Wydania FK: 176,
publikacje: 9339,
wydarzenia: 2235,
opisy i testy: 2129,
galerie zdjęć: 300274,
użytkownicy: 9918
Trwa wyszukiwanie informacji - proszę czekać ...
Wyniki wyszukiwania dla podświetlonej kategorii
CES Las Vegas 2020: Taki będzie telewizor QLED 8K w 2020 roku
Podczas targów CES 2020 Samsung pokazał nową generację swoich flagowych telewizorów QLED 8K. Urządzenia te łączą przełomowe innowacje, dzięki którym wrażenia wizualne są jeszcze bardziej wciągające, z funkcjami, które pozwalają lepiej zintegrować telewizor w ramach domowego ekosystemu. Efekt? Niezrównane wrażenia i nowy wymiar domowej rozrywki.
Tegoroczne telewizory QLED 8K wykorzystują udoskonaloną technologię sztucznej inteligencji (AI), by zmaksymalizować możliwości w zakresie dźwięku, obrazu i wielu dodatkowych opcji. Widzowie znajdą tu także nowe inteligentne funkcje napędzane platformą Tizen.
Na czele tegorocznej serii QLED 8K jest model Q950TS. To pierwszy w branży telewizor oferujący dźwięk przestrzenny, realistyczną rozdzielczość 8K i zapierający dech, ultracienki design.
– Rozdzielczość 8K niesie potencjał zmiany dla całej naszej branży. Ekrany o przekątnej większej niż 75” to segment rynku, na którym odnotowuje się największy wzrost. Także w tej kategorii rozdzielczość ma największe znaczenie – powiedział Joe Stinziano, Head of Consumer Electronics Business w Samsung Electronics America. – Nasza tegoroczna linia 8K doskonale ukazuje ogrom tego potencjału. Fakt, że telewizory te oferują niespotykane dotąd, wciągające doświadczenia i niezrównanie inteligentne funkcje, pozwala użytkownikom realizować pasje łatwiej i bardziej wszechstronnie niż kiedykolwiek.
Zaprojektowany na nowo
W modelu Q950 praktycznie wyeliminowano ramki, co umożliwiło zaoferowanie najrozleglejszego na rynku ekranu zajmującego aż 99% powierzchni z przodu telewizora. Oglądając treści z odległości trzech czy pięciu metrów, użytkownicy doświadczają zapierającego dech efektu zapewnianego przez ekran Infinity Screen – ramka wydaje się całkowicie znikać. W rezultacie telewizor ten gwarantuje jeszcze bardziej wciągające wrażenia wizualne, znosząc granice pomiędzy telewizorem a jego otoczeniem.
Co więcej, Q950 ma na całej szerokości ekranu grubość zaledwie 15 milimetrów. W połączeniu z całkowicie płaskim panelem tylnym sprawia to, że telewizor idealnie przylega do ściany lub – w przypadku umieszczenia go na podstawie – stylowo się od niej odcina.
Przedefiniowana jakość obrazu
Tegoroczna linia QLED 8K potwierdza zaangażowanie firmy Samsung w rozwój ekosystemu 8K. Każdy z oferowanych modeli spełnia wymogi ustalane dla testów certyfikacyjnych stowarzyszenia 8K Association, jak również standardy rozdzielczości wyświetlaczy 8K Ultra HD określone przez CTA.
Jednocześnie linia QLED 8K firmy Samsung, jako jedna z pierwszych w branży, obsługuje odtwarzanie treści oryginalnie tworzonych w 8K. W 2020 roku użytkownicy za sprawą kodeku AV1 będą więc mogli na telewizorach QLED 8K oglądać i przesyłać strumieniowo wideo rejestrowane w tej rozdzielczości. Wszystkie modele z tegorocznej linii 8K Samsung będą oferowały tę możliwość.
Firma Samsung współpracuje także z partnerami, takimi jak YouTube, by stworzyć metody streamingu treści oryginalnie rejestrowanych w 8K.
Telewizory QLED 8K pozwalają użytkownikom doświadczać możliwości tego nowego standardu jakości także podczas oglądania treści o niższej rozdzielczości. Model Q950 wyposażony jest w potężny Procesor Quantum 8K nowej generacji. Oferuje on ulepszone możliwości inteligentnego skalowania, wykorzystując uczenie maszynowe do analizy i identyfikacji charakterystycznych cech poszczególnych pikseli. Procesor poprawia następnie różne elementy obrazu, by stworzyć doskonałą jakość, bliską 8K – niezależnie od źródła prezentowanych treści.
Wykorzystując moc sztucznej inteligencji Q950 sprawia, że nic nie odciąga uwagi widzów od oglądanych treści. Czujniki telewizorów najczęściej są w stanie dostosować jasność ekranu wyłącznie na podstawie analizy oświetlenia pomieszczenia, w którym urządzenie się znajduje. Natomiast oferowana przez model Q950 funkcja Adaptive Picture bierze też pod uwagę rozmieszczenie światła w poszczególnych scenach, gwarantując, że telewizor utrzyma wyrazistość obrazu i kontrast także w jasno oświetlonych pokojach.
Innym częstym problemem, z którym borykają się użytkownicy korzystający ze strumieniowego przesyłu treści, jest prędkość połączenia internetowego. Z pomocą przychodzi tu kodek AI ScaleNet, zapewniając płynny streaming poprzez optymalizację dostępnej przepustowości sieci. Kompresuje treści w chwili, w której opuszczają one serwis dostawcy, i przywraca im pierwotną formę, gdy docierają do telewizora. W rezultacie o połowę zmniejsza przepustowość potrzebną do przesyłu strumieniowego. Samsung nieustająco udoskonala tę funkcję we współpracy z firmą Amazon, wykorzystując AI ScaleNet do poprawy rozdzielczości – ze standardowej na 4K – w ramach usługi Prime Video.
5 lutego 2025 r. Nikon zaprezentował dwa skrajnie różne produkty. Jednym z nich jest superjasny, pełnoklatkowy Nikkor Z 35 mm f/1,2 S, a drugim kompaktowy superzoom Nikon Coolpix 1100. Czyli od dzisiaj można szerzej rozmywać świat i podróżować po Księżycu bez lotu w kosmos.
4 lutego 2025 r. firma Sony Europe poinformowała, że nagrodę Poland
National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 otrzymała
Hanna Kantor. Publikujemy pierwsze wrażenia wyróżnionej i listę zwycięzców z pozostałych krajów.
26 września 2024 r. Tamron zaprezentował nowego Tamrona 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD. To wszechstronny obiektyw przeznaczony zarówno do pełnoklatkowych bezlusterkowców z mocowaniem Sony E, jak i Nikon Z.
Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024