testowe Skomputeryzowana głowica fotograficzna, czyli 1250 mm i montaż do panoramowania Virtuosociąg dalszy...
Zastosowanie Virtuoso w fotografii:
Teleskop umożliwia fotografowanie w trybie timelapse. Montaż stwarza możliwość płynnego i powolnego obrotu pomiędzy 6 zaprogramowanymi punktami.
Teleskop Virtuoso sprawdza się także w fotografowaniu panoramy, i to zarówno klasycznie, poprzez obrót w poziomie, jak i w równoległych pasach. Procedura przygotowania montażu do panoramowania sprowadza się do określenia pola widzenia obiektywu i do określenia limitów obrotu w poziomie i w pionie. Przy odpowiednim ustawieniu limitów możliwe jest wykonanie pełnej panoramy sferycznej – montaż sfotografuje całe swoje otoczenie.
Wystarczy skierować aparat w stronę obiektu, nacisnąć kombinację przycisków, a pozycja obiektu zostanie zapamiętana. Uruchomienie procedury cyklicznego fotografowania powoduje, że aparat jest przesuwany między kolejnymi położeniami i w momencie osiągnięcia określonej pozycji zatrzymuje się na chwilę, a dołączony kabel wyzwala migawkę aparatu. Sekwencja powtarzana jest do momentu przerwania odpowiednią kombinacją klawiszy. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy cyklicznie fotografować kilka wybranych obiektów.
Montaż MiniDob wyposażony jest w wężyk spustowy w standardzie minijack 2,5 mm. Kabel jest kompatybilny ze wszystkimi aparatami Canon z trzy- i czterocyfrowych serii (300D, 400D, 1000D, 550D itd.) oraz ze sterownikami GoTo SynScan w wersji AZ, identycznymi z tymi stosowanymi w dużych dobsonach GoTo. Podłączenie takiego sterownika umożliwia na automatyczne wyszukiwanie ciał niebieskich z wykorzystaniem zaprogramowanej obszernej bazy obiektów.
Specyfikacja techniczna:
Wyposażenie: data dodania: 04-01-2014
godzina dodania: 13:45
odsłon: 12229
powrót na stronę główną »
Komentarzesortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:Test Canona RF 24-105 mm f/2,8 L IS USM Z - pierwszy obiektyw z pierścieniem płynnej regulacji przysłony
TEST Sony A7R V - dążenie do doskonałości, czyli w znanym ciele nowy duch - artykuł z Foto-Kuriera 11/22
Tamron 20-40 mm f/2,8 Di III VC VXD - szerokokątny, a prawie jak standard - test z Foto-Kuriera 10/23
Test Epsona L8050 - wysokonakładowa drukarka fotograficzna i niska cena wydruku - test z Foto-Kuriera 10/23
Canon EOS R8 - najlżejszy pełnoklatkowy aparat systemu EOS R, czyli więcej niż RP i prawie jak R6 Mark II
Test Epsona SureLab SL-D500 - kompaktowa, lekka, cicha i wydajna drukarka - artykuł z Foto-Kuriera 5/2023
Samyang AF 24 mm f/2,8 FE - budżetowy, kompaktowy, jasny, szeroki kąt z mocowaniem Sony - test z Foto-Kuriera 3/23
Panasonic LUMIX S5 II X, wzmocniony i pełnoklatkowy, jeszcze lepiej filmujący brat S5 II, Foto-Kurier na weekend
Nikkor Z 35 mm f/1,2 i Nikon Coolpix 1100 - niespodziewany debiut, dwie potęgi w różnych kategoriach - znamy cenę 5 lutego 2025 r. Nikon zaprezentował dwa skrajnie różne produkty. Jednym z nich jest superjasny, pełnoklatkowy Nikkor Z 35 mm f/1,2 S, a drugim kompaktowy superzoom Nikon Coolpix 1100. Czyli od dzisiaj można szerzej rozmywać świat i podróżować po Księżycu bez lotu w kosmos. Hanna Kantor zdobywa nagrodę Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 4 lutego 2025 r. firma Sony Europe poinformowała, że nagrodę Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 otrzymała Hanna Kantor. Publikujemy pierwsze wrażenia wyróżnionej i listę zwycięzców z pozostałych krajów. Tamron 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD - również w wersji do Nikona Z 26 września 2024 r. Tamron zaprezentował nowego Tamrona 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD. To wszechstronny obiektyw przeznaczony zarówno do pełnoklatkowych bezlusterkowców z mocowaniem Sony E, jak i Nikon Z. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |