testowe INSTAX zabawne aparaty prawie na każdą imprezę - Pełny test opublikowany w Foto-Kurierze 10/2011ciąg dalszy...
Instax mini 25 - tył
Instax mini 50s - tył
Mini 50S wyposażono w samowyzwalacz.
Czas ładowania lampy wynosi od 0,2 do 5 s, a jej efektywny zasięg należy do przedziału 0,5–2,5 m. W przypadku modelu 50S mamy jeszcze możliwość uruchomienia samowyzwalacza z 7-sekundowym opóźnieniem, który po naciśnięciu spustu migawki podświetla go na czerwono, po to, żeby po ok. 4 sekundach, czyli na 3 sekundy przed wyzwoleniem migawki, zaczął świecić światłem pulsującym. Po dwukrotnym wciśnięciu przycisku samowyzwalacza aparat może wykonać sekwencję 2 zdjęć w odstępach 3 sekundowych. Obydwa aparaty wyposażono w programowaną elektronicznie migawkę realizującą czasy otwarcia od 1/3 do 1/400 s, oraz w dwa spusty migawki (jeden do zdjęć poziomych, a drugi do pionowych).
Do modeli Instax 25 i 50S stosuje się te same ładunki co w mini 7s. Więcej o ładunkach >>>
Po otwarciu tylnej ścianki do środka wkładamy kasetkę z papierem.
Przy zbyt kontrastowych obiektach musimy się liczyć z tym, że dynamika materiału światłoczułego nie jest najwyższa.
Jakość wykonywanych zdjęć Odwzorowanie kolorów wykonywanych zdjęć jest poprawne; wszystkie zdjęcia naświetlone w aparacie i „wydrukowane przez niego” mają błyszczącą powierzchnię, a swym kształtem i wielkością przypominają kartę kredytową. Na obramowaniu części z materiałami światłoczułymi umieszczono białą ramkę, która w najszerszym miejscu posłuży nam do wykonywania krótkich notatek. Trzeba metodą prób i błędów dobrać rodzaj pisaka, gdyż niektóre z tuszy rozmywają się na powierzchni ramki. Podczas wykonywania zdjęć z małych odległości, z nasadką makro, musimy pamiętać o błędzie paralaksy tzn., że obraz widziany w wizjerze optycznym nie pokrywa się z tym, co będziemy mieć na zdjęciu.
Przy fotografowaniu z wykorzystaniem nakładki makro trzeba pamiętać o błędzie paralaksy. Na pierwszym zdjęciu celownik (A) wizjera optycznego był ustawiony na maskę centralnie. Pomimo tego, ze względu na zjawisko paralaksy, maska została naświetlona niecentralnie względem kadru. Na drugim zdjęciu celownik był ustawiony na prawo od pozycji ze zdjęcia 1 (na lewy oczodół maski po prawej stronie).
data dodania: 10-03-2015
godzina dodania: 13:45
odsłon: 49083
powrót na stronę główną »
Komentarzesortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:Test Canona RF 24-105 mm f/2,8 L IS USM Z - pierwszy obiektyw z pierścieniem płynnej regulacji przysłony
TEST Sony A7R V - dążenie do doskonałości, czyli w znanym ciele nowy duch - artykuł z Foto-Kuriera 11/22
Tamron 20-40 mm f/2,8 Di III VC VXD - szerokokątny, a prawie jak standard - test z Foto-Kuriera 10/23
Test Epsona L8050 - wysokonakładowa drukarka fotograficzna i niska cena wydruku - test z Foto-Kuriera 10/23
Canon EOS R8 - najlżejszy pełnoklatkowy aparat systemu EOS R, czyli więcej niż RP i prawie jak R6 Mark II
Test Epsona SureLab SL-D500 - kompaktowa, lekka, cicha i wydajna drukarka - artykuł z Foto-Kuriera 5/2023
Samyang AF 24 mm f/2,8 FE - budżetowy, kompaktowy, jasny, szeroki kąt z mocowaniem Sony - test z Foto-Kuriera 3/23
Panasonic LUMIX S5 II X, wzmocniony i pełnoklatkowy, jeszcze lepiej filmujący brat S5 II, Foto-Kurier na weekend
Nikkor Z 35 mm f/1,2 i Nikon Coolpix 1100 - niespodziewany debiut, dwie potęgi w różnych kategoriach - znamy cenę 5 lutego 2025 r. Nikon zaprezentował dwa skrajnie różne produkty. Jednym z nich jest superjasny, pełnoklatkowy Nikkor Z 35 mm f/1,2 S, a drugim kompaktowy superzoom Nikon Coolpix 1100. Czyli od dzisiaj można szerzej rozmywać świat i podróżować po Księżycu bez lotu w kosmos. Hanna Kantor zdobywa nagrodę Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 4 lutego 2025 r. firma Sony Europe poinformowała, że nagrodę Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 otrzymała Hanna Kantor. Publikujemy pierwsze wrażenia wyróżnionej i listę zwycięzców z pozostałych krajów. Tamron 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD - również w wersji do Nikona Z 26 września 2024 r. Tamron zaprezentował nowego Tamrona 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD. To wszechstronny obiektyw przeznaczony zarówno do pełnoklatkowych bezlusterkowców z mocowaniem Sony E, jak i Nikon Z. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |