testowe Skomputeryzowana głowica fotograficzna, czyli 1250 mm i montaż do panoramowania VirtuosoTeleskop Virtuoso to nowatorskie i niespotykane dotąd urządzenie o szerokich możliwościach. Nowatorski jest przede wszystkim montaż. Razem z tubą optyczną, czyli teleskopem zbudowanym w systemie Maksutova, jest to konstrukcja, która łączy w sobie cechy wygodnego, przenośnego teleskopu dla początkujących, a także bogatego w funkcje statywu fotograficznego, umożliwiającego wykonywanie timelapsów, fotografowanie wybranych obiektów w określonej kolejności, czy nawet na wykonywanie pełnych sferycznych panoram. W istocie jest to także skomputeryzowana głowica fotograficzna z precyzyjnym napędem elektrycznym.
W zestawie, oprócz tuby optycznej Maksutowa znajduje się solidne mocowanie pod aparat fotograficzny. Mocowanie to umożliwia wykorzystanie montażu w roli przenośnego, zautomatyzowanego statywu do zastosowań czysto fotograficznych i multimedialnych. Można zatem powiedzieć, że jest to skomputeryzowana głowica fotograficzna. Automatyka montażu umożliwia wykonywanie timelapsów, nagrywanie filmów z płynnym prowadzeniem, cykliczne fotografowanie kilku zaprogramowanych obiektów, oraz co najciekawsze – fotografowanie panoramiczne, w tym fotografowanie sfery 360°. Teleskop umożliwia fotografowanie w trybie timelapse. Montaż umożliwia bowiem płynny i powolny obrót pomiędzy 6 zaprogramowanymi punktami. Obrót może być wykonywany z różnymi prędkościami, przy czym największa prędkość obrotu wynosi 2,5° na sekundę. Przy prędkości najmniejszej, głowica wykonuje pełny obrót na dobę.
Zastosowanie Virtuoso w astronomii:
Największą zaletą teleskopu Virtuoso jest możliwość śledzenia obiektów astronomicznych. To zaawansowany system precyzyjnych silników krokowych oraz podwójnych enkoderów osi, opatentowany przez firmę Sky-Watcher. Jest on w stanie śledzić obiekt astronomiczny obracając teleskopem w obu osiach. Ma również możliwość współpracy z pilotami SynScan AZ, znanymi z dużych teleskopów Dobsona. Po doposażeniu Virtuoso w taki pilot, użytkownik ma dostęp do bazy danych kilkudziesięciu tysięcy obiektów astronomicznych, które może samodzielnie znaleźć i obserwować za pomocą teleskopu.
Jest to jedyny teleskop w tej klasie cenowej, który daje taką możliwość!
Mimo, że jest to urządzenie z systemem prowadzenia i z bogatymi funkcjami, do prawidłowego uruchomienia nie potrzebuje większej wiedzy czy umiejętności. Po wypoziomowaniu teleskopu i wpisaniu współrzędnych geograficznych do systemu, teleskop sam zaczyna śledzić obiekty astronomiczne. Jeśli kiedykolwiek marzyłeś o obserwacjach przez teleskop, ale miałeś obawy czy podołasz, Virtuso Cię nie zawiedzie. To fakt. Kolejnym plusem są małe wymiary. Teleskop Virtuoso mieści się na stole i ma kilkadziesiąt centymetrów wysokości. Waży kilka kilogramów i swoimi rozmiarami nie sprawi nikomu kłopotu. W podstawie znajduje się poziomnica.
data dodania: 04-01-2014
godzina dodania: 13:45
odsłon: 12228
powrót na stronę główną »
Komentarzesortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:Test Canona RF 24-105 mm f/2,8 L IS USM Z - pierwszy obiektyw z pierścieniem płynnej regulacji przysłony
TEST Sony A7R V - dążenie do doskonałości, czyli w znanym ciele nowy duch - artykuł z Foto-Kuriera 11/22
Tamron 20-40 mm f/2,8 Di III VC VXD - szerokokątny, a prawie jak standard - test z Foto-Kuriera 10/23
Test Epsona L8050 - wysokonakładowa drukarka fotograficzna i niska cena wydruku - test z Foto-Kuriera 10/23
Canon EOS R8 - najlżejszy pełnoklatkowy aparat systemu EOS R, czyli więcej niż RP i prawie jak R6 Mark II
Test Epsona SureLab SL-D500 - kompaktowa, lekka, cicha i wydajna drukarka - artykuł z Foto-Kuriera 5/2023
Samyang AF 24 mm f/2,8 FE - budżetowy, kompaktowy, jasny, szeroki kąt z mocowaniem Sony - test z Foto-Kuriera 3/23
Panasonic LUMIX S5 II X, wzmocniony i pełnoklatkowy, jeszcze lepiej filmujący brat S5 II, Foto-Kurier na weekend
Nikkor Z 35 mm f/1,2 i Nikon Coolpix 1100 - niespodziewany debiut, dwie potęgi w różnych kategoriach - znamy cenę 5 lutego 2025 r. Nikon zaprezentował dwa skrajnie różne produkty. Jednym z nich jest superjasny, pełnoklatkowy Nikkor Z 35 mm f/1,2 S, a drugim kompaktowy superzoom Nikon Coolpix 1100. Czyli od dzisiaj można szerzej rozmywać świat i podróżować po Księżycu bez lotu w kosmos. Hanna Kantor zdobywa nagrodę Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 4 lutego 2025 r. firma Sony Europe poinformowała, że nagrodę Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 otrzymała Hanna Kantor. Publikujemy pierwsze wrażenia wyróżnionej i listę zwycięzców z pozostałych krajów. Tamron 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD - również w wersji do Nikona Z 26 września 2024 r. Tamron zaprezentował nowego Tamrona 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD. To wszechstronny obiektyw przeznaczony zarówno do pełnoklatkowych bezlusterkowców z mocowaniem Sony E, jak i Nikon Z. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |