Wydania FK: 176,
publikacje: 9339,
wydarzenia: 2235,
opisy i testy: 2129,
galerie zdjęć: 300270,
użytkownicy: 9918
Trwa wyszukiwanie informacji - proszę czekać ...
Wyniki wyszukiwania dla podświetlonej kategorii
Witaj w świecie bez dystorsji - Sigma 14-24 mm f/2,8 DG HSM | Art.
Sigma zaprezentowała nowy zmiennoogniskowy ze stałym światłem f/2,8 obiektyw z linii Art - 14-24 mm f/2,8 DG HSM. Jak podaje producent wyeliminowano
w nim zjawisko dystorsji.
Nowy standard jasnego szerokokątnego obiektywu zoom
Wykorzystując ponad pięćdziesięcioletnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji obiektywów fotograficznych, SIGMA Corporation sięga po najnowsze technologie, dzięki którym może po raz kolejny zaoferować obiektyw wyznaczający nowy standard jakości wśród szerokokątnych obiektywów zmiennoogniskowych.
Znakomita jakość obrazu obiektywów z linii Art
Wydajność optyczna obiektywu została dostosowana do wymogów aparatów wyposażonych w 50+ megapikselowe matryce, zapewniając ponadprzeciętne parametry optyczne w całym zakresie ogniskowych. Nie bez powodu obiektyw 14-24mm F2.8 DG HSM | Art ma tak skomplikowana budowę.
Zawiera trzy soczewki wykonane ze szkła fluorytowego FLD, trzy z niskodyspersyjnego szkła SLD
i aż trzy elementy asferyczne. Odpowiednie dobranie soczewek o wysokim współczynniku załamania światła skutecznie niweluje szereg optycznych aberracji. W efekcie obiektyw oferuje doskonałą jakość kontrastowego obrazu o wysokiej rozdzielczości. Dzięki zastosowaniu skomplikowanych elementów asferycznych inżynierowie SIGMA niemal wyeliminowali zjawisko dystorsji. W ultraszerokokatnym obiektywie pełnoklatkowym dystorsja na poziomie 1%[przy ustawieniu ostrości na nieskończoność] ucieszy wielu fotoreporterów i fotografów architektury oraz krajobrazu. Aby zapewnić swobodną pracę w silnie oświetlonym środowisku, każda z soczewek została pokryta opracowanymi przez SIGMA CORPORATION warstwami antyrefleksyjnymi, likwidującymi bliki i flary. Przyjemne dla oka rozmycie nieostrych obszarów zdjęcia zapewnia 9-cio listkowa przysłona kołowa.
Kompatybilny z korekcją aberracji Canon.
Obiektyw z bagnetem Canon, jest kompatybilny z funkcją korekcji aberracji występującą w aparatach marki Canon[funkcja nie jest dostępna przy wszystkich aparatach Canon. Poszczególne korekcje mogą się różnić w zależności od modelu aparatu Canon]. Aparaty Canon wyposażone w opcję korekty aberracji i dystorsji dodatkowo niwelują ewentualne odchylenia, oddając jeszcze bardziej doskonały obraz.
Stworzony dla wymagających
Podobnie jak obiektywy marki SIGMA z linii Sport, SIGMA 14-24mm F2.8 DG HSM | Art. posiada obudowę o podniesionej odporności na przenikanie pyłków i wilgoci. Dzięki uszczelnieniom na bagnecie, przy pierścieniu zoom i pierścieniu ostrości oraz na pozostałych łączeniach, pozwala fotografom na pracę w warunkach dużej wilgotności lub zapylenia. Dodatkowo przednia soczewka jest pokryta ochronnymi powłokami hydro- i olejo-fobowymi, które ułatwiają jej czyszczenie. W obiektywie zastosowano szybki i precyzyjny silnik HSM, pozwalający na dowolne doostrzenie bez konieczności przełączania w tryb MF. Mosiężny bagnet zapewnia doskonałe spasowanie z aparatem i dużą wytrzymałość na obciążenia.
Obiektyw jest kompatybilny z konwerterem MC-11, dzięki któremu użytkownicy systemu Sony E mają możliwość podłączenia obiektywu z mocowaniem Canon.
Obiektyw jest objęty możliwością odpłatnej wymiany mocowania.
5 lutego 2025 r. Nikon zaprezentował dwa skrajnie różne produkty. Jednym z nich jest superjasny, pełnoklatkowy Nikkor Z 35 mm f/1,2 S, a drugim kompaktowy superzoom Nikon Coolpix 1100. Czyli od dzisiaj można szerzej rozmywać świat i podróżować po Księżycu bez lotu w kosmos.
4 lutego 2025 r. firma Sony Europe poinformowała, że nagrodę Poland
National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 otrzymała
Hanna Kantor. Publikujemy pierwsze wrażenia wyróżnionej i listę zwycięzców z pozostałych krajów.
26 września 2024 r. Tamron zaprezentował nowego Tamrona 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD. To wszechstronny obiektyw przeznaczony zarówno do pełnoklatkowych bezlusterkowców z mocowaniem Sony E, jak i Nikon Z.
Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024