testowe TEST Epson SC-F100 sublimacyjny hit - artykuł z Foto-Kuriera 8-9/2021![]() ciąg dalszy...
![]()
Atramenty
![]()
Technologicznie (chemicznie) są to te same atramenty co w dużych profesjonalnych maszynach produkcyjnych z serii F. W przypadku wstępnego napełnienia zasobników w drukarce w butelkach z atramentem pozostaje ok. 50% zawartości początkowej, a w przypadku Black’a jest to jakieś 30% na tzw. dolewkę. Butelkę z pozostałym atramentem wystarczy zakręcić i odstawić na półkę celem jego późniejszego uzupełnienia. Zamknięcie butelki jest na tyle szczelne, że atrament nie wysycha i w każdej chwili możemy go dolać do zasobnika w drukarce.
![]() Atramenty stosowane w F100 spełniają powyższe normy.
Producent pomyślał również o zabezpieczeniu mechanicznym przed pomyleniem się w uzupełnianiu atramentów. W skrócie, nie musimy się obawiać, że oryginalny atrament Epsona np. w czarnym kolorze zostanie wlany do zasobnika na atrament żółty. Brak jednego z atramentów powoduje, że drukarka przerywa drukowanie. Zastosowanie tego typu atramentów podczas druku, tak jak w Epsonie F500, umożliwia prostą obsługę drukarki i łatwe uzupełnianie, nawet w trakcie drukowania.
Cena opakowania atramentu wynosi ok. 117 zł (21 euro) za każdy kolor. Trzeba podkreślić, że podobnie jak w przypadku Epsona SC-F500, wszystkie wydruki wykonane za pomocą oryginalnych atramentów w połączeniu z odpowiedniej jakości materiałami poliestrowymi spełniają normy potwierdzone certyfikatem ECO PASSPORT od organizacji OEKO-TEX. Jest to niezwykle ważne przy zadrukowywaniu tekstyliów i upominków reklamowych (tj. poszewki, fartuszki, kubki, klapki, T-shirty, szaliki itp.) z przeznaczeniem do użytku przez ludzi, a w szczególności przez dzieci.
Instalacja
Technologie i szybkość druku.
![]() Przykładowe okno dialogowe wyświetlacza drukarki ukazujące szczegóły połączenia sieciowego.
Jest to pierwsza drukarka sublimacyjna A4 Epsona wyposażona, poza zwykłym złączem typu Ethernet, również w moduł Wi-Fi obsługiwany za pomocą dedykowanego bezpłatnego oprogramowania producenta (Epson iPrint). Uśredniony poziom hałasu urządzenia podczas pracy nie jest zbyt wysoki i wynosi ok. 47 dB [14].
![]()
Model SC-F100 umożliwia małym firmom uzyskanie krótkiego czasu realizacji zleceń i niski całkowity koszt posiadania (TCO). Dodatkowo podczas obsługi nie wymaga specjalistycznej wiedzy na temat konfiguracji, działania ani konserwacji. Buteleczki z tuszem o pojemności 140 ml w kolorach: czarny, cyan, żółty, magenta umożliwiają firmom pracować dłużej, tym samym redukują wszelkie przestoje.
W przypadku zadruku o wysokiej jakości czas wydruku obrazu formatu A4 wynosi ok. 2 min. i 45 s, a w przypadku wydruków A4 o jakości standardowej trwa to ok. 1 min. 10 s. Nie ma przy tym różnic czasowych wynikających z faktu czy drukujemy z przeznaczeniem na materiał tekstylny, czy też na sztywne podłoże.
![]() Przykładowe okno dialogowe sterownika drukarki
Epson SC-F100 stanowi część kompletnego rozwiązania do druku firmy Epson, obejmującego atramenty, sterownik (profile ICC) [15] i papier, które zaprojektowano z myślą o doskonałej współpracy. Dzięki gwarancji na 1 rok lub 6000 arkuszy A4 (w zależności od tego, co nastąpi wcześniej), właściciel drukarki może spać spokojnie.
data dodania: 20-09-2021
godzina dodania: 09:00
odsłon: 12144
powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Laowa 10 mm f/2,8 Zero-D FF - zerowa dystorsja z autofocusem do Sony FE i Nikona Z - dostępność i cena
![]() Test Canona RF 24-105 mm f/2,8 L IS USM Z - pierwszy obiektyw z pierścieniem płynnej regulacji przysłony
![]() TEST Sony A7R V - dążenie do doskonałości, czyli w znanym ciele nowy duch - artykuł z Foto-Kuriera 11/22
![]() Tamron 20-40 mm f/2,8 Di III VC VXD - szerokokątny, a prawie jak standard - test z Foto-Kuriera 10/23
![]() Test Epsona L8050 - wysokonakładowa drukarka fotograficzna i niska cena wydruku - test z Foto-Kuriera 10/23
![]() Canon EOS R8 - najlżejszy pełnoklatkowy aparat systemu EOS R, czyli więcej niż RP i prawie jak R6 Mark II
![]() Test Epsona SureLab SL-D500 - kompaktowa, lekka, cicha i wydajna drukarka - artykuł z Foto-Kuriera 5/2023
![]() Tadeusz Rolke nie żyje (1929-2025) - fotografował jeszcze w wieku 96 lat W wieku 96 lat zmarł Tadeusz Rolke – polski artysta fotografik, prekursor polskiej fotografii reportażowej. Początki jego twórczości przypadły na lata 50. XX w. Więziony w okresie stalinizmu. Studiował historię sztuki na KUL w Lublinie. W fotografii reportażowej starał się oddawać polską rzeczywistość, tworzyć interwencyjną fotografię reportażową. Zajmował się m.in. warunkami życia Cyganów w podwarszawskich miejscowościach. Rejestrował też życie artystyczne stolicy. Publikował w tygodnikach: „Stolica”, „Świat” i wielu innych periodykach. Ostatni raz mieliśmy przyjemność się z nim spotkać w 2023 roku na wernisażu jego wystawy w Galerii Obok ZPAF pt."Beatrycze 2", gdzie również obchodził swoje 94-te urodziny. ![]() Poza Miastem - Nie tylko na wsi to 6. etap Ligi Foto-Kuriera 2025 - nowy termin - 23 lipca Montaż powstał ze zdjęć następujących osób: Andrzeja Bocheńskiego, Piotra Drasa, Macieja Nowaka, Piotra Rożejowskiego, Marka Sasa, Roberta Sica i Bogusława Wójcikiewicza Oni już wgrali swoje zdjęcia. Zainspiruj się. Przedłużamy termin przyjmowania zgłoszeń do 23.07.2025 r. do godz. 23.59. Dołącz do zabawy w dowolnym momencie. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |