testowe Epson L800 - drukuj więcej za mniej, 15 gr za wydruk. TEST opublikowany w FK 3/2012![]() Na początku lutego firma Epson, przy okazji targów reklamy RemaDays w Warszawie, na swoim stoisku zaprezentowała nowe ekonomiczne systemy drukujące.
![]()
Epson, jako pierwszy na świecie producent drukarek, wprowadził własny system stałego zasilania w atrament dla popularnych, budżetowych urządzeń drukujących w formacie A4 wyposażonych w technologię piezoelektryczną. W nowy system wyposażone są trzy urządzenia: fotograficzna drukarka Epson L800, urządzenie wielofunkcyjne Epson L200 i jednofunkcyjna drukarka Epson L100. Duże, zewnętrzne pojemniki można uzupełniać specjalnym, oryginalnym, nowym atramentem Epsona, dostępnym w butelkach o pojemności 70 ml.
![]()
– bez uzupełniania atramentu – do 1800 zdjęć 10×15 cm (dane firmy Epson dotyczące modelu L800). Nowe urządzenia dostępne będą od marca br. tylko na wybranych rynkach: w Europie Wschodniej, Turcji, Iranie i Kenii.
![]()
Proces przygotowania drukarki do druku polegał jedynie na przekręceniu odpowiedniego przełącznika z pozycji transportowej w roboczą.
![]() Wraz z drukarką otrzymujemy 6 butelek z atramentem o pojemności 70 ml każdy.
Nazwano go FIT (Fast Ink Top-up). System minimalizuje ryzyko wycieku zarówno przy napełnianiu, pracy jak i przy przewożeniu drukarki. Gwarantuje to starannie zaprojektowany, precyzyjny system szczelnych korków, filtrów i zaworów ssących, który kontroluje przepływ atramentu i zapobiega przepływowi zwrotnemu. Wymiana tuszy jest naprawdę prosta, czysta i przyjemna. Drukujący ma do dyspozycji 6 kolorów atramentu (C, light C, M, light M, Y i K). Każdy kolor znajduje się w oddzielnym pojemniku umieszczonym na zewnątrz drukarki.
![]() Numer, który należy wprowadzić, gdy chcemy dolać nowego atramentu ma zapobiegać korzystaniu z „obcych” tuszy. Wg naszych wstępnych analiz, dolanie tuszu do częściowo zapełnionego pojemnika nie wymaga podawania tego numeru.
Drukarka Epson L800 umożliwia uzyskanie realistycznych, o dość dobrej rozdzielczości, trwałych wydruków zdjęć bez marginesów, o maksymalnej wielkości A4 (297×210 mm). Wydruk jest odporny na zalanie. Po 3 dniach moczenia kartki w wodzie rozwarstwieniu uległy jedynie krawędzie papieru na głębokości ok. 2 mm. Atrament zachował swoje parametry. To bardzo dobry wynik. Można też wykonać trwałe nadruki na płytach CD i DVD. Według producenta nawet większą liczbę zdjęć można wydrukować szybko i skutecznie, ponieważ drukowanie zdjęcia w formacie 10×15 cm zajmuje zaledwie 12 s. Według naszych pomiarów wydruk motywu testowego w tym formacie trwał ok. 20 s od momentu „zrzucenia” pliku na drukarkę. Bez uzupełniania pojemników z atramentem można według producenta wydrukować ok. 1800 zdjęć formatu 10 ×15 cm. Jednak w praktyce bywa z tym różnie. Dużo zależy od kolorów drukowanego motywu. Przewidywane obciążenie drukarek to 600 stron A4 miesięcznie (tj. około 2400 wydruków formatu 10×15 cm). W ramach testu wydrukowaliśmy, w ciągu 3 dni, około 1000 odbitek formatu 10×15 cm. Z racji drukowanego motywu z kwiatami bardzo szybko zużywał się tusz żółty i magenta.
![]() Strzałką oznaczono poziom żółtego atramentu, jaki pozostał po wydrukowaniu ok. 600 kartek formatu 10×15 cm. Różne zużycie tuszu jest zależne od barw wydruku.
Pierwszy z nich wymieniliśmy po wykonaniu ok. 650 odbitek formatu 10×15 cm.* Do testu otrzymaliśmy przedprodukcyjny model drukarki i być może dlatego po wydrukowaniu około 400 kopii zdjęć konieczne było przeczyszczenie głowicy drukującej. Dokonywane jest to automatycznie poprzez sterownik drukarki, a do procesu czyszczenia potrzebna nam jest jedynie kartka A4 – do ocenienia jego skuteczności. Pomimo tego, że w menu, jak to w większości drukarek Epsona, języka polskiego nie zobaczymy to sam proces „kalibracji” jest dość prosty i intuicyjny w obsłudze. * Wydruk testowy otrzymają wszyscy prenumeratorzy tego wydania.
data dodania: 27-06-2012
godzina dodania: 16:09
odsłon: 24827
powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Laowa 10 mm f/2,8 Zero-D FF - zerowa dystorsja z autofocusem do Sony FE i Nikona Z - dostępność i cena
![]() Test Canona RF 24-105 mm f/2,8 L IS USM Z - pierwszy obiektyw z pierścieniem płynnej regulacji przysłony
![]() TEST Sony A7R V - dążenie do doskonałości, czyli w znanym ciele nowy duch - artykuł z Foto-Kuriera 11/22
![]() Tamron 20-40 mm f/2,8 Di III VC VXD - szerokokątny, a prawie jak standard - test z Foto-Kuriera 10/23
![]() Test Epsona L8050 - wysokonakładowa drukarka fotograficzna i niska cena wydruku - test z Foto-Kuriera 10/23
![]() Canon EOS R8 - najlżejszy pełnoklatkowy aparat systemu EOS R, czyli więcej niż RP i prawie jak R6 Mark II
![]() Test Epsona SureLab SL-D500 - kompaktowa, lekka, cicha i wydajna drukarka - artykuł z Foto-Kuriera 5/2023
![]() Poznaj tematy Ligi Foto-Kuriera 2025 - pula nagród przekracza 21 tys. złotych - dołącz w dowolnym momencie Dołącz do konkursu na dowolnym jego etapie. LIGA Foto-Kuriera 2025 ma 9 -etapów. Zdjęcia jpg (RGB) mieszczące się w kwadracie 1200 x 1200 (mniejsze niż 2 MB) pikseli można wgrywać do serwisu zgdonie z terminarzem podanym dalej. Zapoznaj się z regulaminem konkursu i pulą nagród comiesięcznych i finałowych. Wartość nagród wynosi ok. 20 tys. zł. ![]() Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy bez tajemnic - w salonach EMPIK i on-line Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy - jest w najlepszych salonach prasowych oraz w naszym e-kiosku. Czy wiecie jaka jest średnia wartość obiektywu zamieszczonego w tej publikacji mieszczącej m.in. opisy ponad 110 obiektywów? Czym się różnią obiektywy do bezlusterkowców od tych do lustrzanek? Co to jest skala odwzorowania? Jaki kąt widzenia ma dany obiektyw? Co to jest bokeh i jak go kreować? Na te i wiele innych pytań znajdziecie w nim odpowiedź. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |