Wydania FK: 176,
publikacje: 9345,
wydarzenia: 2235,
opisy i testy: 2129,
galerie zdjęć: 300559,
użytkownicy: 9919
Trwa wyszukiwanie informacji - proszę czekać ...
Wyniki wyszukiwania dla podświetlonej kategorii
Sony RX100 V z 24 kl./s
ciąg dalszy...
Profesjonalne możliwości filmowe
Mimo kieszonkowych wymiarów aparat RX100 V zawiera cały szereg funkcji, które zadowolą nawet najbardziej wybrednych miłośników wideofilmowania.
Wchodzący w skład systemu Fast Hybrid AF, umieszczony w płaszczyźnie ogniskowej czujnik AF oparty na detekcji fazy gwarantuje dokładne ustawianie i śledzenie ostrości — nawet w zastosowaniach stawiających szczególnie wysokie wymagania, na przykład przy nagrywaniu filmów 4K. Odpowiednie ustawienia w menu pozwalają na zmianę szybkości regulacji AF oraz czułości śledzenia AF. W konsekwencji użytkownik zyskuje znaczną swobodę w dostosowaniu systemu automatyki ostrości do własnych upodobań.
W trybie 4Kvi nowy RX100 V wykorzystuje do odczytu wszystkie piksele bez łączenia ich w grupy. Dzięki temu nawet najdrobniejsze szczegóły obrazu 4K są rejestrowane przy minimalnym poziomie mory i bez postrzępienia krawędzi. Wysoką jakość nagrania zapewnia kodek XAVC S. Zapisuje on obraz 4K przy przepływności do 100 Mb/s, a obraz Full HD przy 50 Mb/s[ix].
Wśród pozostałych profesjonalnych funkcji filmowych warto wymienić profile obrazu, krzywą gamma S-Log2, przestrzeń barw S-Gamut oraz tryb Full HD 100p. Użytkownik może też ręcznie wybrać klatkę z nagranego filmu i zapisać ją jako fotografię o rozdzielczości około 8 megapikseli (jeśli źródłem obrazu jest film 4K) lub 2 megapikseli (HD).
Aparat RX100 V daje również możliwość nagrywania filmu do wyświetlenia w silnie zwolnionym tempie[x] — nawet 40-krotnie mniejszym od standardowego. Maksymalna długość takiego ujęcia jest około dwa razy większa niż w modelu RX100 IV. Umożliwia to utrwalanie ulotnych momentów akcji z niewiarygodną szczegółowością, rozdzielczością i wyrazistością.
Przed nagrywaniem obrazu użytkownik może wybrać pożądane tempo rejestracji (1000, 500 lub 250 kl./s) oraz format zapisu 50p bądź 25p. Pozwala to dostosować nagranie do szybkości ruchu obiektu. Sam przycisk nagrywania może działać w dwóch trybach: zwyczajnie rozpoczynać zapis po naciśnięciu lub powodować zapis filmu zarejestrowanego do momentu naciśnięcia przycisku.
Kieszonkowe wymiary, zaawansowane możliwości
Nowy RX100 V, tak jak pozostałe produkty z serii RX100, ma poręczną obudowę o kieszonkowych wymiarach, a dzięki kontrastowemu wizjerowi XGA OLED Tru-Finder™ o rozdzielczości 2,35 mln pikseli umożliwia wierny podgląd rejestrowanego lub odtwarzanego obrazu. Wizjer można wsunąć do wnętrza obudowy, a jego elementy optyczne pokrywają powłoki ZEISS® T*.
Nowy aparat jest także wyposażony w technologie Wi-Fi® i NFC™. Pozwala także korzystać ze stale powiększającej się oferty aplikacji z serwisu PlayMemories Camera Applications. Więcej informacji na www.sony.net/pmca.
Użytkownik ma możliwość swobodnego wybierania trzech pierwszych liter nazw zapisywanych plików. Jest to kolejne udogodnienie, które wprowadzono z myślą o łatwiejszym sortowaniu i porządkowaniu zdjęć.
W ofercie akcesoriów pojawi się także nowa obudowa podwodna (model MPK-URX100A) przeznaczona do aparatu RX100 V oraz innych modeli z serii RX100 i umożliwia nurkowanie na głębokość do 40 m.
Dostępność
Nowy aparat kompaktowy Sony Cyber-shot RX100 V (model DSC-RX100M5) trafi do sprzedaży w Europie w listopadzie w cenie 1200 euro.
[ix] Do nagrywania w formacie XAVC S wymagana jest karta pamięci SDHC/SDXC klasy 10 lub wyższej. Do nagrywania przy 100 Mb/s wymagana jest klasa szybkości UHS 3.
[x]Przy nagrywaniu obrazu do odtworzenia w zwolnionym tempie nie można nagrywać dźwięku. Wymagana jest karta pamięci SDHC/SDXC klasy 10 lub wyższej.
Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy - jest w najlepszych salonach prasowych oraz w naszym e-kiosku. Czy wiecie jaka jest średnia wartość obiektywu zamieszczonego w tej publikacji mieszczącej m.in. opisy ponad 110 obiektywów? Czym się różnią obiektywy do bezlusterkowców od tych do lustrzanek? Co to jest skala odwzorowania? Jaki kąt widzenia ma dany obiektyw? Co to jest bokeh i jak go kreować? Na te i wiele innych pytań znajdziecie w nim odpowiedź.
Pierwszy raz na temat tej drukarki pisaliśmy w wydaniu specjalnym Foto-Kuriera 2/21 w grudniu 2021 roku, ale dopiero teraz ten ciekawy model 6-cio kolorowej drukarki A3+ w systemie EcoTank trafił pod nasze redakcyjne strzechy. Dzięki temu mogliśmy go przetestować, a teraz dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami.
7 listopada 2024 r., po ponad pięciu latach od premiery Nikona Z50 (10.2019 r.), Nikon zaprezentował swój najnowszy, również produkowany w Tajlandii, model bezlusterkowca o symbolu Nikon Z50II. Jest to nadal budżetowy aparat typu DX, czyli z matrycą APS-C o rozdzielczości 20,9 mln pikseli, ale wprowadzono w nim sporo dobrych modyfikacji likwidując przepaść technologiczną między modelem APS-C, a współczesnymi modelami pełnoklatkowymi tego producenta. W grudniu egzemplarz finalny trafił do naszej redakcji, a w dalszej części prezentujemy pełny test tego modelu aparatu.
Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024