testowe Wakacyjne statywy czyli co nowego w Manfrotto - pełna wersja artykułu opublikowanego w FK 5/2008![]() Manfrotto to firma z ponad trzydziestoletnimi tradycjami. Trudno przez tak długi okres zaskakiwać nowościami. Mimo to, w ofercie włoskiego giganta co kilka lat pojawiają się nowe rozwiązania, owocujące kolejnymi modelami statywów. Zatem przyjrzyjmy się, co kryje tajemnicze oznaczenie „X” w popularnych statywach 190 i 055.
![]()
Manfrotto to firma z ponad trzydziestoletnimi tradycjami. Trudno przez tak długi okres zaskakiwać nowościami. Mimo to, w ofercie włoskiego giganta co kilka lat pojawiają się nowe rozwiązania, owocujące kolejnymi modelami statywów. Zatem przyjrzyjmy się, co kryje tajemnicze oznaczenie „X” w popularnych statywach 190 i 055.
![]() Sposób przekładania kolumny centralnej do pozycji poziomej w statywie 190PROB
Kompromis między poszczególnymi cechami oraz korzystny stosunek możliwości do ceny stanowi o sukcesie modeli 190 i 055 we wszystkich produkowanych wersjach.
![]() Nowe rozwiązanie umożliwiające zamocowanie kolumny centralnej poziomo
Największą, rzucającą się w oczy różnicą jest zmiana sposobu realizowania funkcji zmiany położenia kolumny centralnej z pionowego na poziomy. Dotyczy to modelu XPROB. Dotychczas, żeby wykonać taką operację, należało kręcąc pokrętłem znajdującym się na dole kolumny centralnej rozkręcić ową kolumnę na dwie części. Następnie przełożyć kolumnę do położenia poziomego i skręcić dwie części z powrotem. Nowe rozwiązanie gniazda, zastosowane w modelach 190XPROB i 055XPROB, znacznie ułatwia i przyspiesza całą operację. Poluzowywujemy śrubę służącą do regulowania wyciągu kolumny, a co za tym idzie wysokości aparatu, wysuwamy ją do skrajnego położenia, przekręcamy o 90 stopni i wsuwamy w otwór blokujący.
![]() Kąty rozłożenia nóg statywów serii „X”
data dodania: 31-08-2009
godzina dodania: 16:06
odsłon: 14279
powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Klauzule informacyjne na gruncie RODO - zakres i przykładowa treść klauzuli - artykuł z Foto-Kuriera 10/18
![]() Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy bez tajemnic - w najlepszych salonach prasowych i on line Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy - jest w najlepszych salonach prasowych oraz w naszym e-kiosku. Czy wiecie jaka jest średnia wartość obiektywu zamieszczonego w tej publikacji mieszczącej m.in. opisy ponad 110 obiektywów? Czym się różnią obiektywy do bezlusterkowców od tych do lustrzanek? Co to jest skala odwzorowania? Jaki kąt widzenia ma dany obiektyw? Co to jest bokeh i jak go kreować? Na te i wiele innych pytań znajdziecie w nim odpowiedź. ![]() Test Epsona EcoTank L8180 - fotograficzna jakość do A3+ (a nawet do 2 m długości) przy niskiej cenie w Pierwszy raz na temat tej drukarki pisaliśmy w wydaniu specjalnym Foto-Kuriera 2/21 w grudniu 2021 roku, ale dopiero teraz ten ciekawy model 6-cio kolorowej drukarki A3+ w systemie EcoTank trafił pod nasze redakcyjne strzechy. Dzięki temu mogliśmy go przetestować, a teraz dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami. ![]() Test Nikona Z50II - wreszcie poprawiony, z matrycą APS-C 7 listopada 2024 r., po ponad pięciu latach od premiery Nikona Z50 (10.2019 r.), Nikon zaprezentował swój najnowszy, również produkowany w Tajlandii, model bezlusterkowca o symbolu Nikon Z50II. Jest to nadal budżetowy aparat typu DX, czyli z matrycą APS-C o rozdzielczości 20,9 mln pikseli, ale wprowadzono w nim sporo dobrych modyfikacji likwidując przepaść technologiczną między modelem APS-C, a współczesnymi modelami pełnoklatkowymi tego producenta. W grudniu egzemplarz finalny trafił do naszej redakcji, a w dalszej części prezentujemy pełny test tego modelu aparatu. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |