testowe Test drukarki Epson SureColor SC-F2000 - pełna wersja artykułu z Foto-Kuriera 7/2015ciąg dalszy...
Dotychczas dużym problemem w atramentach dostępnych na rynku było krycie koloru białego, plastyka atramentu po utrwaleniu oraz mechaniczna odporność na pranie. W przypadku atramentów Epson UltraChrome DG tego typu problemy zostały zminimalizowane niemalże do zera.
W zestawie z drukarką dostarczane jest oprogramowanie do projektowania Garment Creator, ułatwiające tworzenie oryginalnych koszulek. Drukarka SureColor SC-F2000 ma certyfikat Oeko-Tex 100, międzynarodową normę bezpieczeństwa stosowaną w przemyśle włókienniczym oznaczającą, że urządzenie umożliwia bezpieczne drukowanie na tkaninach przeznaczonych dla dorosłych i dzieci, w tym również dla niemowląt.
Wspomniana wytrzymała głowica drukująca TFP firmy Epson umożliwia nadrukowanie: Epson Sure Color SC-F2000 to jedyna drukarka DTG mająca roczną gwarancję na głowicę drukującą! Epson jest pierwszą firmą na rynku, która zaprezentowała rozwiązanie eliminujące problem zasychania kanału białego w drukarkach adoptowanych do celów DTG. Przy okazji dobrze wiedzieć, że wymiana głowicy kosztuje ok. 1600 euro, ale nabywając np. urządzenie Epsona nie musimy zbyt często martwić się o tego typu wydatki.
Drukowanie odbywa się wielkością kropli na poziomie 21 pl, co determinuje rozdzielczość finalnego pliku. Jednak na końcowym wydruku nie jest to zbytnio zauważalne.
Dzień pracy urządzenia rozpoczynamy od wyjęcia dwóch kartridży białych i wstrząśnięcia ich. Po ich załadunku następuje uruchomienie procesu cyrkulacji atramentu białego, co ma na celu zminimalizowanie problemów z podawaniem atramentu białego w drukarce.
Drukarka jest już gotowa do wydruku.
Teraz uruchamiamy program Garment Creator i wybieramy odpowiednią koszulkę (biała, czarna). Koszulki są różnej klasy i dobrze jest zanim przystąpimy do druku wykonać wydruk testowy określający w procentach stopień chłonności materiału (9) (w tym celu wybieramy z menu print chart i określamy wartość odczytaną z koszulki) (10).
data dodania: 20-09-2015
godzina dodania: 13:45
odsłon: 22908
powrót na stronę główną »
Komentarzesortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:Test Canona RF 24-105 mm f/2,8 L IS USM Z - pierwszy obiektyw z pierścieniem płynnej regulacji przysłony
TEST Sony A7R V - dążenie do doskonałości, czyli w znanym ciele nowy duch - artykuł z Foto-Kuriera 11/22
Tamron 20-40 mm f/2,8 Di III VC VXD - szerokokątny, a prawie jak standard - test z Foto-Kuriera 10/23
Test Epsona L8050 - wysokonakładowa drukarka fotograficzna i niska cena wydruku - test z Foto-Kuriera 10/23
Canon EOS R8 - najlżejszy pełnoklatkowy aparat systemu EOS R, czyli więcej niż RP i prawie jak R6 Mark II
Test Epsona SureLab SL-D500 - kompaktowa, lekka, cicha i wydajna drukarka - artykuł z Foto-Kuriera 5/2023
Samyang AF 24 mm f/2,8 FE - budżetowy, kompaktowy, jasny, szeroki kąt z mocowaniem Sony - test z Foto-Kuriera 3/23
Panasonic LUMIX S5 II X, wzmocniony i pełnoklatkowy, jeszcze lepiej filmujący brat S5 II, Foto-Kurier na weekend
Nikkor Z 35 mm f/1,2 i Nikon Coolpix 1100 - niespodziewany debiut, dwie potęgi w różnych kategoriach - znamy cenę 5 lutego 2025 r. Nikon zaprezentował dwa skrajnie różne produkty. Jednym z nich jest superjasny, pełnoklatkowy Nikkor Z 35 mm f/1,2 S, a drugim kompaktowy superzoom Nikon Coolpix 1100. Czyli od dzisiaj można szerzej rozmywać świat i podróżować po Księżycu bez lotu w kosmos. Hanna Kantor zdobywa nagrodę Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 4 lutego 2025 r. firma Sony Europe poinformowała, że nagrodę Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 otrzymała Hanna Kantor. Publikujemy pierwsze wrażenia wyróżnionej i listę zwycięzców z pozostałych krajów. Tamron 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD - również w wersji do Nikona Z 26 września 2024 r. Tamron zaprezentował nowego Tamrona 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD. To wszechstronny obiektyw przeznaczony zarówno do pełnoklatkowych bezlusterkowców z mocowaniem Sony E, jak i Nikon Z. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |