testowe ![]() TEST Fujifilm Frontier DE100 - nowa odsłona profesjonalnego druku - pełny Test z Foto-Kuriera 7/19![]() ![]() W marcu 2015 roku w Foto-Kurierze 3/2015 ukazał się test Epsona SureLab D700, w październiku 2016 (FK 10/16) opublikowaliśmy test Fujifilm DX100, po to żeby w tym numerze móc wykonać test, zaprezentowanego 5 marca 2019 roku, następcy Fujifilm DX100 o oznaczeniu DE100.
![]()
W latach poprzedzających ukazanie się modelu DE100 (model ten był promowany na odbywających się w maju targach Film Video Foto 2019 w Łodzi [1]) firmy Epson i Fujifilm szły ramię w ramię oferując takie samo urządzenie drukujące pod różnymi nazwami, czyli drukarkę o możliwościach ekonomicznego minilabu (D700 i DX100). Jednak w 2018 roku drogi obu firm rozeszły się i Fujifilm nawiązała współpracę z firmą Ricoh, na skutek której na rynku pojawił się najnowszy model drukarki Fujifilm DE 100, który testujemy w tym wydaniu.
W publikacji na temat najnowszej drukarki Fujifilm DE100
odnosimy się, tam gdzie to ma sens, do modelu Fujifilm Frontier-S DX100.
![]()
Od zewnątrz
Niewielkie wymiary i waga
sprawiają, że drukarkę można montować np. w zakładach fotograficznych,
które dotychczas nie mogły wstawić większego minilabu. Podobnie jak
w przypadku DX100 tak i przy DE100, w zależności od modelu biznesowego,
można skonfigurować
Jedynym złączem w drukarce, poza zasilaniem, jest
port USB, który wykorzystujemy do bezpośredniego podpięcia drukarki
do komputera. Fujifilm DE100 nie jest drukarką sieciową, ale też nie ma
potrzeby, żeby nią była.
Fujifilm DE100, tak jak DX100, cały panel komunikacyjny ma umieszczony w przedniej, górnej części obudowy po obu stronach komory [2], do której ładowany jest papier [3]. Wszystkie media ładujemy do drukarki z przodu [4], tak więc nie ma konieczności ciągłego wyjmowania drukarki z obudowy lub odsuwania jej od ściany.
![]()
![]()
W modelu DE100 znacznie uproszczono wymianę papieru. W bocznych czarnych „kołach” ograniczających rolki papieru wprowadzono zielone zaciski [5], które ułatwiają szybką wymianę papieru. W samej drukarce ograniczono też liczbę prowadnic papieru do jednej [6], w której zmieniamy jedynie w prosty sposób szerokość wprowadzanego papieru przesuwając go na pole o odpowiedniej kolorystyce. To znacznie poprawiło intuicyjność obsługi urządzenia.
![]()
Przy okazji omawiania załadunku papieru warto zwrócić uwagę na nowy przycisk PAUSE [7] znajdujący się tuż obok przycisku zasilania POWER. Żeby wspomniane przyciski POWER i PAUSE zadziałały musimy każdy z nich dłużej przytrzymać. Ma to zapobiec przypadkowemu ich wciśnięciu np. podczas transportu lub obsługi. Przycisk PAUSE wykorzystujemy gdy chcemy zmienić papier, a on niestety nie zwinął się samoczynnie. W takim przypadku naciskamy przycisk PAUSE i papier sam nawija się z powrotem na rolkę. Przycisk ten służy nam też do przerwania wykonywanego zlecenia. Co umożliwia nam zaoszczędzenia papieru w przypadkach gdy np. po rozpoczęciu drukowania będziemy chcieli z niego zrezygnować. Pamiętajmy, że gdy przerwiemy zlecenie w trakcie jego wykonywania to musimy wznowić jego realizację samodzielnie od początku.
![]() Warto też wspomnieć o nowych dwóch rolkach [8] [9], które pomagają zwijać papier.
![]()
data dodania: 06-09-2019
godzina dodania: 07:18
odsłon: 21171
powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Laowa 10 mm f/2,8 Zero-D FF - zerowa dystorsja z autofocusem do Sony FE i Nikona Z - dostępność i cena
![]() Test Canona RF 24-105 mm f/2,8 L IS USM Z - pierwszy obiektyw z pierścieniem płynnej regulacji przysłony
![]() TEST Sony A7R V - dążenie do doskonałości, czyli w znanym ciele nowy duch - artykuł z Foto-Kuriera 11/22
![]() Tamron 20-40 mm f/2,8 Di III VC VXD - szerokokątny, a prawie jak standard - test z Foto-Kuriera 10/23
![]() Test Epsona L8050 - wysokonakładowa drukarka fotograficzna i niska cena wydruku - test z Foto-Kuriera 10/23
![]() Canon EOS R8 - najlżejszy pełnoklatkowy aparat systemu EOS R, czyli więcej niż RP i prawie jak R6 Mark II
![]() Test Epsona SureLab SL-D500 - kompaktowa, lekka, cicha i wydajna drukarka - artykuł z Foto-Kuriera 5/2023
![]() Samyang AF 24 mm f/2,8 FE - budżetowy, kompaktowy, jasny, szeroki kąt z mocowaniem Sony - test z Foto-Kuriera 3/23
![]() Panasonic LUMIX S5 II X, wzmocniony i pełnoklatkowy, jeszcze lepiej filmujący brat S5 II, Foto-Kurier na weekend
![]() Sony FE 400-800 mm f/6,3-8 G OSS 26 lutego 2025 r. firma Sony zaprezentowąła pierwszy superteleobiektyw zmiennoogniskowy G™ z ogniskową 800 mm. Ten pełnoklatkowy zoom z mocowaniem typu E ma odznaczać się wysoką... ![]() Nanlite Forza 60 CR - lampy z mocowaniem Bowens Jest to najmniejsza lampa Forza z RGBLAC z CRMX! Została zaprojektowana, aby sprostać wymaganiom profesjonalistów, którzy chcą zintegrować światło... ![]() Canon RF 24 mm f/1,4L VCM Zaprezentowany 30 października 2024 r. Canon RF 24 mm f/1,4L VCM, wzbogacając ofertę hybrydowych urządzeń przeznaczonych dla twórców filmów i zdjęć, jest lżejszy o 20% od swojego poprzednika z serii EF (Canona EF 24 mm f/1,4L II USM) i ... Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |