cicha i wydajna drukarka - artykuł z Foto-Kuriera 5/2023
Samyang AF 24 mm f/2,8 FE - budżetowy, kompaktowy, jasny, szeroki kąt z mocowaniem Sony - test z Foto-Kuriera 3/23
Panasonic LUMIX S5 II X, wzmocniony i pełnoklatkowy, jeszcze lepiej filmujący brat S5 II, Foto-Kurier na weekend
Nikkor Z 35 mm f/1,2 i Nikon Coolpix 1100 - niespodziewany debiut, dwie potęgi w różnych kategoriach - znamy cenę 5 lutego 2025 r. Nikon zaprezentował dwa skrajnie różne produkty. Jednym z nich jest superjasny, pełnoklatkowy Nikkor Z 35 mm f/1,2 S, a drugim kompaktowy superzoom Nikon Coolpix 1100. Czyli od dzisiaj można szerzej rozmywać świat i podróżować po Księżycu bez lotu w kosmos. Hanna Kantor zdobywa nagrodę Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 4 lutego 2025 r. firma Sony Europe poinformowała, że nagrodę Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 otrzymała Hanna Kantor. Publikujemy pierwsze wrażenia wyróżnionej i listę zwycięzców z pozostałych krajów. Tamron 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD - również w wersji do Nikona Z 26 września 2024 r. Tamron zaprezentował nowego Tamrona 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD. To wszechstronny obiektyw przeznaczony zarówno do pełnoklatkowych bezlusterkowców z mocowaniem Sony E, jak i Nikon Z. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |