testowe Kolorowe MIKRUSY o dużych możliwościach: Olympus Tough-8000, Panasonic Lumix FT1, SONY T900, Nikon S60, Samsung NV9 / TEST![]() ciąg dalszy...
Możliwości fotograficzne Aparat wyposażono w przetwornik typu CCD (4:3) o wymiarach ą˛,łł cala i całkowitej liczbie pikseli 12,7 mln. Maksymalna rozdzielczość zdjęć to 4000×3000 pikseli, co gwarantuje nam odbitki o wymiarach 25,4×33,8 cm dla 300 dpi. Za przetwarzanie obrazu „odpowiada” procesor Panasonika Venus Engine V (HD).
![]() Podobnie jak w przypadku T8000, zaślepki złącz zostały dodatkowo uszczelnione. FT1 dodatkowo informuje nas o zabrudzeniach na uszczelce.
Układ optyczny zaprojektowała firma Leica. Jest to Leica DC Vario-Elmarit, czyli 4,6-krotny zoom optyczny o użytecznym zakresie ogniskowych 28-128 mm (dla małego obrazka).
![]() Podobnie jak w przypadku T8000, zaślepki złącz zostały dodatkowo uszczelnione. FT1 dodatkowo informuje nas o zabrudzeniach na uszczelce.
Być może w modelu finalnym problem ten uda się wyeliminować. Ponadto dodać należy, że przy zdjęciach podwodnych wymagane jest bardzo dobre światło. Tego typu aparat należy więc traktować bardziej jako „bryzgoszczelnego” towarzysza kąpieli słonecznych, niż służącego do skutecznego fotografowania pod wodą. Mimo to, reasumując, pod względem jakości zdjęć aparat zapowiada się bardzo obiecująco.
Sony Cyber-shotT900
![]()
Stacja dokująca to bardzo wygodny sposób ładowania baterii i komunikowania się aparatu z komputerem. Jej zastosowanie umożliwiło zredukowanie liczby złącz w aparacie do jednego (uniwersalnego).
Wykonanie i obsługa
T900 to wśród „kieszonkowców” typowy przedstawiciel klasy stylowej. Tym razem mamy do czynienia z konstrukcją dużo lżejszą i bardziej delikatną. Niezwykle smukły (15,1 mm) i wyposażony w 3,5-calowy dotykowy ekran Xtra Fine LCD (921 tys. punktów) ma przyciągać uwagę elegancką, wysmakowaną stylistyką. Aparat wydaje się lekki i kruchy, ale to tylko złudzenie. Wykonano go z dobrej jakości stopów metali i dobrych tworzyw sztucznych. Przesuwana przednie ścianka, charakterystyczna dla marki Sony, osłania obiektyw i jednocześnie dodaje całej konstrukcji elegancji. Aparatem sterujemy dotykowo, praktycznie wszystkie niezbędne parametry ustawiamy z poziomu ekranu. Trzeba przyznać, że obsługa jest przyjemna i może przekonać do siebie nawet największego sceptyka. Zmiana ustawień nie sprawi też problemów osobom o większych dłoniach. Ekran jest precyzyjny i – co ważne – nie przeczulony na dotyk. Aparat dostępny jest w czterech wersjach kolorystycznych: srebrnej, czarnej, czerwonej i brązowej.
![]() Układ optyczny w SONY T900 to prawdziwy majstersztyk firmy Carl Zeiss
Możliwości fotograficzne Podobnie jak „pancerni” rówieśnicy, stylowy T900 wyposażony został w 12-milionowy przetwornik Super Had CCD (4:3) o wymiarach ą˛,łł cala. Serce aparatu stanowi szybki procesor obrazowy BIONZ. Maksymalna rozdzielczość wykonywanych zdjęć to 4000×3000 pikseli. Nasze odbitki będą więc miały 25,4×33,8 cm dla 300 dpi. Aparat wyposażono w optyczny stabilizator obrazu SteadyShot oraz możliwość rejestracji filmów HD (720p) z dźwiękiem stereofonicznym. 4-krotny zoom opracowany dla Sony przez firmę Carl Zeiss „oferuje” zakres ogniskowych 35-140 mm (dla filmu 35 mm). Aparat nie ma więc specjalnie szerokiego kąta. Dla początkujących fotoamatorów przydatna okaże się na pewno funkcja inteligentnej ekspozycji, która analizuje kadr i automatycznie dobiera najlepsze parametry. Na uwagę zasługuje też duży, 3,5-calowy ekran LCD rozdzielczością nie ustępujący profesjonalnym lustrzankom (921 tys. punktów).
data dodania: 18-07-2009
godzina dodania: 16:05
odsłon: 26157
powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Laowa 10 mm f/2,8 Zero-D FF - zerowa dystorsja z autofocusem do Sony FE i Nikona Z - dostępność i cena
![]() Test Canona RF 24-105 mm f/2,8 L IS USM Z - pierwszy obiektyw z pierścieniem płynnej regulacji przysłony
![]() TEST Sony A7R V - dążenie do doskonałości, czyli w znanym ciele nowy duch - artykuł z Foto-Kuriera 11/22
![]() Tamron 20-40 mm f/2,8 Di III VC VXD - szerokokątny, a prawie jak standard - test z Foto-Kuriera 10/23
![]() Test Epsona L8050 - wysokonakładowa drukarka fotograficzna i niska cena wydruku - test z Foto-Kuriera 10/23
![]() Canon EOS R8 - najlżejszy pełnoklatkowy aparat systemu EOS R, czyli więcej niż RP i prawie jak R6 Mark II
![]() Test Epsona SureLab SL-D500 - kompaktowa, lekka, cicha i wydajna drukarka - artykuł z Foto-Kuriera 5/2023
![]() Samyang AF 24 mm f/2,8 FE - budżetowy, kompaktowy, jasny, szeroki kąt z mocowaniem Sony - test z Foto-Kuriera 3/23
![]() Panasonic LUMIX S5 II X, wzmocniony i pełnoklatkowy, jeszcze lepiej filmujący brat S5 II, Foto-Kurier na weekend
![]() Kamery filmowe RED z serii Z cinema z mocowaniem Nikon Z 13 stycznia 2025 r. firma RED Digital Cinema, Inc., spółka zależna Nikon Corporation, zaprezentowała pierwsze kamery filmowe z serii Z CINEMA: V-RAPTOR [X] Z Mount oraz KOMODO-X Z Mount. Wyposażono je w mocowanie Z firmy Nikon, które umożliwia filmowcom korzystanie z... ![]() Wygraj 2500 euro - EISA MAESTRO 2025 - "Życie ulicy" - tylko do 15 maja Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie EISA MAESTRO 2025 - "Życie ulicy" (Street Life). Nowe zasady konkursu mają zwiększyć jego atrakcyjność i umożliwiają udział w konkursie osobom, które nie sa zwolennikami tworzenia serii zdjęć. Konkurs ma dwie kategorie: zdjęcia seryjne i po raz pierwszy zdjęcia pojedyncze. Główna nagroda wynosi 2000 euro + 500 euro w głosowaniu na Facebooku (dla serii) oraz 1000 euro + 500 euro w głosowaniu na Facebooku (dla zdjęć pojedynczych). Żeby wziąć udział w konkursie wystarczy wgrać do serwisu foto-kurier.pl do zakładki zdjęcia seryjne/EISA MAESTRO 2025 pliki o dłuższym boku maksymalnie 1200 pikseli (waga maks. 2 MB). Zdjęcia pojedyncze przyjmowane są poprzez zakładkę EISA MAESTRO'25 w galeriach konkursowych z 2025 roku. Dołącz do zabawy i wygraj nawet 2500 euro. ![]() Poznaj tematy Ligi Foto-Kuriera 2025 - pula nagród to prawie 20 tys. złotych Dołącz do konkursu na dowolnym jego etapie. LIGA Foto-Kuriera 2025 ma 9 -etapów. Zdjęcia jpg (RGB) mieszczące się w kwadracie 1200 x 1200 (mniejsze niż 2 MB) pikseli można wgrywać do serwisu zgdonie z terminarzem podanym dalej. Zapoznaj się z regulaminem konkursu i pulą nagród comiesięcznych i finałowych. Wartość nagród wynosi ok. 20 tys. zł. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |